Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) Silnik gaśnie w trakcie jazdy - proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romkeloss

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Ibiza 1996 1.6AFT 101KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Lut 2011, 18:51
Temat postu:

Silnik gaśnie w trakcie jazdy - proszę o pomoc


Moj problem jest co najmniej dziwny i trwa juz bardzo dlugi okres czasu otoz: W trakcie jazdy gdy silnik jest juz nagrzany do normalnej temperatury (teraz z racji zimy po przejechaniu kilku - kilkunastu kilometrow) auto po prostu nagle gasnie - nie wazne czy poruszam sie 20km/h czy 120km/h. Ponowne uruchomienie autka mozliwe jest zawsze po kilkudziesieciu sekundach. Co ciekawe autko zawsze mozna odpalic gdy uslysze dzwiek zalaczanej pompy wewnatrz autka (kazdy wie charakterystyczny dzwiek okolo 2-3 sekund) wtedy przekrecam kluczyk i po prostu jade po kilku kilometrach znow gasnie i znow ta sama sytuacja. Jak mniemam cos ewidentnie odcina mi pompe paliwa? Walcze z tym problemem dlugi okres czasu - kiedys myslalelm ze moze czujnik halla przy aparacie no wiec wymienielem i rzeczywiscie problem zniknal na pare miesiecy i teraz znow to samo wiec znow wymienilem aparat z czujnikiem halla ale tym razem poprawa byla na bardzo krotki okres czasu ( w moim przypadku bardziej oplacalna jest wymiana calego aparatu wraz z czujnikiem gdyz mam mozliwosc jego sprawdzenia oscyloskopem takze wychodzi mnie to taniej niz sam nowy czujnik). Ostatnio pojechalem do kolegi poczyscilem styki od kompa itp it i autko znow chodzilo 2 dni bez problemu i teraz znowu. Juz nie wiem czy to przypadek czy jednak dobrze szukam problemu gdzies w elektryce? Wiem ze problemow moze byc duzo np wtryskiwacze itp sterwonik do kompa i mozna by pol auta wymienic ale licze na to ze moze ktos spotkal sie z tym probleme w tym aucie jaki opisuje. Auto bylo juz u 3 mechanikow i niestety wizyty pomagaly ale tylko dorazne na krotki z reguly okres czasu.(byc moze gdzies sie kabelkiem poruszy styk poprawi i autko jakis czas chodzi juz sam nie wiem) Autko bylo kilkukrotnie podpinane pod kts - pokazuje jeden blad sonda lambda - no ale to nie powoduje takiej sytuacji. W tym tygodniu bede sprawdzal wtryskiwacze i cisnienie na ktsie bo juz nie mam pomyslu co dalej. Ktos sie spotkal z takim czyms?
Powrót do góry
Baton91

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąpa
Posiadane auto: Seat Ibiza 1.4 1998
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 13:14
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Silnik gaśnie w trakcie jazdy - proszę o pomoc


Czesc

Kolego powiedz mi czy jezeli Twoja fura stanie po przejachaniu ilus tam km to jak ja odpalisz to kopci????
Powrót do góry
gadu-gadu
Buchcio080

Dyskutant



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Seat Cordoba 1Y 1.9 D 1996
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 14:17
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Silnik gaśnie w trakcie jazdy - proszę o pomoc


Moim zdaniem masz coś z przekaźnikiem pompy paliwa. może rozlacza się (jest zabrudzony) i nie styka. albo gdzieś kabelek masz uszkodzony od pompy. poszukaj w tym kierunku. wątpię ze nagle czujnik halla się psuje i sam naprawia. jak padnie to na dobre. zajmij się samą pompką i elektroniką do niej. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Romkeloss

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Ibiza 1996 1.6AFT 101KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 14:27
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Silnik gaśnie w trakcie jazdy - proszę o pomoc


Autko nie kopci po zgasnieciu i ponownym uruchomieniu jedzie jak by nigdy nic (co prawda od pewnego czasu slysze skrzypy w okolicy miedzy fotelem kierowcy a pasazera jak gdyby od spodu autka ale to jak podejrzewam rozlatujaca sie strumienica - raz juz tak mialem wtedy rozlecial sie katalizator tak wiec nie ma to wplywu jak mniemam) co do przekaznika do pompy paliwa wymienilem juz go na samym poczatku (koszt niewielki bo 15zl) co do kabla do pompy - ostatnio podsioslem kanape tylna i odkrecilem taka pokrywe i tam kabel pokrylem cyna - w pewnym miejscu wydawal sie zlamany takze jak juz jezdzilem dwa dni i nie gaslo to zdawalo mi sie ze trafilem w sedno gdy po 2 dniach znow to samo :/
Powrót do góry
miki23311

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: audi rs6 5.2 tfsi 2010r 790KM / seat ibiza 2002r. 1.4 75KM / bmw e46 335is 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Silnik gaśnie w trakcie jazdy - proszę o pomoc


najlepiej jakbys podlaczyl miernik pod ta pompe pod kanapa jechal i patrzyl co sie dzieje Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Cze 2011, 22:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
misiek4trn

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Seat Ibiza 1.4 TDI 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 21:11
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Silnik gaśnie w trakcie jazdy - proszę o pomoc


Witam, mam taki sam problem, mógłbyś napisać co było nie tak i jak to naprawiłeś?
pozdrawiam
Powrót do góry
KRZYCHU8386

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): JAROSŁAW
Posiadane auto: seat leon 1,4 16 v 75 km 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 18:56
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Silnik gaśnie w trakcie jazdy - proszę o pomoc


witam ! dolaczam sie do tematu to samo sie dzieje u mnie u kuzwa nie wiem co to moze byc Romkeloss prosze Cie podziel sie z informacja jak doszedles do tego co bylo zepsute i jak to naprawiles bo widze nie tylko ciebie to spotkalo
z gory wielkie dzieki pozdrawiam czekamy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System