Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) lampy do jazdy dziennej - realizacja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 11:06
Temat postu:

lampy do jazdy dziennej - realizacja


Może to kogoś zainteresuje, bo wyszło nadzwyczaj dobrze, a wpadłem na ten pomysł całkiem przypadkowo.
Od pewnego czasu chciałem zainstalować w altei światła do jazdy dziennej.
Jakoś nie mogłem zdecydować się na formę i sposób ich mocowania.
Myślałem o zakupie nowych reflektorów przednich z opcją dziennych (podobnie jak w audi), ale jednak ten sposób nie do końca mi wizualnie odpowiadał ponieważ wg. mnie nie wygląda to najlepiej.
Tak samo nie mogłem się zdecydować na jakieś linijki diodowe, bo po pierwsze wygląda to równie słabo (taki trochę wiejski tunning nawet jeśli zrobimy to za pomocą markowych lampek) a po drugie nie bardzo się to komponuje z przodu w alteai.
No i po zastanowieniu ze względu na to, że miejsce zamontowania halogenów przednich odpowiada dopuszczalnemu umiejscowieniu świateł do jazdy dziennej postanowiłem w miejsce fabrycznych halogenów zamontować okrągłe lampy diodowe do jazdy dziennej. Halogeny fabryczne są i tak mało przydatne ponieważ nie spełniają swojej roli ze względu na słabą wydajność świetlną jak i zbyt duże rozproszenie światła.
Przepatrzyłem co jest dostępne i zdecydowałem się na okrągłe 4-ro diodowe lampy o średnicy 70 mm. Lampy posiadają homologację RL E11 000037 więc są dopuszczone do ruchu oraz posiadają w komplecie sterownik włączający lampy po odpaleniu silnika oraz wyłączające je automatycznie po włączeniu świateł mijania.
Koszt takich lamp to ok. 250 pln nie jest to mało, ale warto.
Zastanawiałem się nad sposobem ich zamontowania zamiast halogenów i tutaj wpadłem na pomysł by z oryginalnych halogenów wymontować układ odblaskowy i mocowanie żarówki (można to zrobić bez problemu nie uszkadzając ich konstrukcji jak i wyjętych elementów) i do pustej obudowy z gładką szybą wsadzić na wcisk całe lampy dzienne wyprowadzając jedynie przewody na zewnątrz przez obudowę.
Potem tak spreparowane halogeny zamontowałem na ich stałe miejsce. Z zewnątrz w samochodzie nic się nie zmieniło, dopiero po włączeniu widać, że są to diody.
Po włączeniu silnika zapalają się jedynie światła do jazdy dziennej z przodu, żadne inne (zmodyfikowane nie tak dawno prawo już na to dopuszcza) i gasną automatycznie po wyłączeniu silnika lub po włączeniu świateł mijania przełącznikiem na desce.
Światła dzienne dzięki jasnemu białemu światłu oraz charakterystyce rozproszenia światła są bardzo dobrze widoczne w dzień i nie obciążamy niepotrzebnie całego układu elektrycznego (moc lamp diodowych to tylko 5 wat)
A tak wygląda to po zamontowaniu, powyzej światła mijania, poniżej dzienne :
http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/cars/1999673462/1999673462_1.jpg?1287476052
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 11:41
Temat postu:

Re: ( Seat ) lampy do jazdy dziennej - realizacja


Na zdjęciach wyglada jakbyś miał włączone przeciwmgielne. Jeszcze ten chrom na lusterkach Sad
_________________
Powrót do góry
anders22

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Toledo III 2.0 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 10:30
Temat postu:

Re: ( Seat ) lampy do jazdy dziennej - realizacja


witam ja mam toledo 3 i też mam zamiar zamontować światła do jazdy dziennej, podaj mi linka nazwę do tych ledów które kupiłeś. oraz jak je podłączyłeś.
Powrót do góry
darek.lak

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Seat, Altea 1.9tdi, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Sie 2013, 23:53
Temat postu:

lampy do jazdy dziennej


Zastanawiam sie czy po odlacze niu halogenow nie wyskoczylo ostrzezenie na desce o przepalonej zarowce?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Tuning


SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System