Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
John84

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Seat Leon
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 21:07
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


czy ktos moze opisac dokladnie jak odpowietrzyc sprzeglo? Gdzie znajduje sie ten odpowietrznik? Mam podobny problem czasami nie moge wrzucic jedynki, jak dam na dwujke a puzniej jedynke to bez problemu. Prosze o pomoc!!!
Powrót do góry
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


odpowietrznik znajduje sie na obudowie sprzegla trzeba zlokalizowac wezyk ktory idzie od pompy sprzegla do wysprzeglika sprzegla ( na skrzyni biegow) i napewno po drodze napotkasz na odpowietrznik .
odpowietrzanie : jedna osoba siedzi za kierownica i pompuje 4-5 razy sprzeglem i trzyma wcisniete druga osoba popuszcza odpowietrznik na ktory nalozony jest elastyczny przezroczysty przewod skierowany drugim koncem do butelki obserwujac jak przemieszcza sie plun w wezyku i czy pojawiaja sie pecheze powietrza poczym zakreca odpowietrznik , osoba pompujaca w tym momencie puszcza powoli pedal sprzegla . Procedure powtarzamy kilka razy az wyeliminujemy calkowicie powietrze z ukladu
UWAGA : nieumiejetne odpowietrznie moze spowodowac nie poprawe a pogorszenie zmiany biegow wiec jesli ktos nie czuje sie na silach to lepiej nich odda samochod fachowcom
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
davidov26

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): HALIFAX UK
Posiadane auto: VW PASSAT CC 2.0 TDI 170 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 22:53
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


stanlejka napisz prosze czy da rade odpowietrzyc od gory czy trzeba od dolu z kanalu albo na podnosnik auto chcialbym to wiedziec zanim sie za to zabiore
pozdro
_________________
Kto pyta nie błądzi !
Powrót do góry
gadu-gadu
stanlejka

Auto Maniak



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 698
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: seat leon TOP SPORT 1.9 tdi ARL 150KM +
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 30 Cze 2011, 21:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


davidov26 napisał:
stanlejka napisz prosze czy da rade odpowietrzyc od gory czy trzeba od dolu z kanalu albo na podnosnik auto chcialbym to wiedziec zanim sie za to zabiore
pozdro

robi sie to wlasnie od gory nie potrzebny jest kanal
mala uwaga; pilnuj poziomu plynu zeby nie lapnelo powietrza
_________________
goni leonik niezle
Powrót do góry
davidov26

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): HALIFAX UK
Posiadane auto: VW PASSAT CC 2.0 TDI 170 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 17:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


odpowietrznik znalazlem faktycznie od gory pojdzie bez problemu tylko teraz tak sie zastanawiam ..jak odpowietrzasz hamulce to leci plyn hamulcowy a jak sprzeglo to co oprocz powietrza jesli takowe jest tam bedzie z tamtad wylatywac ? jakis plyn ,jesli tak to jaki i gdzie mam go uzupelnic bo ojciec mi mowil ,ze jesli sprzeglo sie odpowietrza to by musialo byc hydrauliczne a jest raczej z tego co wiem tak ,ze jak je wciskasz to naciaga sie linka ta porzy tej lapce przy silniku wiec nie czajero co tu biega mozecie mi to wyjasnic
pozdro
_________________
Kto pyta nie błądzi !
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 17:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Misiek001

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śca
Posiadane auto: Seat Leon I 1.6 16v 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Mar 2013, 12:06
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


witam Wink u mnie występuje podobny problem..Jedynka wchodzi za 3-5 razem gdy chce ją wrzucic na postoju auta. W momencie kiedy auto sie delikatnie toczy 1-ka wchodzi praktycznie zawsze choć czuć , że nie wchodzi ona tak precyzyjnie jak powinna. Rzadko pomaga ponowne wcisniecie sprzęgła. Podczas gdy chcę wrzucic 1-ke na lewarku czuc opór jakby wogole bieg pierwszy nie istniał. Wsteczny wchodzi normalnie choc czasami adarzało sie zgrzytanie. Nasililo sie to w ostatnim czasie takze jesli ktos mial podobny objaw to bardzo proszę o pomoc . Może zaczne od odpowietrzenia sprzęgła i zabiore się za to jutro ale obawiam się , że tu chodzi o cos innego ;/
Auto to seat leon I 1.6 16v 2001 silnik aus , skrzynia biegów ert
Pozdrawiam
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Czw 28 Mar 2013, 13:25
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Moze trzeba wyregulowac ciegna? Jedynka i wsteczny nie ma synchronizatora, wiec czasami moze zgrzytnac.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Misiek001

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śca
Posiadane auto: Seat Leon I 1.6 16v 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Mar 2013, 13:36
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


szymekgd napisał:
Moze trzeba wyregulowac ciegna? Jedynka i wsteczny nie ma synchronizatora, wiec czasami moze zgrzytnac.


Zapomnialem dodać, że najwieksze problemy z ta jedynka sa kiedy chce wrzucic ją z luzu;) odpalam auto i ruszam jest ok..zatrzymanie na skrzyzowaniu i juz z luzu nie moge jej wbic. Powiedz mi zatem czy do tej regulacji potrzebny jest jakis specjalny sprzet czy dobry mechanik bedzie to w stanie ustawic podstawowymi narzedziami?
Pozdro
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Czw 28 Mar 2013, 16:28
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Nie trzeba specjalnych narzedzi. Skoro nie ma synchronizatora to przy pewnym ustawieniu kół w skrzyni może być problem z wrzuceniem.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Misiek001

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śca
Posiadane auto: Seat Leon I 1.6 16v 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Mar 2013, 00:04
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


szymekgd napisał:
Nie trzeba specjalnych narzedzi. Skoro nie ma synchronizatora to przy pewnym ustawieniu kół w skrzyni może być problem z wrzuceniem.


Rozumiem...jutro zabiorę się za to;)dam znac o wyniku, mam nadzieje ze zminimalizuje problem..

Pozdro
Powrót do góry
Misiek001

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śca
Posiadane auto: Seat Leon I 1.6 16v 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Mar 2013, 21:45
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Misiek001 napisał:
szymekgd napisał:
Nie trzeba specjalnych narzedzi. Skoro nie ma synchronizatora to przy pewnym ustawieniu kół w skrzyni może być problem z wrzuceniem.


Rozumiem...jutro zabiorę się za to;)dam znac o wyniku, mam nadzieje ze zminimalizuje problem..

Pozdro


Sprzęgło odpowietrzone ale problem nie zostal wyeliminowany..Podejrzenie pada na tarcze sprzegla. Na ciegnach zero luzow, wszystko w dziewiczym stanie ( przebieg 88tys km)fabrycznie ustawione. Moze poprzednik 63 letni dziadek czesto jezdzil na wcisnietym sprzegle?Nie wiem Wink Jesli ktos ma jeszcze jakis pomysl to prosze o info;)
Pozdrawiam
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 30 Mar 2013, 18:58
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


Hmm kolega miał podobnie w Yarisku ostatnio - okazało się, że roznitowała mu się (lub pękł spaw, nie pamiętam) tarcza sprzęgła - 1 i 2 strasznie mu zaczęły zgrzytać, ale to stało się z dnia na dzień.

Ja cały czas mam problem z 1 i 2, coś z tymi skrzyniami jest na rzeczy, po pewnym czasie zaczynają się z nimi numery ;/ W większości przypadków ludzie zwalają winę na cięgna - ponoć wymiana plastikowych kostek wybieraków + przesmarowanie cięgien pomaga, ale tylko na jakiś czas. Ale ten Twój przypadek akurat tu średnio pasuje..
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 17:07
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) ciężko wchodzi jedynka


http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=869084#869084

Tam opisałem OCB. Te plastikowe kostki to koszt 60zł za cały komplet na necie... szok, na dniach mam zamiar to wymienić i zapewne skrzynia będzie hulać aż miło.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System