Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
John84

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Seat Leon
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 21:07
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


czy ktos moze opisac dokladnie jak odpowietrzyc sprzeglo? Gdzie znajduje sie ten odpowietrznik? Mam podobny problem czasami nie moge wrzucic jedynki, jak dam na dwujke a puzniej jedynke to bez problemu. Prosze o pomoc!!!
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


odpowietrznik znajduje sie na obudowie sprzegla trzeba zlokalizowac wezyk ktory idzie od pompy sprzegla do wysprzeglika sprzegla ( na skrzyni biegow) i napewno po drodze napotkasz na odpowietrznik .
odpowietrzanie : jedna osoba siedzi za kierownica i pompuje 4-5 razy sprzeglem i trzyma wcisniete druga osoba popuszcza odpowietrznik na ktory nalozony jest elastyczny przezroczysty przewod skierowany drugim koncem do butelki obserwujac jak przemieszcza sie plun w wezyku i czy pojawiaja sie pecheze powietrza poczym zakreca odpowietrznik , osoba pompujaca w tym momencie puszcza powoli pedal sprzegla . Procedure powtarzamy kilka razy az wyeliminujemy calkowicie powietrze z ukladu
UWAGA : nieumiejetne odpowietrznie moze spowodowac nie poprawe a pogorszenie zmiany biegow wiec jesli ktos nie czuje sie na silach to lepiej nich odda samochod fachowcom
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
davidov26

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): HALIFAX UK
Posiadane auto: VW PASSAT CC 2.0 TDI 170 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 22:53
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


stanlejka napisz prosze czy da rade odpowietrzyc od gory czy trzeba od dolu z kanalu albo na podnosnik auto chcialbym to wiedziec zanim sie za to zabiore
pozdro
_________________
Kto pyta nie błądzi !
Powrót do góry
gadu-gadu
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 30 Cze 2011, 21:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


davidov26 napisał:
stanlejka napisz prosze czy da rade odpowietrzyc od gory czy trzeba od dolu z kanalu albo na podnosnik auto chcialbym to wiedziec zanim sie za to zabiore
pozdro

robi sie to wlasnie od gory nie potrzebny jest kanal
mala uwaga; pilnuj poziomu plynu zeby nie lapnelo powietrza
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
davidov26

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): HALIFAX UK
Posiadane auto: VW PASSAT CC 2.0 TDI 170 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 17:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


odpowietrznik znalazlem faktycznie od gory pojdzie bez problemu tylko teraz tak sie zastanawiam ..jak odpowietrzasz hamulce to leci plyn hamulcowy a jak sprzeglo to co oprocz powietrza jesli takowe jest tam bedzie z tamtad wylatywac ? jakis plyn ,jesli tak to jaki i gdzie mam go uzupelnic bo ojciec mi mowil ,ze jesli sprzeglo sie odpowietrza to by musialo byc hydrauliczne a jest raczej z tego co wiem tak ,ze jak je wciskasz to naciaga sie linka ta porzy tej lapce przy silniku wiec nie czajero co tu biega mozecie mi to wyjasnic
pozdro
_________________
Kto pyta nie błądzi !
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 17:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Misiek001

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śca
Posiadane auto: Seat Leon I 1.6 16v 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Mar 2013, 12:06
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


witam Wink u mnie występuje podobny problem..Jedynka wchodzi za 3-5 razem gdy chce ją wrzucic na postoju auta. W momencie kiedy auto sie delikatnie toczy 1-ka wchodzi praktycznie zawsze choć czuć , że nie wchodzi ona tak precyzyjnie jak powinna. Rzadko pomaga ponowne wcisniecie sprzęgła. Podczas gdy chcę wrzucic 1-ke na lewarku czuc opór jakby wogole bieg pierwszy nie istniał. Wsteczny wchodzi normalnie choc czasami adarzało sie zgrzytanie. Nasililo sie to w ostatnim czasie takze jesli ktos mial podobny objaw to bardzo proszę o pomoc . Może zaczne od odpowietrzenia sprzęgła i zabiore się za to jutro ale obawiam się , że tu chodzi o cos innego ;/
Auto to seat leon I 1.6 16v 2001 silnik aus , skrzynia biegów ert
Pozdrawiam
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Czw 28 Mar 2013, 13:25
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Moze trzeba wyregulowac ciegna? Jedynka i wsteczny nie ma synchronizatora, wiec czasami moze zgrzytnac.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Misiek001

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śca
Posiadane auto: Seat Leon I 1.6 16v 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Mar 2013, 13:36
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


szymekgd napisał:
Moze trzeba wyregulowac ciegna? Jedynka i wsteczny nie ma synchronizatora, wiec czasami moze zgrzytnac.


Zapomnialem dodać, że najwieksze problemy z ta jedynka sa kiedy chce wrzucic ją z luzu;) odpalam auto i ruszam jest ok..zatrzymanie na skrzyzowaniu i juz z luzu nie moge jej wbic. Powiedz mi zatem czy do tej regulacji potrzebny jest jakis specjalny sprzet czy dobry mechanik bedzie to w stanie ustawic podstawowymi narzedziami?
Pozdro
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Czw 28 Mar 2013, 16:28
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Nie trzeba specjalnych narzedzi. Skoro nie ma synchronizatora to przy pewnym ustawieniu kół w skrzyni może być problem z wrzuceniem.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Misiek001

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śca
Posiadane auto: Seat Leon I 1.6 16v 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Mar 2013, 00:04
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


szymekgd napisał:
Nie trzeba specjalnych narzedzi. Skoro nie ma synchronizatora to przy pewnym ustawieniu kół w skrzyni może być problem z wrzuceniem.


Rozumiem...jutro zabiorę się za to;)dam znac o wyniku, mam nadzieje ze zminimalizuje problem..

Pozdro
Powrót do góry
Misiek001

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śca
Posiadane auto: Seat Leon I 1.6 16v 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Mar 2013, 21:45
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Misiek001 napisał:
szymekgd napisał:
Nie trzeba specjalnych narzedzi. Skoro nie ma synchronizatora to przy pewnym ustawieniu kół w skrzyni może być problem z wrzuceniem.


Rozumiem...jutro zabiorę się za to;)dam znac o wyniku, mam nadzieje ze zminimalizuje problem..

Pozdro


Sprzęgło odpowietrzone ale problem nie zostal wyeliminowany..Podejrzenie pada na tarcze sprzegla. Na ciegnach zero luzow, wszystko w dziewiczym stanie ( przebieg 88tys km)fabrycznie ustawione. Moze poprzednik 63 letni dziadek czesto jezdzil na wcisnietym sprzegle?Nie wiem Wink Jesli ktos ma jeszcze jakis pomysl to prosze o info;)
Pozdrawiam
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 30 Mar 2013, 18:58
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Hmm kolega miał podobnie w Yarisku ostatnio - okazało się, że roznitowała mu się (lub pękł spaw, nie pamiętam) tarcza sprzęgła - 1 i 2 strasznie mu zaczęły zgrzytać, ale to stało się z dnia na dzień.

Ja cały czas mam problem z 1 i 2, coś z tymi skrzyniami jest na rzeczy, po pewnym czasie zaczynają się z nimi numery ;/ W większości przypadków ludzie zwalają winę na cięgna - ponoć wymiana plastikowych kostek wybieraków + przesmarowanie cięgien pomaga, ale tylko na jakiś czas. Ale ten Twój przypadek akurat tu średnio pasuje..
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 17:07
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=869084#869084

Tam opisałem OCB. Te plastikowe kostki to koszt 60zł za cały komplet na necie... szok, na dniach mam zamiar to wymienić i zapewne skrzynia będzie hulać aż miło.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

49 900

2015r.

173 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System