Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Jak działa funkcja odmrazania przedniej szyby Leon1 ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BLACKMAN_82

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Leon 2004 sport 1,9 tdi 110 ps
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Paź 2010, 15:58
Temat postu:

Jak działa funkcja odmrazania przedniej szyby Leon1 ?


Witam Forumowiczów!
Proszę o wyjaśnienie mi zasady działania funkcji odmrażania przedniej szyby w Leonie1. W normalnych (ciepłych) warunkach użycie przycisku odmrażania przedniej szyby na climatroniku załącza klimatyzację i osusza szybę.
Pytanie - temperatura poniżej 5 stC, na wyświetlaczu licznika widnieje śnieżynka, załączam przycisk odmrażania przedniej szyby i?... Nawiew idzie max na szybę, na wyświetlaczu climatronika pojawia się ikona załączonej klimatyzacji. Czy klimatyzacja się załącza? Po powtórnym wciśnięciu przycisku odmrażania przedniej szyby czyli wyłączeniu tej funkcji ikona klimatyzacji tzw śnieżynka nie znika, dlaczego? Czy to znaczy, że pomimo temp. zewn poniżej 5stC klimatyzacja jednak się załącza i działa?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!
PS A może podpowiecie gdzie można znaleźć instrukcje obsługi climatronika?
Powrót do góry
Grzenio_ni

Auto Maniak



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/ Krakowa
Posiadane auto: Seat Altea XL 1,6 TDI 2012
Piwa: 41/5
Wysłany: Wto 26 Paź 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Jak działa funkcja odmrazania przedniej szyby Leon1 ?


Witam w niskiej temperaturze klimatyzacja nie włączy się, poczytaj poniższe linki więcej możesz znajść na forum poprzez funkcje SZUKAJ powodzenia


http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=99859&highlight=klimatyzacja+zimie

http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=64140&highlight=klimatyzacja+zimie
_________________
czasem się mylę
Powrót do góry
BLACKMAN_82

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Leon 2004 sport 1,9 tdi 110 ps
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 08:12
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Jak działa funkcja odmrazania przedniej szyby Leon1 ?


Witam! Oczywiście nie zapomniałem o przeszukaniu forum, nie znalazłem informacji na pytanie, które zadałem. Linki, które podałeś również na nie do końca nie odpowiadają. Wiem, że klimatyzacja nie załącza się poniżej 5stC, więc dlaczego po wyłączeniu funkcji odmrażania przedniej szyby przy temp. poniżej tych 5stc ikona śnieżynki wciąż pozostaje na wyświetlaczu climatronika? O to mi chodzi.... Pzdr
Powrót do góry
Grzenio_ni

Auto Maniak



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/ Krakowa
Posiadane auto: Seat Altea XL 1,6 TDI 2012
Piwa: 41/5
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 18:42
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Jak działa funkcja odmrazania przedniej szyby Leon1 ?


Witam kolego ponownie, widocznie tak jest że w niskich temperaturach klima nie działa a śnieżynka na climatronicu będzie świecić, pocieszę cię że u mnie też tak jest że śnieżynka świeci się w niskiej temperaturze ale sprężarka nie załącza się, więc klima nie działa, tak samo jest w moim firmowym samochodzie VW Caddy, więc uważam że tak ma być i jest ok. pozdro
_________________
czasem się mylę
Powrót do góry
Piwko83

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Seat Leon 1,9 TDI 110
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 21:13
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Jak działa funkcja odmrazania przedniej szyby Leon1 ?


Witam, ja też tak mam w moim Leonie że ikonka od klimatyzacji zapala sie przy właczeniu automatycznego odmrazania nawet jak jest temperatura poniżej 0. Ale martwi mnie bardziej to ze jak włacze automatyczne odmrażanie szyby przedniej zawsze pokazuje mi ta samą temperature jaka była przy poprzedniej jeździe. Nawet jak ustawie temp na 10 stopni zgasze silnik i odpale ponownie to bedzie znowu 10 stopni (przy temperaturze poniżej 0 na zewnątrz). Czy to nie powinno być tak ze temperatura sie bedzie sama ustawiała w zależności o temperatury na zewnatrz? Dodam jeszcze że jedynie siła nawiewu sie sama reguluje raz jest niższa raz wyższa a temperatura już nie.
Pozdrawiam Damian
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 21:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatMii

25 900

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System