Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mmikolajczyk

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/Gostyń
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 105 KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 00:20
Temat postu:

Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


Witam serdecznie , temat juz poruszałem w innych poscie ale nadal jest nierozwiazany więc postanowiłem go odnowić.
Panowie seat Toledo 1.9 Tdi 105 KM z 2005 roku silnik BJB z przebiegiem 90 tys. Panowie na biegu jałowym silnik pracuje bardzo ładnie , nic nie drży nic nie stuka , delikatnie czuc drgania na pedale sprzęgła ale tylko jak jest zimny. Problem zaczyna się dopiero jak podnise obroty silnika do około 2000 i zaczne wciskać sprzęgło, wtedy zaczyna cos wyć , trzeć jakby jakieś łożysko lub coś (dxwięk podobny do hamowania na zużytych klockach). Dźwięk ten występuje tylko w przedziale 2000 - 2500 rpm i wciśnietym sprzęgle . Niższe czy wyzsze obroty plus wcisnięte sprzęgło niewyłowują tego dźwięku. Dodam że ten dźwięk jest juz słyszalny po lekkim dotknieciu sprzęgła. Crying or Very sad
Prosze o radę z czym to powiązać.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 09:34
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


Przeciez dales juz sobie odpowiedz: konczy sie lozysko oporowe w sprzegle...
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 19:39
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


Pisałeś w poprzednim temacie, że tarcz sprzęgłowa, docisk i łożysko oporowe są wymienione więc wykluczyłbym te elementy jako niesprawne. Ciekawi mnie natomiast ta fotka tarczy którą zamieściłeś. Widać, że nowa i rzeczywiście dziwnie wytarta. To nie jest normalny wygląd prawidłowo pracującej tarczy. Tylko nie mogę zrozumieć jak to zrobiłeś. Co, najpierw założyłeś nowe elementy, złożyłeś, jazda próbna, a potem jeszcze raz rozebrałeś i zrobiłeś tarczy fotkę? Coś pokręciłem? A kto to naprawiał, czy aby nie założono odwrotnie tarczy sprzęgłowej na wałek? Może w tym tkwi przyczyna.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 21:13
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


Polecam lekture: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3235 zdjecia u dolu sa podobne...
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
mmikolajczyk

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/Gostyń
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 105 KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 21:23
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


Ta tarcza której zdjęcia zamiesciłem to stara tarcza, którą wymienilem ( tak wyglada po 90 tyś). A wymieniałem z powodu tego odgłosu tarcia. wtedy usterka była rozpoznana jako zuzyte łozysko oporowe. I tak się też okazało po zdjęciu skrzyni. Z tym że to szuranie było głosniejsze i takze mocno wyczówalne na pedale sprzegła. Teraz już nie czuć nic na pedale sprzęgła ale szuranie co prawda cichsze niż przed wymianą pozostało. Dodam że to auto kupiłem miesiąc temu i ten dźwięk już był.
Ja mieszkam w Anglii a wymianę tego sprzegła robiłem w ASO Renault ponieważ mam tam znajomego który załatwił mi dobrą cenę na wymianę.
Biorę pod uwagę odwrotnie załozoną tarcze sprzegła Idea

A propo koła dwumasowego. Jechałem ostatnio taryfą Skodia Octavia 1.9 tdi
I podczas ruszania było wyraźnie słychać pracę tego koła. Były to dość głośne rytmiczne stuki ale nie metaliczne raczej takie bardzo głuche odgłosy typu puk puk . Kierowca mi powiedział że to koło dwumasowe tak pracuje i że wszystko z nim w porządku.
Oczywiście musiałem to wysłuchać w moim aucie i muszę stwierdzić że jak się dobrze wsłucham to podczas ruszania u mnie też słychać takie ciche puk...puk...puk.. ale takie głuche jakby młotek gumowy pukał o coś.
Czy koło dwumasowe wogóle moze być słychać ??? W końcu dwie masy pracują wzgledem ???
Pozdrawiam wszystkich czytających. Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 21:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 11:02
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


Jak na starą tarcz to wygląda całkiem nieźle. Nawet nie zdążyła zmienić koloru (czekoladowy) jak to zazwyczaj bywa przy tarczach które już trochę popracowały.
Przy prawidłowo pracującym kole dwumasowym nie powinieneś nawet wiedzieć, że takowe masz. Są marki aut, przy których to koło zaczyna się odzywać trochę wcześniej ale i tak są to z reguły przebiegi rzędu 200 tyś. No chyba, że ktoś wyjątkowo agresywnie traktuje swoje sprzęgło. Nie jest to jednak usterka która wymaga natychmiastowej naprawy, bo objawia się zazwyczaj lekkim "tłuczeniem" na biegu jałowym lub stukami przy ruszaniu.
U Ciebie dziwne byłoby, żeby przy takim niedużym przebiegu już "dwumas" dawał o sobie znać.
Co za tym hałasuje? Ciężko powiedzieć. Jedyne co mi przychodzi na myśl to, że może poprzedni właściciel też nie mógł poradzić sobie z tym problemem i dlatego pozbył się tego auta.
Powrót do góry
yaro_1

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łosice
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 2003
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 20:45
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


pytanie, czy przebieg jest autentyczny

spotkałem się z przypadkiem w wv pasacie b6 z silnikiem 1,9tdi 105 że dwumasa rozsypała się przy przebiegu 140tyś.

ze względu na uszkodzenia musieli też skrzynie wymienić

ja bym stawiał na dwumasę, bo gdyby ci skrzynia siadała to by chyba inne objawy były i nie w takim wąskim zakresie obrotów
Powrót do góry
gadu-gadu
mmikolajczyk

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/Gostyń
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 105 KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 23:37
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


Przebieg auta jest autentyczny na 100 % do tego nie mam zadnej watpliwości.
Mechanik też twierdzi że możliwą przyczyną jest jest koło dwumasowe i że teraz kolej zeby je wymienić. Ja poprostu niechce wymieniać bezcelowo kolejnej rzeczy a problem pozostannie. Poprostu niepotrafie sobie wytłumaczyc szumu (tarcia) i koła dwumasowego, rozumiem stuki , drgania wibracje ale tarcie?
Podczas jazdy objawia się to tak że jak jade na 1 biegu rozpedzam silnik do 2500 wciskam sprzegło i wyje wraz z spadajacymi obrotami przestaje być słyszalne przy 2000 w dół, zmiana biegu na 2 rozpedzam auto , po osiagnięciu 2500 rpm wciskam sprzegło do zmiany biegu i szura ale juz ciszej , z 3 na 4 juz niesłychać .Ma to ewidenty zwiazek z obrotami silnika i predkościa pojazdu.
A propo żywotności kół dwumasowych czytałem relacje osób które wymieniały koła po 15 tyś wiec przebieg moze czasami nie swiadczyc o konieczności wymiany koła dwumasowego.
Powrót do góry
yaro_1

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łosice
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 2003
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 11 Mar 2011, 20:30
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie

jak auto jest na postoju, przygazuj do 2500 tyś obr wciśnij sprzęgło i póść gaz, czy w tedy coś słychać?
Powrót do góry
gadu-gadu
mmikolajczyk

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/Gostyń
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 105 KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 00:17
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


A więc jesli auto stoi na postoju na biegu jałowym i podniosę obroty silnika do 2500 rpm i wcisnę sprzęgło słychać szuranie. (niemuszę wciskać sprzegła wystarczy ze lekko nacisne na pedał sprzegła) W raz z puszczeniem pedału gazu i spadkiem obrotów silnika słychac jak szuranie równiez zwalnia i przestaje być słyszalne ponizej 2000. Dosłownie słychać jak coś się kreci i mam takie wrazenie jakbym to czuł na pedale sprzegła. Rolling Eyes
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 13:54
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


To co opisujesz to typowy objaw hałasowania łożyska oporowego. Przy lekkim naciśnięciu łożysko przesuwa się po wałku sprzęgłowym i zaczyna napierać na "słoneczko" tym samym zostaje przez nie wprowadzone w ruch obrotowy. Tylko, że Ty już na samym początku wykluczyłeś łożysko, bo jest po wymianie. Więc co? Sprzęgło w tym momencie też bym wykluczył no bo przy lekkim naciśnięciu nie zdąży jeszcze zadziałać. Ciężka sprawa i myślę, że my tu możemy sobie zgadywać a i tak nic nie poradzimy na odległość. [/i]
Powrót do góry
yaro_1

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łosice
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 2003
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 19:34
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


jest jeszcze taka możliwość, że znowu padło łożysko oporowe, łożysko może pracować wiele lat ale może też paść po miesiącu albo w zasadzie zaraz po montażu, taki pech. może coś źle zrobili przy wymianie (nikt ci się raczej do tego nie przyzna niestety)
Powrót do góry
gadu-gadu
mmikolajczyk

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/Gostyń
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 105 KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 00:00
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


To by dopiero było smieszne jakby łozysko oporowe rozsypało się zaraz po montażu ,ale to bardzo prawdopodobne bo objawy bardzo pasują do tej usterki.
Ja jednak myślę że nawet przy lekkim nacisnieciu pedału sprzęgła (praktycznie jego dotknieciu) powstają naprężenia na wałku sprzęgłowym i może któreś łożysko się odzywa , albo moze koło dwumasowe ma jakiś luz poprzeczny ( ale tego niewiem). Narazie postanowiłem tak pojeździć i obserwować co się bedzie działo dalej . Jak zmieniam biegi do 2000 albo powyżej 2500 to jakoś można jeździć . Dzieki za wszystkie porady i pozdrawiam forumowiczów.
Powrót do góry
mmikolajczyk

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska/Gostyń
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI 105 KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 18:08
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Coś szumi (tarcie) podczas wciskania sprzęgła.


Witam ponownie .
Drodzy forumowicze pojeździłem moim toledo po kilku warsztatach zeby zasięgnąć opini i w trzech miejscach powiedziano mi to samo co wy mówicie czyli koło dwumasowe - wymień a bedzie dobrze. Czyli wymiana koła aczkolwiek jak już pisałem typowych objawów uszkodzonego koła nie było.
Niestety po wymianie koła okazało sie że żadnej poprawy niema a więc to nie jest koło. Jak szymiało wczasie wciskania sprzegła tak szumi nadal.
Niestety po wymianie tego sprzęgła biegi niewchodzą mi zbyt płynnie to znaczy jak auto stoi to biegi wchodzą super , ale jak już sie tylko lekko toczy to biegi wchodzą ze zgrzytem jakby po trybach , a jak delikatnie drazkiem zmiany biegów prubóje wbić bieg czuje jak tryby w skrzyni sie krecą. Dodam że ta usterka wyszła dwa miesiące po zmianie koła dwumasowego.
Raczej sprzęgło jest ok mój typ to skrzynia. A jak wy sadzicie co poszło nie tak.
Powrót do góry
Jazon 123

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat toledo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 20:42
Temat postu:

Sprzeglo cos trze jak wciskam sprzeglo przy wiekszych obrota


Ratunku temat poruszany a nigdzie nie znalazlem zeby ktos ten problem rozwiazal
Przy wciskaniu sprzegla przy obrotach 2000/2500
Tylko wtedy slyszalny szum tarcie jakby hamowanie na zuzytych klockach
Auto ma cale nowe sprzeglo .jak auto kupilem ze slaba deumasa i slyszalnymm lozyskiem oporowym tez bylo slychac ten szum przy wyciskaniu, po wymianie sprzegla wsztstko pieknie ladnie nie slychac lozyska nie szarpie a został dalej ten szum tarcie .czy to od skrzyni moze byc ?????biegi niby wchodza ok ale nie jest tak prezyzyjnie i gladko jak powinno byc RATUNKU
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

25 000

2009r.

190 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System