Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) wymiana filtr paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizmoh

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2008, 23:15
Temat postu:

wymiana filtr paliwa


ostatnio wymienialem filtr paliwa zdemonowalem stary zalozylem nowy i sie zaczelo , autko nie chcialo zapalic, krecilem krecilem i nic az po kolei zaczelm odkrecac wtryski i krecic rozrusznikiem do momentu az zaczely tryskac ropa Smile znacie jakis inny bardziej kulturalny sposob na odpowietrzenia ukladu paliwowego? czy poprpstu trzeba nowy filtr zalac ropa przed zamontowaniem? - pzdr!!
_________________

Seatos Toledos dwujos jeden dziewięć tedeikos
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Pietrzyk

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 22

Posiadane auto: Seat Toledo II 1,9 tdi 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Sty 2008, 01:27
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) wymiana filtr paliwa


Witam!!!

Pytasz się o odpowietrzenie układu a we wcześniejszym wontku odnośnie "dobrego i taniego warsztatu" piszesz, że masz znajomego mechnika z Seata Very Happy Więc czy nie prościej byłoby się jego zapytać lub zlecić jemu robote???

Mam nadzieje, że wybaczysz moją uwage, ale nie mogłem się nie ustosunkować Very Happy

Co do filtra paliwa i jego wymiany to oczywiście - trzeba go zalać ropą. Może być nawet ta ze starego filtra. Gwarancji nie ma, że układ się nie zapowietrzy ale przynajmniej zmniejszamy ryzyko.

POZDRAWIAM!!
Powrót do góry
Gizmoh

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Sty 2008, 10:36
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) wymiana filtr paliwa


wiesz mechaniorem nie jestem ale dwóch lewych rąk tez nie mam , tak że nie widzę powodu aby z takimi rzeczami jak wymiana filtra paliwa, wymiana oleju, wymiana filtra powietrza, żarówek itp jeździc do specjalistów skoro bez specjalistycznego sprzętu i jakiejś strasznej znajomości techniki można to zrobić w domu....no za rozrząd bym sie już nie zabrał napewno Smile - pzdr!!

ps. dzięki za odpowiedz Razz
_________________

Seatos Toledos dwujos jeden dziewięć tedeikos
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Klamek

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Seacik Cordoba
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2008, 21:48
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) wymiana filtr paliwa


Pietrzyk napisał:
Witam!!!

Pytasz się o odpowietrzenie układu a we wcześniejszym wontku odnośnie "dobrego i taniego warsztatu" piszesz, że masz znajomego mechnika z Seata Very Happy Więc czy nie prościej byłoby się jego zapytać lub zlecić jemu robote???

Mam nadzieje, że wybaczysz moją uwage, ale nie mogłem się nie ustosunkować Very Happy

Co do filtra paliwa i jego wymiany to oczywiście - trzeba go zalać ropą. Może być nawet ta ze starego filtra. Gwarancji nie ma, że układ się nie zapowietrzy ale przynajmniej zmniejszamy ryzyko.

POZDRAWIAM!!


dobry!! czujny i oczytany - pozdrawiam
_________________
Nie da się zrobić? To znajdź kogoś, kto o tym nie wie i on to zrobi...

Powrót do góry
gadu-gadu
Tolek

Dyskutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lut 2008, 22:06
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) wymiana filtr paliwa


Witam! Very Happy
Miałem w życiu kilka różnych diesli. Zawsze przy wymianie filtra paliwa nowy zalewałem ,,ropą". Pomagało to w szybszym odpaleniu silnika. Zapowietrzenie nie wchodzi w rachubę ponieważ pompa wtryskowa ma tak duży naddatek, że nawet pusty filtr paliwa zapełni ko około 30-u sekundach kręcenia silnikiem. Wbrew pozorom 30 sekund to bardzo dużo ale zapełni filtr. Więc problem musi tkwić gdzieś indziej. Jak ktoś ma inne dane to chętnie wytłumaczę o wydajności pompy wtryskowej.
POZDRAWIAM Very Happy
_________________
Toledo II 1,9 TDi 2000r.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 01 Lut 2008, 22:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

25 000

2009r.

190 000 km

śląskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System