Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Climatronic



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spike108

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Seat Toledo 1.6 16V LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 23:36
Temat postu:

Climatronic


Witam:)
Na początku chciałbym się pochwalic że jestem nowym posiadaczem Seata Toledo II 2002r 1.6 16V:) Super samochodzik.
I już na samym początku mam mały problem i stąd moja prośba o to czy mógłby mi ktoś opisac jak działa climatronic tzn jak się nim obsługiwac np teraz zimą, szukam już kilka godzin na necie ale nie moge znaleśc nic konkretnego. Proszę wytłumaczcie mi kiedy trzeba używac AUTO a kiedy nie i opiszcie jak możecie po kolei jak wy tego używacie. Dodam tylko że jestem ciemny jeżeli chodzi o ten temat bo przesiadłem się na Toledko ze starej Ibizy w której jedyną elektroniką był chyba tylko wtrysk paliwa. Z góry dziękuję za odpowiedzi. I pozdrawiam wszystkich użytkowników Seatów...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
czyzyk123

Debiutant



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI 1999
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 18 Lut 2011, 02:15
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic


Tryb AUTO to jest udogodnienie dla Ciebie Smile mozesz go uzywac zawsze i latem i zima. Chodzi o to ze nastawiasz wybrana przez siebie temperature a po wcisnieciu przycisku AUTO climatronic sam bedzie ogrzewal badz ochladzal wnetrze do zadanej temperatury regulujac przy tym sile nawiewu, nastepnie po osiagnieciu danej temperatury climatronic bedzie utrzymywal ta temperature na stalym poziomie. Mozesz rowniez sterowac ogrzewaniem/ochladzaniem manualnie , kierunki nawiewu regulujesz tymi przyciskami po prawej stronie od wyswietlacza climatronic przy czym strzalka do gory to nawiew gorny, taki prostokacik po srodku to nawiew z srodki z kratek na konsoli, strzalka w dol to nawiew dolny na nogi. Wszystkie te opcje moga dzialac jednoczesnie lub odzielnie. Masz jeszcze po lewej stronie wyswietlacza przycisk z obrazkiem szyby uzywasz go jesli szybko i sprawnie chcesz odparowac badz odszronic przednia szybe. Jest jeszcze przycisk z rysunkiem samochodu ze strzalka w kierunku srodka, tym przyciskiem wlaczasz zamkniety obieg powietrza ( bedzie ci pobieralo powietrze tylko ze srodka samochodu) opcja szczegolnie przydatna latem kiedy chcesz szybko ochlodzic wnetrze samochodu, zas zima i w inne pory roku w deszczowe dni tej opcji nie polecam bo szyby zachodza para. TO chyba wszystko. mam nadzieje ze pomoglem. pozdrawiam.
_________________
czyzyk123
Powrót do góry
spike108

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Seat Toledo 1.6 16V LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 01:22
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic


No już prawie rozgryzłem działanie climatronica Very Happy jeżeli chodzi o ogrzewanie wnętrza natomiast mam pytanie dotyczące ochładzania tzn. działania klimatyzacji. Więc autko kupiłem gdy temp. była poniżej 5 stopni więc działania klimy do tej pory nie mogę sprawdzic bo się nie da jej uruchomic - ale chciałbym się dowiedziec na przyszłośc a mianowicie kolega ma passata również z climatronikiem i mówił mi że nie wolno gasic samochodu na włączonej klimie bo on tak robił i mu się od tego spalił wiatrak na chłodnicy klimatyzacji. Czy to prawda? Czy przed zgaszeniem mojego Toldacza w upalny dzień mam najpierw wyłączyc klime? czy mogę spokojnie go gasic i się o to nie martwic? No i mam jeszcze pytanie odnosnie tego przycisku ze snieżynką. Czy on służy do włączania klimy w opcji manualnej?
Z góry dziękuje Wam za jakiekolwiek podpowiedzi i oczywiście wszystkich miłośników Seata gorąco pozdrawiam...
Powrót do góry
~Przemo147

Dyskutant



Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Seat leon 1.9 tdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 20:47
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic


Witam panów mam pytanko iż jeżdżę od niedawna Seatem Leonem i zawsze na climatroniku a nurtuje mnie pytanie czy można tak zrobić ze gdy się silnik nagrzeje to żeby wyłączyć climatronic a przez kratki leciało ciepłe powietrze z silnika taki zwykły nawiew
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 13:58
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic


~Przemo147 napisał:
żeby wyłączyć climatronic a przez kratki leciało ciepłe powietrze z silnika taki zwykły nawiew


ale tak całkiem wyłączyc Question tak z przycisku Question Przecież temperaturę możesz sobie regulowac bez użycia klimatyzacji. W jakim celu chcesz coś takiego zrobic Question
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 13:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
~Przemo147

Dyskutant



Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Seat leon 1.9 tdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 20:22
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Climatronic


Ja mam climatronic a nie klimatyzacje tak jak w niektórych leonach są pokrętła i jest przycisk Ac ale gdy reguluje szybkość nawiewu to wszyskto chyba idzie od climatronika a pytam si bo słyszałem ze samochód na climatronicu więcej spala wiec na pocz gdy jest silnik zimny używam climatronica żeby dusze rozgrzać ale gdy już się ślinik rozgrzeje to chciał bym climatronic odłączyć i przejść na zwykły nawiew ale nie wiem czy tak się da wiec pytam ??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System