Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Jak to uszczelnić ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r@d3k

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnoslaskie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 09:48
Temat postu:

Jak to uszczelnić ?


Witam,
posiadam od niedawna Seata Altea 1.6 benzyna 2005r. i
od jakiegoś czasu pojawia mi się pomarańczowa lampka usterki układu wydechowego. Kasowanie nic nie pomaga bo za jakiś czas kontrolka znowu się pojawia.
Zauważyłem że zaznaczony czerwonym kółkiem element jest nie jest szczelny i łapie powietrze przy jakimkolwiek dotknięciu go.
W jaki sposób mogę się do niego po kolei dostać? Muszę odkręcać zaznaczone na zielono śruby?
Bawić się w uszczelnianie tego czy po prostu wymienić cały przewód?


Podpowiedzcie jeszcze koledzy jak nazywa się element wskazany czarną strzałką na zdjęciu i za co odpowiada?Smile

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
daciek1

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Seat Altea 1.6 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 18:46
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jak to uszczelnić ?


Ten element zaznaczony czarna strzałką to pompa powietrza wtórnego. Pompa pracuje tylko przy zimnym silniku(dodatkowe powietrze do zwiększenia temp. katalizatora), pracuje ok. 30 sekund zależnie od temperatury zewnetrzej.
Zaznaczyłeś zielonymi kółkami sześć elementów. Cztery skrajne to zaczepy służące przymocowaniu pokrywy silnika, która wystepuje w audi i skodzie, w seacie nigdy takiej nie widziałem. Natomiast pozosotałe dwie śruby to jedne z wielu, które mocują kolektor ssący, więc ich nie odkręcaj. Przwód który zaznaczyłeś na czerwono to przewód podcisnienia serwa hamulcowego (ale pewny na 100% nie jestem), można go wymienić. Natomiast na Twoim zdjęciu zastanawia mnie inna rzeczy. Masz owinięte czerwoną izolacją połaczenie przewodu od powietrza do odmy, może tam też ciągnie powietrze?

Aha i jaka to jest kontrolka układu wydechowego? Bo jeżeli pojawią Ci sie pomarańczowa ikona silnika (check engine) to lepiej podepnij pod komputer i sprawdz błędy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kojderek

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Altea 5p1 1.6 BGU
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 19:20
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Jak to uszczelnić ?


Jak nie masz interface'u to polska firma e-serwice sprzedaje za ok 150 zł ew. na Aliexpress kupisz np VAG COM HEX z VCDS 12.10 lub 12.12 i tym kabelkiem wszystko zdiagnozujesz wszystko, jeśli wiesz jaki masz kod błędu to napisz to ci postaram się pomóc bo miałem podobne problemy, część rozwiązałem (nieszczelność pompy wtórnego powietrza a konkretniej to przewód od pompy ten karbowany był częściowo wypięty od obudowy filtra powietrza) czasami może też być walnięty przekaźnik od wspomnianej pompy (odpali zimny silnik i wypnij przewód od pompy biegnący do zaworu recyrkulacji spalin jak dmucha jak suszarka do włosów to jest ok, czasami wystarczy przyłożyć rękę i wyczuć czy pompa pracuje), ponad to często z tym błędem idzie w parze błąd od fuel trim ponieważ na ssaniu pompa podaje za mało powietrza z powodu nieszczelności lub awarii pompy i mieszanka się spala nie właściwie i sonda B1S1 to pokaże,

Wyślij kod błędu to coś pomyślimy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatIbiza

24 700

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatAltea XL

13 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System