Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariano81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 256
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 B+G, 2006r
Piwa: 20/2
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 22:15
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Nawaliłem do jednego zamka WD-40 a potem silikonu w sprayu. Jest na minusie 4 stopnie i na razie ok. Przy tych wielkich opadach śniegu, wewnętrzna klamka zamarzła już przy -2. Zobaczymy rano Wink
Powrót do góry
tedy1

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Cordoba 1.9 TDI 1999.r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 21:50
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Najlepszy sposób ta tak jak jest wyżej w linku wyczyścić i przesmarować.
W mojej Cordi po takim zabiegu jak do tej pory niezamarzły zamki ani razu.
Powrót do góry
12marian1

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: seat cordoba 1.9 1996r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 22:32
Temat postu:

jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Witam
Panowie, zamarzaly mi zamki w cordobie, a więc je wyjąłem wyczyściłem i odtłuściłem, wysuszyłem i wysmarowałem wazeliną techniczną w sprayu napsiukałem jej dość sporo żeby wszędzie weszła. I było ok nie zamarzały mi zamki, przyszła odwilż, dziś mróz i znów ten sam problem zamknąłem samochód za kilka godzin chcem wsiąść, przekrecam kluczyk, dzyndzelek idzie w gore, ciagne za klamke a dzwi sie nie otwieraja, dopiero po potraktowaniu ich suszarka sie otworzyly. I jeszcze jest taka sytuacja gdy nie zamkne dzwi na kluczyk to sie otworza jesli zamkne na kluczyk i za chwile chcem otworzyc to mimo tego ze dzyndzelek jest w gorze to sie nie otwieraja, pomimo ze przed chwila sie otworzyly. Nie wiem czy to wina zamka, czy przesmarować zamek czyms innym co polecacie?
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
mr milka79

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): SPI
Posiadane auto: MAN 26*410
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 17:31
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Ja czyściłem już pare razy i było oki .Teraz pare dni było na plusie i teraz znów na minusie i dziś do pracy rano .Otwarłem dzwi od zewnątrz ale od wewnątrz już nie i musiałem tyłem wyłazić.Już brak mi słów.
Powrót do góry
Janrek

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,6 Tour z fabryczną instalacją gazową 2011
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 25 Gru 2011, 08:27
Temat postu:

( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarznięte drzwi ?


Witam ,
Dla nas kierowców nadchodzi szczególnie trudny okres eksploatacji auta w warunkach zimowych. Może będę pomocny w temacie zamarzniętego zamka drzwi. Na awaryjne otwarcie auta , które posiada zamarznięty zamek i uszczelki drzwi mam niezawodny i wypróbowany patent. W tym celu należy napełnić gorącą ( najlepiej wrzątek ) wodą z czajnika lub z kranu najlepiej plastykową ( 1 l lub 2 l ) butelkę lub w ostateczności podwójną torebkę foliową w naczyniu ( z uwagi na rozerwanie grozi poparzeniem ) i zawiązać ją. Przyłożyć na chwilę butelkę lub torebkę do zamka w celu jego ogrzania i objechać nimi krawędzie uszczelek drzwi ( do skutku ) i po problemie. W/w patent zimowy nieraz wybawił mnie z kłopotu , zwłaszcza poprzedniej zimy. Można szczególnie gorącą butelkę zastosować po otwarciu drzwi jako ogrzewacz zmarzniętych dłoni lub siedziska fotela kierowcy. Chciałbym podkreślić , że jest to tylko dorażny sposób na awaryjne otwieranie drzwi . Oczywiście nie zwalnia to kierowcy od profilaktycznego zabezpieczenia zamka i uszczelek drzwi dostępnymi środkami przeciwzamarzającymi dostępnymi na rynku. Jeżeli ktoś z lenistwa nie zabezpieczy środkami profilaktycznie to problem będzie powracał . Czasami doświadczeni kierowcy stosują sposób uruchamiania auta szczególnie po mrożnej nocy najpierw wzbudzając akumulator poprzez zapalenie na chwilę świateł mijania . Dla zdesperowanych posiadających stary wyeksploatowany akumulator można pobudzić ogrzewając go gorącą butelką w czasie odśnieżania auta. Na pewno nie zaszkodzi , a może pomoże.
Wszystkim kierowcom na forum życzę pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szerokiej drogi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 25 Gru 2011, 08:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Przemow22

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: seat cordoba vario 1.9 sdi 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 16:34
Temat postu:

zamarzający zamek


Panowie ten problem przerabiałem juz dawno temu,nie psikajcie wd bo to nic nie da a lanie wody to juz wogóle.Jest to wada techniczna tych zamków w seatach(bo zbiera sie w nich wilgoć i zamarzają) jedynym sposobem jest rozebranie i regularne czyszczenie zamka.Ale to sporo kosztuje i sie nie opłaca.Kup sobie sylikon w sprayu i jak zamek bedzie odmarznięty wyjmij te dwie okragłe gumowe zatyczki w dzwiach przy zamku i napsikaj tam tego sylikonu w sprayu,ruszając jednocześnie klamką otwierania dzwi (od zewnątrz i od środka).Nie pomoże na całą zime ale ja psikam raz na miesiąc jak są ostre mrozy i jest ok.czasami jak przyblokuje to wystarczy puknąć ręką w okolicach zamka i odpuszcza.
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Nadwozie


SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System