Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Altea 2006 - doświetlanie zakrętów


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cichom

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Seat Altea FR 2.0 TDI 170KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 23:50
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2006 - doświetlanie zakrętów


aro121 napisał:

I powiem wam że mi spalanie o 0,5 litra spadło na 100 km Smile)



Ale to to chyba autosugestia, bo światła tak czy siak świecą tylko inne. Palnik Xenonowy 35W chyba zużywa, a w halogenach siedzą żarówki H3 o mocy 55W, a więc ustawione na 50% daje 27,5W. Różnica wychodzi mała. Chyba, że te silniczki od skręcania xenonów tak dużo pobierają i tu wychodzi oszczędność.
Powrót do góry
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 23:55
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2006 - doświetlanie zakrętów


W porównaniu z poprzednią konfiguracją:
było - skandynawskie - paliło się wszystko pozycje, xenony, podświetlenie deski, podświetlenie rejestracji


jest - tylko !!!! halogeny - 50 %

różnica dla alternatora --- spora.

Aro
Powrót do góry
mietus1234

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea XL
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Sie 2011, 09:51
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2006 - doświetlanie zakrętów


Hej. Jestem posiadaczem Seata Altea XL 19tdi z wrzesnia 2008r. Mam pytanie dotyczące tego gdzie w Warszawie oprócz ASO mogę podjechać i zrobić porządek ze światłami i doświetlaniem zakrętów ze skłądaniem lusterek przez pilot w kluczyku i z czujnikami cofania w tylnym zderzaku. Pozdrawiam
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 05 Sie 2011, 20:15
Temat postu:

swiatla do jazdy dziennej


witam. mam pytanie co do swiatel XENONOWYCH ? mam altea 2005 2.0 tdi 140 . dsg . czy ktos mi podpowie kto moze zamontowac LEGALNIE z HOMOLOGACJA Xenony ? bylem w serwisie i powiedzieli mi ze nie mozna bo sam. nie spelnia wymogow homologacyjnych. posiadam spryskiwacze lamp ale niemam samopoziomujacych sie reflektorow. zalozylem mocniejsze zarowki ale jadac w bieszczady po nieoswietlonych drogach widok nie jest idealny . Swiatla mam ustawione dobrze tydzien temu sprawdzalem na przegladzie. prosze o odpowiedz. ps. seat wprowadzil / wiadomosc z service / do sprzedarzy komplet swiatel ledowych z kratka plastkowa do zamontowania pod halogenami . koszt 1100 zl.jako swiatla do jazdy dziennej . troche drogo ale moze rzemioslo zacznie robic ?
Powrót do góry
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Pią 05 Sie 2011, 22:01
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2006 - doświetlanie zakrętów


Montaż nowych reflektorów będzie dość skomplikowawszy i kosztowny jeżeli chcesz wszystko mieć na le galu, z poziomowaniem..

Ja też tamat drążyłem i skończyło się na montażu HID-ów WELLDONE - efekt był wyśmienity a i Policja się nie czepiała Smile (w poprzednim aucie)

Co do oświetlenia do jazdy dziennej zapytam czy masz halogeny ?? Jeżeli tak sprawdził bym czy nie masz sterownika 30 bit a jeżeli masz zakodował bym halogeny jako dzienne - 50%.


Aro
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 05 Sie 2011, 22:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 06 Sie 2011, 21:47
Temat postu:

doswietlanie zakretow


dziekuje za odpowiedz . mam halogeny. dziekuje za informacje. pozdrawiam
Powrót do góry
AGILES

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: SEAT ALA 2007 2.0 TDi 140 kucy z apetytem na 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 17:15
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2006 - doświetlanie zakrętów


mietus1234 napisał:
Hej. Jestem posiadaczem Seata Altea XL 19tdi z wrzesnia 2008r. Mam pytanie dotyczące tego gdzie w Warszawie oprócz ASO mogę podjechać i zrobić porządek ze światłami i doświetlaniem zakrętów ze skłądaniem lusterek przez pilot w kluczyku i z czujnikami cofania w tylnym zderzaku. Pozdrawiam


Witam
Kolego udało Ci się zamontować rzeczy które tu wymieniłeś? Uważam że halogeny na 50% jako dzienne to wyśmienity pomysł. Chcę tak też zestroić swoją ALĘ wraz z doświetlaniem zakrętów i składanymi lusterkami z pilota, a i nie pogardziłbym klapą otwieraną z pilota.

Może w okolicach Radomia jest osoba która uczyni mnie bardziej szczęśliwym?
_________________
Ala daje dużą frajdę z jazdy
Powrót do góry
R_baggio84

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: altea
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Cze 2012, 22:52
Temat postu:

światła dzienne


Witam
posiadam od niedawna altee z 2007 roku i przyznam się że jestem słaby w tych tematach
proszę o info czy w moim aucie można zrobić taką kombinacje o jakiej pisał kolega AGILES
tzn chce mieć halogeny jako śwaitła dzienne oraz żeby inne się w tym czasie nie świeciły.
posiadam czujnik zmierzchu
czy w moim aucie można ustawić składanie lusterek z pilota w tym momencie nie mam tej funkcji
czy moge ustawić doświetlanie zakrętów halogenami
i jeszcze jedno pytanie czy nie lepiej zamontować ledy zamiast kombinować z tymi halogenami albo czy możena w miejsce halogenó zamontować ledy czy to jest dopuszczalne labo wymiana samych żarówek na ledy
proszę o porady
Powrót do góry
R_baggio84

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: altea
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Cze 2012, 22:55
Temat postu:

światła dzienne


i jeszcze jedno pytanie czy te halogeny to nie są czasem przeciwmgielne? czy zmniejszenie ich mocy do 50% pozwala na bezpieczną jazde przecież jazda na przeciwmgielnych grozi mandatem?
Powrót do góry
AGILES

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: SEAT ALA 2007 2.0 TDi 140 kucy z apetytem na 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Cze 2012, 15:18
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2006 - doświetlanie zakrętów


Witam do tej pory nikt z mundurowych nie zapytał nawet o światła jakie posiadam a używam samochodu co dzień. Zresztą coraz więcej samochodów posiada bardzo zbliżone rozwiązanie np skoda co jest myląco podobne do rozwiązania w mojej ALI i z tego to tytułu mundurowi uważają że jest jak być powinno. Nie zamierzam przerabiać oświetlenia i montować dodatkowych świateł jako dzienna (mam na myśli tutaj LED) prawda jest taka ze oryginalne oświetlenie halogenowe w seacie jest liche a i oświetlenie drogowe też nie najlepsze (zamontowałem w miejscu oryginalnych żarówek palniki xenonowe z przetwornicami efekt piorunujący (trzeba zamontować palnik z symbolem R jest to taka opaska na palniku która powoduje że nie oślepiamy aut z naprzeciwka) Oświetlenie halogenowego prawie nie używam. Modernizacja halogenów na światła dzienne zajęła 15 min z komputerem w reku bez użycia jakiegokolwiek narzędzia. Polecam wszystkim takie rozwiązanie
_________________
Ala daje dużą frajdę z jazdy
Powrót do góry
hoolioo

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Haga
Posiadane auto: Seat Altea XL 2.0 automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Wrz 2012, 17:00
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2006 - doświetlanie zakrętów


Chyba nikt nie napisał ze róznica miedzy jazdą na halogenach a na swiatłach dziennych jest taka ze halogeny świecą sie sie z postojówkami a dziennie nie. Każdy policjant "łyknie " ze to oryginalne rozwiązanie. Przeciez nie znają ktore modele i w jakim roku mialy dziennie. Równie dobrze mogli by zatrzymywać nowe mietki E classy (te bez-ledowe) i Skody bo mają tak samo. Ja troche poczytałem o waszych pomysłach i bez zastanowienia pojechałem do warsztatu włączyć opcje amerykańską i DRL-ki w halogenach. Wartość natężenia prądu zmieniona na 50% ale proponuje dla innych aby zrobic 75 %. Ostatnio stałem ze skodą obok mojego auta i widziałem nasze odbicia w szybie to w skodzie dzienne mocniej dają. Mozna np. wyregulować poziom halogenów ale wówczas we mgle bedziemy walic innym po oczach. Czy ktoś wstawiał moze LEDY H3 w dzienne?
Powrót do góry
anders22

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Toledo III 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2012, 13:27
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Altea 2006 - doświetlanie zakrętów


SanAndreas napisał:
Kolego
W serwisach SEATA pojawiła sie mozliwosc za pomoca modułu zrobic swiatła do jazdy dziennej i doświetlanie zakrętów razem.
Oferta dosć tania
Ja zakłądam w przyszłym tygodniu.



jaka cena i jak to wszystko wygląda. czy może to zrobic mechanik który ma komputer
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Nadwozie


SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatAltea XL

25 900

2011r.

170 425 km

warmińsko-mazurskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System