Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejtoken

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: SEAT Leon 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 13:59
Temat postu:

Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


Witam

Po przejrzeniu forum nie znalazłem problemu, który pojawił się w moim leonku.
Posiadam Leona II z 2008 roku , który posiada elektrycznie składane lusterka. Można je złożyć na dwa sposoby: 1-szy z konsoli pomiędzy siedzeniami /kręcąc gałką/ lub 2-gi z pilota /trzymając kilka sekund przycisk zamykania/

Niedawno chciałem złożyć lusterka pokrętłem i prawe złożyło się do końca lecz lewe do połowy. Widząc to chciałem rozłożyć lusterka i ponownie złożyć. Niestety nie udało się. Po przekręceniu gałki na rozłożone lusterka, lusterka ani drgną. I tak kilka razy na uruchomionym silniku i zgaszonym. Dopiero jak wysiadłem i domknąłem lusterka z pilota i za jakieś ok. 30 min uruchomiłem auto to udało mi się z gałki rozłożyć lusterka.
Wieczorem wjeżdżając do garażu złożyłem lusterka. Rano po wyjechaniu ponownie nie udało mi się ich rozłożyć. Po kilkunastu próbach z gałką (kręcenie otwierania i składania lusterek) i próbach domykania ich z pilota nie dało efektu.
Po zamknięciu auta i po jakiś 30 min. znowu przeprowadziłem operację: domknięcia (już zamkniętych lusterek) z pilota a następnie otworzenie auta , odpalenie go i gałką udało się je rozłożyć.
Podpowiem, że próbowałem ręcznie im pomóc ale niestety ani rusz.

Czy któryś z forumowiczów mógłby coś podpowiedzieć jak z tym się uporać.
Podpowiem że 5 miesięcy temu skończyła się gwarancja na auto.

Pozdrawiam i proszę o pomoc
Andrzej
Powrót do góry
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 15:40
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


No to masz pecha, ale w serwisach i tak pracują debile więc mała strata Smile)

Podepnij komputer i sprawdź błędy, może coś się pojawi. Czy w ostatnim czasie nie zdarzyło Ci się "złamać" lusterka ręcznie ?? Taka funkcja na wypadek uderzenia w jakiś przedmiot - dla jasności. Z tymi lusterkami tak jest że jak się je 'złamie" to trzeba na nowo je kalibrować przez otwarcie go i zamknięcie przełącznikiem na konsoli- nie wolno nastawiać go ręcznie !!!!

Może ktoś na parkingu Ci je uderzył i nastawił żeby nie było widać. Proponuję je złamać uderzając lekko od przodu auta do tyłu tak jak się składają, Jak je złamiesz użyć przełącznika w samochodzie na konsoli do poprawnego nastawienia lusterka, może pomoże.


A masz może podgrzewana słupki A ???

Pozdrawiam
Aro
Powrót do góry
Grzenio_ni

Auto Maniak



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/ Krakowa
Posiadane auto: Seat Altea XL 1,6 TDI 2012
Piwa: 41/5
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 22:03
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


Cześć kolego mnie było podobnie z tego co sobie przypominał przełącznik dałem na środek O i odczekałem jakiś czas beż kluczyka w stacyjne po przekręceniu kluczyka lusterka ustawiły się same i powróciły na swoje miejsce, a może te linki coś pomogą zanlazłem je na forum

http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4763&highlight=sk%B3adane+lusterka

http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=55801&highlight=sk%B3adane+lusterka


pozdrawiam Grzenio
_________________
czasem się mylę
Powrót do góry
andrzejtoken

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: SEAT Leon 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 12:01
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


Witam ponownie

Odnośnie podpowiedzi aro121, zrobiłem "Proponuję je złamać uderzając lekko od przodu auta do tyłu tak jak się składają, Jak je złamiesz użyć przełącznika w samochodzie na konsoli do poprawnego nastawienia lusterka, może pomoże. " i jakby u pasażera jest poprawa a od kierowcy załapuje (chowa się jakieś 3-4 cm i stoi). Od pasażera chowa się całe.

A odnośnie podpowiedzi Grzenio_ni, spróbowałem z akumulatorem.
I efekt jest taki że lusterko pasażera chodzi jak powinno a od kierowcy jest jak napisałem wyżej (chowa się jakieś 3-4 cm i zatrzymuje się) po przekręceniu drążka do chowania lusterek na otwieranie, otwiera się jedno i drugie (pasażera od pozycji prawidłowej tzn. od momentu całego złożenia do momentu całego rozłożenia, a kierowcy od momentu zawieszenia do pełnego rozłożenia).
Te lusterko kierowcy jakby było mechanicznie blokowane takie mam wrażenie.

Teraz to tak trochę głupio wygląda po przekręceniu gałki - jedno lusterko złożone całkowicie a drugie niewiele złożone.

Może jeszcze jakieś sugestie?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Andrzej
Powrót do góry
kamilm594

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cardiff
Posiadane auto: Seat Leon Stylance, 1.9TDI, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 20:51
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


Witam,
Mam dokladnie ten sam problem ze skladaniem i rozkladaniem lusterek plus jeszcze to ze jesli chce ustawic prawe lusterko to ustawiaja sie obydwa a jesli lewe to tylko lewe. Dzis mi sie to stalo, wiec nie moglem kontynuowac jazdywiec rozlozylem je recznie. Tez jestem bezradny, nie wiem za bardzo co robic podjade chyba zeby podpiac pod kompa, a Ty ustaliles cos nowego moze?? Pozdrawiam.
_________________
Kamil
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 20:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 20:47
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


Lusterka powinny się przestawiać oba w momencie, gdy ustawiasz lewe, natomiast prawe powinno chodzić samo - nie wiem czy napisałeś odwrotnie, czy masz odwrotnie. Jeśli masz na odwrót, to może masz "anglika"?

Natomiast nie jest to żaden błąd, jest to celowe. Dlaczego tak jest? Według mnie jest to ułatwienie życia - generalnie chodzi o to, że jak już dobrze ustawisz lusterka (wpierw lewe, a potem prawe, na odwrót to nie dojdziesz Razz) to zakładamy, że oba są dobrze i nie wachlujemy nimi. Wtedy gdy np. chcesz mieć lusterka niżej (nie wiem, wjeżdżasz do ciasnego garażu i potrzebujesz widzieć jak idą koła auta), wówczas przestawiasz samo lewe, a prawe automatycznie i symetrycznie idzie za lewym - ot cała filozofia, takie ułatwienie w utrudnieniu.
Powrót do góry
kamilm594

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cardiff
Posiadane auto: Seat Leon Stylance, 1.9TDI, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 22:54
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


Spoko dzieki bardzo za ta odpowiedz, ludzie wczesniej na innym forum tak samo pisali ale dziski jeszcze raz. A wiesz cos moze wiecej na temat drugiego problemu o nie skladajacych i rozkladajacych sie lusterkach?? Jesli tak to bylbym ogromnie wdzieczny za jakiekolwiek sugestie. A propo mam anglika. pozdr
_________________
Kamil
Powrót do góry
gadu-gadu
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 09:50
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


Hmm jeśli rozkłada się tylko trochę, po czym blokuje się, to wydaje mi się, że to bardziej mechaniczna sprawa - może szlag trafił tę plastikową zębatkę, która odpowiada za rozkładanie lusterka.

Czy w momencie rozkładania, kiedy lusterko już się zatrzyma (to zepsute, nie rozłożone do końca), to silniczek od niego chodzi dalej? Jeśli chodzi (a może nawet słychać jak przeskakuje), to coś po prostu blokuje obudowę w środku. Jeśli przestaje działać silniczek, to ciężko stwierdzić, albo przestaje dostawać napięcie, albo coś zacina się na tyle mocno, że go zatrzymuje - trzeba uważać, żeby się nie spalił.
Powrót do góry
kamilm594

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cardiff
Posiadane auto: Seat Leon Stylance, 1.9TDI, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 19:36
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


Wiesz co wydaje mi sie ze silniczek juz nie chodzi zaczyna chodzic i przestaje, dokladnie tak jakby cos go tam blokowalo i nie ciagnie dalej, w eekend sprubuje sciagnac ta gorna klapke i psikne tam WD40 moze to cos pomoze, ale teraz zauwazylem ze jak przekrece pokretlem od srodka to sklada sie tylko lewe a prawe doslownie minimalnie drgnie, jak prubuje je rozlozyc spowrotem od srodka to sie nie da. Natomiast jak skladam je z pilota to ponownie lewe sie sklada a prawie drgnie tylko minimalnie, po czym jak wsiadam do auta przekrecam stacyjke to lewe sie rozklada i prawe tez minimalnie. Dziwna sprawa strasznie juz mnie to irytuje, wiem ze to tylko lusterka ale lubie jak wszystko dziala tak jak powinno. Pozdr
_________________
Kamil
Powrót do góry
gadu-gadu
vi7o

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: Seat Altea 1.6 2004r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 13:26
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z lusterkami elektrycznie składanymi LEON II


Cześć,
podepnę się pod ten temat. Posiadam Seata Altea z elektrycznie chowanymi lusterkami. Mam pytanie czy lusterka powinny automatycznie same się otworzyć po odpaleniu silnika? czy tylko manualnie można chować i otwierać lusterka?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Nadwozie

20) Blacha »

SeatLeon

44 500

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System