Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cordobaRDE

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): DĘbica
Posiadane auto: SEAT CORDOBA 1,9TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 17:50
Temat postu:

Siwy dym z wydechu :(


Witam. Mam problem z cordobą 1,9 TD r. 1997. (55kW)

W trasie z rury wydechowej autko zaczęło dymić (siwy dym). Z autostrady holowałem go lawetą do warsztatu. Wstępnie wczoraj powiedzieli że to uszczelka na głowicy, ale dziś mówią że to nie to. (nie znam tych mechaników i nie mam do nich 100% zaufania)

Nie mam pojęcia co się stało. Wiem na pewno że przez wydech wylewa się płyn chłodniczy (nie zaobserwowałem oleju) czy może to być pęknięta głowica??

Jeśli tak to może ktoś wie skąd ściągnąć używkę na wymianę niedrogo i szybko. Niestety utknąłem pod Wrocławiem stąd mam mały problem.

dziękuję za pomoc
Powrót do góry
dawid21101

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Seat, Ibiza, 1.4 , 1995
Piwa: 35/17
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 21:00
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


kolego skoro wali płyn chłodniczy z wydechu to napewno problrm tkwi albo w uszczelce pod głowicą (i to było by najprawdopodobniejsze ) albo naprawde głowica szczeliła jesli tak twierdza to poprostu popros potem o stare czesci zeby cie nie wyrolowali. jesli pękła to bedziesz widział malutkie pekniecie pewnie gdzies miedzy zaworami
_________________
Piwo to jest życia smak.....
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 08:43
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


Wymiana uszczelki pod głowicą i tzw. planowanie głowicy to koszt ok. 500 zł Nie rozumiem tego że fachmany powiedziały "że to nie to" Jeżeli zdjeli głowicę to wiedzą czy jest do planowania, czy nadaje się na szrot. Poza tym pozostaje pytanie jak długo /ile km/ jechałeś z tym stanem silnika, gdyż mogą "wyskoczyć" dodatkowe problemy.
Powrót do góry
cordobaRDE

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): DĘbica
Posiadane auto: SEAT CORDOBA 1,9TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 13:28
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


w zasadzie zaraz się zatrzymałem i na lawetę, problem jest z mechanikami bo nie można się z nimi dogadać. Awarię miałem w piątek o 15:00 w sobotę koło południa auto miało być do odbioru. O 16:00 w sobotę dopiero po moim telefonie łaskawie mnie poinformowali że to nie uszczelka i że może być głowica. Na pytanie o koszt części nie odpowiedzieli (sobota po południu to hurtownie nie pracują) ale na pytanie o numer katalogowy części usłyszałem... "to poszukaj sobie na allegro" dane masz w dowodzie.

Więc sobie chcąc nie chcąc znalazłem.

A poza tym to dziwne wczoraj powiedzieli że z zewnątrz na głowicy w ogóle nic nie widać i ze może to być coś wewnątrz.
Powrót do góry
dawid21101

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Seat, Ibiza, 1.4 , 1995
Piwa: 35/17
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 13:35
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


mechaniora to masz de best naprawde. cos mi sie wydaje ze albo cie wałuje albo nie ma pojecia co robi
_________________
Piwo to jest życia smak.....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 13:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 14:08
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


Kolega Dawid ma rację, bo jak można powiedzieć, że to nie uszczelka, chyba głowica? Jeżeli wyjął tę głowicę to wszystko ma jak na patelni!! i powinien Ci powiedzieć co jest grane. W/g tego co napisałeś jest to uszczelka pod głowicą. Natomiast pęknięcie głowicy jest sporadyczne, chociaż możliwe. Aczkolwiek w mojej cordobie miałem następujący przypadek.Siwy dym za mną był jak cho..a, po zatrzymaniu ustaliłem, że ubyło płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Po doczłapaniu się do najbliższego mechaniora okazało się, że pękł jeden z przewodów układu chłodzącego i płyn wylewał się na gorący silnik i skrzynię. Jechałem tak ok. 10 kilometrów z postojami. Przypuszczam, że to było przyczyną, iz po jakimś czasie padł mi króciec w układzie chłodzenia. Tak więc uważaj co te magiki robią i nie daj się wyrolować!!!
Powrót do góry
cordobaRDE

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): DĘbica
Posiadane auto: SEAT CORDOBA 1,9TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 17:20
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


Węże odpadają bo po uruchomieniu momentalnie wzrasta ciśnienie, węże robią się napięte ale nie puszczają za to poziom płynów się podnosi. Zobaczę co powiedzą w poniedziałek.
Powrót do góry
cordobaRDE

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): DĘbica
Posiadane auto: SEAT CORDOBA 1,9TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 17:23
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


dawid21101 napisał:
mechaniora to masz de best naprawde. cos mi sie wydaje ze albo cie wałuje albo nie ma pojecia co robi


Niestety możliwość wyboru miałem ograniczoną. Gwarantuję że napiszę jak finalnie udało mi się rozwiązać problem.
Powrót do góry
dawid21101

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: Seat, Ibiza, 1.4 , 1995
Piwa: 35/17
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 22:02
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


cordobaRDE napisał:
Węże odpadają bo po uruchomieniu momentalnie wzrasta ciśnienie, węże robią się napięte ale nie puszczają za to poziom płynów się podnosi. Zobaczę co powiedzą w poniedziałek.




No dokładny przykład wywalaonej uszczelki pod głowica weze robia sie napiete bo spaliny wpadajace w układ nabijaja cisnienie i dlatego wydaje ci sie ze przybywa płynu
_________________
Piwo to jest życia smak.....
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cordobaRDE

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): DĘbica
Posiadane auto: SEAT CORDOBA 1,9TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 23:32
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


No i rzekomo nie. Uszczelka wymiana uszczelki nie rozwiązała problemu. Mechanik stwierdził że jest pęknięcie głowicy...

i zaczyna się zabawa
1) nowa obudowa (705zł) + środek stary koszt wymiany bliżej nieokreślony
2) zakup zregenerowanego bloku (850zł) wymiana 300-500zł
3) spawanie - regeneracja koszt - ma być taniej.

a w ogóle coś mi śmierdzi w tym warsztacie (niestety koszt przelawetowania ok 200-300zł)
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 07:21
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


Kolego cordoba RDE, z tego Co piszesz nasuwa mi się jeden wniosek. Bierz autko na lawetę i znikaj z tego zakładu, póki nie jest za późno! Poczytaj Sobie na Forum Forda o omijanych warsztatach i "przejściach" kolegów z tzw. naprawiaczami. Ja bym się z gośćmi rozliczył i powiedział bay,bay. Nie pasują mi te ceny które podałeś, ani diagnozy, o fachowości Tych Panów masz od początku wątpliwości, to na co tu czekać? az Ci auto przerobią na zaporożca? a potem będziesz się bujał, aby Ktoś porządnie zrobił naprawę. No i wtedy dopiero będą koszty, nie wspomnę o Twojej wytrzymałości nerwowej. Czasu też więcej stracisz.A wogóle to widziałeś tę głowicę? Wprawdzie nie zawsze jest możliwość wizualnej oceny, gdyż trzeba wówczas głowicę sprawdzić w komorze pod ciśnieniem, chociaż jest to miarodajne w 80% , Spawanie lakowanie? hm.. robi się to, ale osobiście w takie rozwiązanie bym się nie pchał.Więcej wydasz też kasy na dojazdy do gości niż na lawetę. Napisz Co będzie dalej, pozdrawiam i życzę pozytywnego zakończenia sprawy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cordobaRDE

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): DĘbica
Posiadane auto: SEAT CORDOBA 1,9TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 16:32
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


Cytat:
1) nowa obudowa (705zł) + środek stary koszt wymiany bliżej nieokreślony
2) zakup zregenerowanego bloku (850zł) wymiana 300-500zł


ceny podane w nawiasach to ceny nie zależne od warsztatu

informacja z allegro oraz dane z okolicznych firm które regenerują głowice (niestety ceny Wrocławskie) transport lawetą do nowego warsztatu niewiele da jeśli usterką rzeczywiście jest pęknięta głowica, bo koszty części muszę pokryć czy tak czy tak. Dodatkowo pewnie jak wystawią mi rozliczenie za niedokonana naprawę ko i tak wyjdzie 200,00 - 300zł + kolejne 300,00 za lawetę wychodzi 500,00 a auto zostaje w stanie niezmienionym Mad

Obiecuję również że po zakonczeniu podam co faktycznie zrobili, ile to kosztowało oraz co najbardziej interesujące dane zakładu.

Dziś dzwoniłem z zapytaniem czy głowica pojechała już do regeneracji otrzymałem odpowiedź że tak ale nie otrzymałem numeru kontaktowego do warsztatu który tą regenerację będzie przeprowadzał. ... szkoda gadać.[/quote]
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 18:14
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


Dzięki za browarka. Co do kalkulacji finansowej to może masz i rację. Ogólnie wybór należy do Ciebie. Mam tylko jeszcze pytanko, czy Ty dolewałeś coś do układu chłodzenia, kiedy zaczął Ci kopcić? oraz czy wiesz, jak była przykręcona głowica kiedy mechaniory zaczęły ją odkręcać,tzn, czy odkręcili ją bez problemu, czy też była przypieczona.
Ciekawe czy po regeneracji dają gwarancję na te spawania i robociznę. Piszę o tym, bo jak wcześniej napisałem sprawdzenie w komorze ciśnieniowej, gdzie jest sprawdzana głowica w kąpieli wszystko może być okey. Natomiast po zamontowaniu w autku /przykręcenie jej - naprężenia/ może być tak, że będzie powtórka z rozrywki tyle, że w mniejszym wydaniu. Pozdrawiam i kup Sobie coś ziołowego na uspokojenie.
Powrót do góry
cordobaRDE

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): DĘbica
Posiadane auto: SEAT CORDOBA 1,9TD
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 21:52
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


Głowica absolutnie nie była zapieczona zeszła bez problemu.Poza tym w zeszłym roku była planowana bo zmieniałem skrzynię biegów i mechanik (zaprzyjaźniony) to zrobił. Jeździło ok do piątku.

Żadnych dziwnych specyfików nie lałem. A po awarii jechałem może 30 sekund

A jeśli zawiózł (mechanik) do tych speców od spawania o których myślę to oni dają gwarancję (pół roku ale zawsze coś). Poza tym na stronie piszą że specjalizują się w regeneracji i spawaniu

z ich strony
Cytat:
spawania głowic metodą TIG w osłonie argonu, wykonujemy różnego rodzaju naprawy detali z aluminium i stopów aluminium (durali). Opanowaliśmy trudny technologicznie proces spawania żeliwa, przydatny przy pęknięciach bloków, kolektorów i oczywiście głowic żeliw.
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 22:58
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Siwy dym z wydechu :(


No, jeżeli nie była zapieczona to dobrze. A co do gwarancji to dobre i pół roku. Jak autko będzie na chodzie to napisz. Chyba, że wyskoczą jeszcze jakieś "pierepałki" to "postuj". Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System