Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariano81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 256
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 B+G, 2006r
Piwa: 20/2
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 22:15
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Nawaliłem do jednego zamka WD-40 a potem silikonu w sprayu. Jest na minusie 4 stopnie i na razie ok. Przy tych wielkich opadach śniegu, wewnętrzna klamka zamarzła już przy -2. Zobaczymy rano Wink
Powrót do góry
tedy1

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Cordoba 1.9 TDI 1999.r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 21:50
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Najlepszy sposób ta tak jak jest wyżej w linku wyczyścić i przesmarować.
W mojej Cordi po takim zabiegu jak do tej pory niezamarzły zamki ani razu.
Powrót do góry
12marian1

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: seat cordoba 1.9 1996r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 22:32
Temat postu:

jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Witam
Panowie, zamarzaly mi zamki w cordobie, a więc je wyjąłem wyczyściłem i odtłuściłem, wysuszyłem i wysmarowałem wazeliną techniczną w sprayu napsiukałem jej dość sporo żeby wszędzie weszła. I było ok nie zamarzały mi zamki, przyszła odwilż, dziś mróz i znów ten sam problem zamknąłem samochód za kilka godzin chcem wsiąść, przekrecam kluczyk, dzyndzelek idzie w gore, ciagne za klamke a dzwi sie nie otwieraja, dopiero po potraktowaniu ich suszarka sie otworzyly. I jeszcze jest taka sytuacja gdy nie zamkne dzwi na kluczyk to sie otworza jesli zamkne na kluczyk i za chwile chcem otworzyc to mimo tego ze dzyndzelek jest w gorze to sie nie otwieraja, pomimo ze przed chwila sie otworzyly. Nie wiem czy to wina zamka, czy przesmarować zamek czyms innym co polecacie?
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
mr milka79

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): SPI
Posiadane auto: MAN 26*410
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 17:31
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarzniete dzwi?


Ja czyściłem już pare razy i było oki .Teraz pare dni było na plusie i teraz znów na minusie i dziś do pracy rano .Otwarłem dzwi od zewnątrz ale od wewnątrz już nie i musiałem tyłem wyłazić.Już brak mi słów.
Powrót do góry
Janrek

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,6 Tour z fabryczną instalacją gazową 2011
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 25 Gru 2011, 08:27
Temat postu:

( Seat Cordoba ) jak otworzyć zamarznięte drzwi ?


Witam ,
Dla nas kierowców nadchodzi szczególnie trudny okres eksploatacji auta w warunkach zimowych. Może będę pomocny w temacie zamarzniętego zamka drzwi. Na awaryjne otwarcie auta , które posiada zamarznięty zamek i uszczelki drzwi mam niezawodny i wypróbowany patent. W tym celu należy napełnić gorącą ( najlepiej wrzątek ) wodą z czajnika lub z kranu najlepiej plastykową ( 1 l lub 2 l ) butelkę lub w ostateczności podwójną torebkę foliową w naczyniu ( z uwagi na rozerwanie grozi poparzeniem ) i zawiązać ją. Przyłożyć na chwilę butelkę lub torebkę do zamka w celu jego ogrzania i objechać nimi krawędzie uszczelek drzwi ( do skutku ) i po problemie. W/w patent zimowy nieraz wybawił mnie z kłopotu , zwłaszcza poprzedniej zimy. Można szczególnie gorącą butelkę zastosować po otwarciu drzwi jako ogrzewacz zmarzniętych dłoni lub siedziska fotela kierowcy. Chciałbym podkreślić , że jest to tylko dorażny sposób na awaryjne otwieranie drzwi . Oczywiście nie zwalnia to kierowcy od profilaktycznego zabezpieczenia zamka i uszczelek drzwi dostępnymi środkami przeciwzamarzającymi dostępnymi na rynku. Jeżeli ktoś z lenistwa nie zabezpieczy środkami profilaktycznie to problem będzie powracał . Czasami doświadczeni kierowcy stosują sposób uruchamiania auta szczególnie po mrożnej nocy najpierw wzbudzając akumulator poprzez zapalenie na chwilę świateł mijania . Dla zdesperowanych posiadających stary wyeksploatowany akumulator można pobudzić ogrzewając go gorącą butelką w czasie odśnieżania auta. Na pewno nie zaszkodzi , a może pomoże.
Wszystkim kierowcom na forum życzę pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szerokiej drogi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 25 Gru 2011, 08:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Przemow22

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: seat cordoba vario 1.9 sdi 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 16:34
Temat postu:

zamarzający zamek


Panowie ten problem przerabiałem juz dawno temu,nie psikajcie wd bo to nic nie da a lanie wody to juz wogóle.Jest to wada techniczna tych zamków w seatach(bo zbiera sie w nich wilgoć i zamarzają) jedynym sposobem jest rozebranie i regularne czyszczenie zamka.Ale to sporo kosztuje i sie nie opłaca.Kup sobie sylikon w sprayu i jak zamek bedzie odmarznięty wyjmij te dwie okragłe gumowe zatyczki w dzwiach przy zamku i napsikaj tam tego sylikonu w sprayu,ruszając jednocześnie klamką otwierania dzwi (od zewnątrz i od środka).Nie pomoże na całą zime ale ja psikam raz na miesiąc jak są ostre mrozy i jest ok.czasami jak przyblokuje to wystarczy puknąć ręką w okolicach zamka i odpuszcza.
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Nadwozie


SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System