Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Olej w odmie i przewodach ic - turbina?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
proper

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 17:29
Temat postu:

Olej w odmie i przewodach ic - turbina?


Witam
Jestem posiadaczem altei 1.9 TDI silnik BKC przebieg 85kkm. Otoz od pewnego czasu slysze dziwne pogwizdywanie przy zmianie biegow 1-2,2-3 - jak silnik schodzi z obrotów. Zaowazylem tez ze przewody od intercollera sa w oleju a ostatnio te przy intercollerze u dolu tez tak ze az widac to na oslonie. Zaowazylem tez olej w przewodzie odmy do dolotu powietrza.Wiem ze moze tam byc olej ale zeby az wyplywal na wejsciu i wyjsciu z intercollera to chyba zaduzo go tam. Czy to oznaka ze turbina sie konczy? czy moze to cos innego?
Powrót do góry
kryniu501

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świerzewa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 18:03
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Olej w odmie i przewodach ic - turbina?


Też tak mam i wile osób ja zrobiłem tak 30 tys juz i nic sie nie dziej.
Powrót do góry
Darhyd

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gdański
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1.6 E-Hdi
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 11:14
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Olej w odmie i przewodach ic - turbina?


U mnie jest to samo ale dopóki silnik ma moc nic z tym nie robię.
Oczywiście zdejmuję od czasu do czasu węże od IC i je poprostu wycieram bo nie lubię widocznej krwi po miesiącu robie to znowu i znowu i znowu.Pewnie skończy się to tak,że i mnie ta krew zaleje i pojadę na wymianę turbinki ale póki co.....
Powrót do góry
proper

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 19:13
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Olej w odmie i przewodach ic - turbina?


Dziwi mnie tylko skąd oleju tyle w odmie ze cały obieg ic jest w nim utatłany.Gdzieś przeczytałem ze w silnikach vw TDI był problem ze źle zaprojektowana pokrywa zaworów, w której jest separator oleju czy jakoś tak.Niewiem tylko czy zostało to porawione. Zastanawia mnie też czy ten olej nie doprowadzi z biegiem czasu do uszkodzenia turbiny? Spadku mocy nie odczuwam a jak dam w rure to czarna chmurka się uniesie ale taki urok diesla. Oleju na 13kkm dolałem ok 0,75l do stanu jaki był zalany(prawie max) niewiem czy to nie za dużo?i te gwizdanie którego wcześniej nie było. Jakie inne objawy mogą świadczyć kończącej się turbinie?
Możliwe żeby padała przy takim przebiegu?
Powrót do góry
piotrol

Dyskutant



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 11:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Olej w odmie i przewodach ic - turbina?


u mnie też jest ten problem, ale nie zawsze. czasami nie ma tego ogłosu jak silnich schodzi z obrotów przy zmianie biegu, czasami sie nasila. Byłem u mechanika i powiedział mi że to kończąca się turbina, chociaż czasami tak się dzieje i turbo pracuje jeszcze kilkadziesiąt tysiecy km. Powiedział mi żeby tego nie ruszać do czasu az nie pojawią sie konkretne oznaki padniętej turbiny. Może wiecie jak to usunąć, czy ma sens w takim stakium regeneracja turbiny?? Da się to jakoś zniwelować, żeby uratować turbo czy pozostaje tylko czekać i obserwować wsteczne lusterko aż się zasłoni dymem??

Mam już tak ok 10.000km. Ostatnie 15tkm na oleju bez dolewki. Mam przejechane 97tkm. (TDI BKC)
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 11:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
SanAndreas

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Seat Toledo III, 1.9 105/140KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 22:43
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Olej w odmie i przewodach ic - turbina?


Drodzy Panowie,
Jak juz ktos tez pisał Olej w IC w tych modelach TDI to norma, tak akonstrukcja i pojawia sie to od odmy pokrywy zaworow olej zapiernicza.
Z turbinka tez sie nic niestanie.
Przerabiałem to
Jedyna wada jest te uszczelnienia na IC u mnie tez cieknie mimo wymiany uszczelniaczy na wejsciu IC.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
kryniu501

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świerzewa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sty 2011, 13:30
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Olej w odmie i przewodach ic - turbina?


Witam a może ktoś czyścił turbinę i to pomogło?, bo borykam się z tym bardzo długo i myślę nad wyczyszczenie łopatek może to pomoże, próbował ktoś takiego zabiegu?
Powrót do góry
Ostry111

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1,9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 16:22
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Olej w odmie i przewodach ic - turbina?


Miałem podobny problem świst turbiny przy zmianie biegów i olej w przewodzie. U mnie zakończyło się wymianą turbiny - dodam że samochód na mocy nie stracił. Mechanik poinformował mnie że nie warto czekać z wymianą gdyż jak turbina padnie podczas jazdy to wówczas idzie spore ciśnienie oleju do silnika i może nam tam troszkę pogiąć rzeczy. Miałem uszkodzone łopatki w turbinie i luz na wałku i dlatego szedł olej. Mi udało się załatwić oryginał za 1970 zł. Uważajcie na regeneracje turbin nie sugerujcie się ceną niektóre firmy potrafią wsadzać chińszczyznę.
Powrót do góry
namor27

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Opel Mokka1,4 140KM 2015 r:vw:golf 1.6 fsi 115 KM 2007 r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 01 Mar 2012, 15:03
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Olej w odmie i przewodach ic - turbina?


witam wszystkich zainteresowanych tematem,gwizd turbiny,rozmawiałem z mechanikiem,podobno takie objawy są na zimnym silniku przy zasysaniu powietrza. Dzieje się tak pod czas zbyt gwałtownej zmiany biegów, u mnie jest to samo . Olej w przewodach, norma ,zużycie oleju norma , do litra między wymianami . Nie wszyscy się do tego przyznają.U mnie jak i u Ciebie występują wszystkie takie same objawy ,i u wielu naszych kolegów też.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System