Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kingusia09

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): MYSŁOWICE
Posiadane auto: SEAT.ALTEA XL, I.9TDI.2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 16:43
Temat postu:

pomocy!!


DZIEN DOBRY!! JESTEM TUTAJ NOWA I NIE WIEM CO I JAK A MAM PYTANKO!! JESTEM NOWA POSIADACZKĄ ALTEI XL! 1,9 TDI Z 2008R 105 KM!! KIEDY MAM ZAGRZANY SILNIK MOJE AUTO WCHODZI NA OBROTY( PONAD 1000) I WŁĄCZA SIE WENTYLATOR!! GDZIE MOZE BYC PROBLEM??

PRZEPRASZAM I Z GORY DZIEKUJE ZA ODP!!!!
Powrót do góry
kojderek

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Altea 5p1 1.6 BGU
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 18:10
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Witam
Bawią mnie panowie mówiący że 1.6 pb lub 1.9 on to nieporozumienie. Nieporozumienie owszem ale z perspektywy drechów ew. wiejskich "sportowców" dla was to opel astra gti 2.0 ew. BMW e36 2.0 A tak na poważnie to osiągi nie powalają ale w tym samochodzie nie o osiągi chodzi. To zwykłej jazdy do pracy 1.6 pb lub 1.9 tdi wystarcza ale już podróż z rodzinką na wczasy po autostradzie to w przypadku 1.6 porażka auto jest nie ekonomiczne (bez LPG). Altea na autostradzie z silnikiem 1.6 BGU przy 130-140 km/h spala ok 11 pb (do 12 lpg) ale jadąc np. codziennie 30 km do pracy drogami powiatowymi spalanie wychodzi ok 9l lpg na 100km (tam po prostu nie ma sensu jechać szybciej niż 90 bo wszędzie fotoradary i 30% trasy do teren zabudowany więc nawet jeśli jakiś Mistrz kierownicy z głupawym uśmiechem na twarzy wyprzedza mnie na e4 jadąc zawrotne 130 kph po koleinach to i tak w pierwszej wiosce go dogonię na wylocie). Panowie nie ma co hejtować, wszystko zależy od potrzeb i temperamentu kierowcy. Jeśli ktoś lubi jeździć przepisowo to Altea 1.6 wystarcza jeśli ktoś potrzebuje więcej wrażeń w trakcie przemieszczanie swoich czterech liter to to autko jest nie dla nie niego. Mnie altea 1.6 z LPG w 100% wystarcza mimo iż palo 10l lpg to nadal jest taniej niż np. 5 litrów ON a koszt instalacji jest mniejszy niż remont 2.0 TDI z rajchu (mówimy o używanych). Jeśli ktoś się poczuł urażony to niech sobie założy tłumik w szerszą końcówką albo naklei kolejną naklejkę "Pajonier" ma tylną szybkę.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
artjas

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Altea 1.6 BSE LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 12:59
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


Ja niedawno musiałem przesiąść się z dużego mocnego diesla JTDM 150KM aut. na coś miejskiego, wyższego (aby się łatwo wkładało dzieciaki do fotelików pod przedszkolem), aby nie szkodziły mu krótkie dystanse i aby koszt paliwa był stosunkowo niski, celując w roczniki 2008-2010. Zdecydowałem się najpierw na silnik, czyli 1.6 BSE ( czyli coś co bez problemowo łyknie LPG), a później na budę. Do wyboru miałem Seata i Golfa Plusa, zgadza się jest to słaba jednostka zważywszy na masę ale do sprawnego poruszania się po miejskiej dżungli całkowicie wystarcza, a i wycieczki za miasto nie są jej straszne pod warunkiem, że nie przekraczamy 140km/h bo pózniej robi się zbyt głośno. Spalanie w mieście to ok 10-12l gazu (STAG 4gen.) w zależności od stylu jazdy, więc po przeliczeniu na benzynę czy ropę wychodzi ok 5,5/100km co dla mnie jest super wynikiem. Do tej pory jeździłem dieslami i zdaję sobie sprawę, że taki TDi czy JTD potrafią naprawdę mało spalić, ale ryzyko wystąpienia usterek w 5-6 letnim dieslu, gdzie przebiegi takich aut to minimum 200tys. (za wyjątkiem ofert z otomoto Wink ) jest znacznie większe i kosztowniejsze. Do plusów tego auta zaliczam jeszcze rewelacyjne zawieszenie, no chyba że ktoś jest zwolennikiem francuskich kanap to się zawiedzie;), Altea jest sztywna kocha zakręty. Póki co nic nie trzeszczy, nic nie puka. Pamiętajmy jednak, że to nie jest klasa premium, więc trzeba dostosować oczekiwania klasy samochodu! Reasumując jeżeli szukasz relatywnie taniego (zakup/eksploatacja) i wygodnego autka do wożenia dzieciaków do szkoły bez parcia na pole position na światłach to jest to strzał w 10tke. Żona uwielbia jeździć tym samochodem.
a jak dzieci podrosną to kupię im po bilecie miesięcznym, a sobie SAABa 9-3 biturbo Wink
Przy zakupie standardowo należy zwrócić uwagę na to samo co w innych samochodach, nie ma tu nic wyjąkowego, podstawa to nie napalać się, patrzeć na stan wizualny i mechaniczny, a nie na przebieg, no i zaopatrzyć się w czujnik grubości lakieru.
Powrót do góry
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2014, 21:10
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


kojderek napisał:
Witam
Bawią mnie panowie mówiący że 1.6 pb lub 1.9 on to nieporozumienie. Nieporozumienie owszem ale z perspektywy drechów ew. wiejskich "sportowców" dla was to opel astra gti 2.0 ew. BMW e36 2.0 A tak na poważnie to osiągi nie powalają ale w tym samochodzie nie o osiągi chodzi. To zwykłej jazdy do pracy 1.6 pb lub 1.9 tdi wystarcza ale już podróż z rodzinką na wczasy po autostradzie to w przypadku 1.6 porażka auto jest nie ekonomiczne (bez LPG). Altea na autostradzie z silnikiem 1.6 BGU przy 130-140 km/h spala ok 11 pb (do 12 lpg) ale jadąc np. codziennie 30 km do pracy drogami powiatowymi spalanie wychodzi ok 9l lpg na 100km (tam po prostu nie ma sensu jechać szybciej niż 90 bo wszędzie fotoradary i 30% trasy do teren zabudowany więc nawet jeśli jakiś Mistrz kierownicy z głupawym uśmiechem na twarzy wyprzedza mnie na e4 jadąc zawrotne 130 kph po koleinach to i tak w pierwszej wiosce go dogonię na wylocie). Panowie nie ma co hejtować, wszystko zależy od potrzeb i temperamentu kierowcy. Jeśli ktoś lubi jeździć przepisowo to Altea 1.6 wystarcza jeśli ktoś potrzebuje więcej wrażeń w trakcie przemieszczanie swoich czterech liter to to autko jest nie dla nie niego. Mnie altea 1.6 z LPG w 100% wystarcza mimo iż palo 10l lpg to nadal jest taniej niż np. 5 litrów ON a koszt instalacji jest mniejszy niż remont 2.0 TDI z rajchu (mówimy o używanych). Jeśli ktoś się poczuł urażony to niech sobie założy tłumik w szerszą końcówką albo naklei kolejną naklejkę "Pajonier" ma tylną szybkę.
Pozdrawiam.


Jedynie stwierdzenie : "wszystko zależy od potrzeb i temperamentu kierowcy" jest w miarę obiektywne.
Ale już cała reszta to tylko dorabianie teorii do smutnej praktyki posiadania mułowatego silnika i takie zaklinanie rzeczywistości.
A teraz spokojnie się zastanów i opowiedz sam sobie na pytanie.
Czy jakbyś miał pieniądze na alteę z silnikiem 1,8 TSI o mocy 160 KM to bym ją kupił ?
Ja bez wahania odpowiedziałbym, że tak, ponieważ w żaden sposób nie utożsamiam mocy silnika z dresem czy "wiejskim sportowcem" jak to miałeś okazję uczynić, a jedynie z wygodą i przyjemności przemieszczania się samochodem z przyzwoitym mocnym silnikiem. Bo wyobraź sobie, że mając te 50-60 KM więcej w altei można jeździć tak samo wolno i spokojnie.
Ale jednocześnie mieć czym przyspieszyć w razie potrzeby.
Ale cóż ani diesel 1,9 czy benzyna 1,6 nie daje takiej przyjemności i bezpieczeństwa czynnego w jeździe i nic tego nie zmieni.
Więc jak się poczułeś urażony to możesz zastosować jeden z Twoich pomysłów bo widzę, że podświadomie chyba Ci tego brakuje.
Powrót do góry
artjas

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Altea 1.6 BSE LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 19:47
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) CHCE KUPIC ALTEE 1.6--na co mam patrzec


jak widzisz nasze spostrzeżenia z kojderkiem są bardzo podobne, a zatem uwierz mi, że są klienci świadomie decydujący się na tą jednostkę napędową. Takie silniki kupuje się przecież ze względów ekonomicznych, a nie dla tego że się ma wstręt to dynamicznej jazdy. Co do 1.8TSI to NIE, nie kupiłbym, na potwierdzenie tego daje to, że przecież kupowałem używany samochód, a zatem w tej cenie mogłem mieć jaki bądź silnik, poza tym 1.8 TSI jak i całą resztę TSI nie ma sensu gazować.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 19:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Oceń swoje auto


SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatAlhambra

46 900

2012r.

184 633 km

mazowieckie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatMii

25 900

2015r.

78 116 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System