Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) przy 110 słabnie, tak jak by turbo przestawało działać


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LJ_Mario

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: Alhambra 1,9TDI 110KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 20:34
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) przy 110 słabnie, tak jak by turbo przestawało działać


sterownik silnika który znajduje sie za zagarami na dniach dodam jego fotki. Dziś jadą autem znów turbina przeszła w tryb awaryjny, ale po wyłączeniu zapłonu i włączeniu wszystko wróciło do normy turbo działa. po podłączeniu auta pod VAG-a wyskakuje błąd 575. Zawór N75 sprawdzałem i miał 18 omów z tego co czytałem to jest oki. Wężyki od podciśnienia tez wymieniłem. To zostaje turbina do czyszczenia??
Powrót do góry
gadu-gadu
krzsiu1960

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9tdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 20:54
Temat postu:

silnik słabnie przy110


Witam to nie ma się co zastanawiać trzeba czyścić, jak wcześniej pisałem miałem taki przypadek w Audi A4 tyko tam lepszy dostęp do wymontowania, bo w Alhambrze to trochę się pogimnastykować, a sam będziesz czyścił? Daj znać po zabiegu.Ja miałem coś przytkane chyba w N75 bo dzisiaj troche przegoniłem i nie wyłączyła się tylko wiesz jak na automacie przełączy zaraz na wyżej i tyle gonitwy
Powrót do góry
sto400

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielenin
Posiadane auto: alhambra 1.9 tdi avg 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 10:48
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) przy 110 słabnie, tak jak by turbo przestawało działać


mam to samo zawór wymieniłem i było ok ale jak go cos jebn...... to słabnie zgasze silnik i zapale znowu jest ok i taka robota
_________________
sto
Powrót do góry
krzsiu1960

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9tdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 13:08
Temat postu:

słabnie przy 110


Witam sam już niewiem co się dzieje wszystko sprawdzone raz dobrze a raz żle,pozostało mi tylko czekać na podpięcie komputera u zaufanego mechanika.Jak ktoś miał taki przypadek to prosze o rady ,bo chyba wszystkie wypowiedzi na ten temat przeczytałem i nic nie wskazuje na to bym wykrył usterke.
Powrót do góry
elraf

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat alhambra 1.9TDI 2000r model 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 23 Paź 2011, 20:26
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) przy 110 słabnie, tak jak by turbo przestawało działać


Witam
Koledzy czy temat został rozwiązany przez was ? bo powiem tak , czytam ten watek i tak jakbym czytał o swoim problemie , choć wiele narazie nie mogę powiedzieć bo jak narazie raz mi sie tak zdażyło że auto osłabło . może ktoś by opisał jak naprawiliście swoje problemy ? i co wogóle było problemem ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 23 Paź 2011, 20:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzywacz1980

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Leon 2.0TDI BKD 140PS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2013, 00:57
Temat postu:

Re: seat alhambra 19tdi automat słabnie przy 110


krzsiu1960 napisał:
Witam dzisiaj sprawdzałem turbine ruszłem sztangą wszystko jest ok czyli nie jest zapieczona kierownica,podpowiadasz że może to być zawór 75 ,a gdzie go szukać bo przyznam że niewiem jak on wygląda,może coś na forach poszukam ,a może dałbyś jakąś fotkę i podpowiedział jak go sprawdzić poza komputerem,dzięki za wskazówki pozdrawiam.


Zanim się dobierzecie do N75 warto rzucić okiem czy po włączeniu silnika gruszka się w ogóle ruszy
Powrót do góry
jackrz

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: ALHAMBRA 1,9/115
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 00:14
Temat postu:

Re: seat alhambra 19tdi automat słabnie przy 110


witam - drążę tan temat dosyć krótko i przydała by mi się informacja odnośnie tej gruszki od sztangi -czy na zgaszonym powinno ramię być wysunięte czy nie -piękne dzięki za pomoc-pozdr Question Question Question
Powrót do góry
krzsiu1960

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9tdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 10:43
Temat postu:

przy 110 słabnie


Witam problem rozwiązałem,znalazłem popękany przewód łączący turbo z prze pływką jest przykręcany do na dwie śrubki i tam sobie ciągną lewe powietrze.koszt takiego przewodu to ok 500zeta.Jago skleiłem i jak na razie jest ok,W związku z tym zamykam temat i dziękuje za udział w rozwiązaniu problemu.
Powrót do góry
goldi26

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagań
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDI AFN 98r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2016, 22:17
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) przy 110 słabnie, tak jak by turbo przestawało działać


Witam kolegów. Pozwolę sie podpiąć pod temat gdyż mam podobny problem z moją ALĄ. Odłączało mi turbo przy około 80-90km/h ( błąd 575 ciśnienie kolektora dolotowego ) kupiłem nowy ( używany ) zawór n75 i nie pomogło, kupiłem drugi i dalej to samo, podmieniłem z n18 i nic. Zmieniłem wężyki podciśnienia i nic. Nowy przepływomierz ( oryginał za 260 zł ) i dalej to samo. W końcu postanowiłem zabrać sie za najgorsze czego się obawiałem. Wyjołem turbinkę i oddałem do regeneracji. Założona nowa turbinka, komplet uszczelek, filtry, olej, rura dolotowa od przepływki do turbo ( koszt 320 zł ). Wszystko poskładane i czas na test. Ruszamy z mechanikiem w trasę i... dalej to samo :( Dzisiaj zakupiłem nowy zawór N75 ( 315zł ) I dalej to samo. Na niskich biegach leci aż miło a przy 80km/h odcina.Jakieś pomysły co to jeszcze może być? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System