Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Browar200V

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wądroże Wielkie
Posiadane auto: Seat Leon 2000r 1,6 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Mar 2013, 21:16
Temat postu:

Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


Witam. Mam problem z moim leonem, kupiłem go niedawno i do tej pory wszystko chodziło idealnie, dzisiaj rano pojechałem do miasta, palił na dotyk ( jak zawsze wcześniej ) pochodziłem po sklepach itp. czyli auto było odpalane jechałem w jakieś miejsce, gaszone i znowu odpalane i tak kilka razy bez żadnych problemów. Wróciłem do domu, zgasiłem go i tak stał kilka godzin jak chciałem go odpalić i gdzieś pojechac już nie zapalił. Rozrusznik w ogóle nie kręci, nic nie słychac w silniku tylko takie stuknięcie jak próbuje odpalić, przekręcam kluczyć i gaśnie mi wszystko w aucie, kontrolki, lampka wewnątrz i w drzwiach też gasną, i do tego przy odpalaniu słychac centralny zamek, jakby sie zamykał i otwierał. Nie mam pojęcia co mogło się stać, od czego zacząć szukanie przyczyny. Pomóżcie. Question Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
longer.2110

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Seat leon Sport 1.9 TDi 110 ASV
Piwa: 7/8
Wysłany: Czw 21 Mar 2013, 23:08
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


skoro piszesz ze wszystko gaśnie,odzywa sie centralka i nie reaguje rozrusznik to ja zaczął bym od naładowania akumulatora... ew podmiany z innego sprawnego auta Wink
_________________
Leon Sport Wink
Powrót do góry
Lee76

Dyskutant



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp / Witnica
Posiadane auto: Audi 80
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 21 Mar 2013, 23:08
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


Objaw sugeruje niskie napięcie ( rozładowanie akumulatora ) lub też problem z klemami.
Jak dysponujesz multimetrem/miernikiem to proponuję zmierzyć aku w stanie jałowym i po załaczeniu stacyjki / chyba że z drugą osobą przy próbie rozruchu
lub organoleptycznie klemy aku obadać

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Browar200V

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wądroże Wielkie
Posiadane auto: Seat Leon 2000r 1,6 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 01:16
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


Właśnie też od razu wpadłem na pomysł z akumulatorem, włożyłem od innego jeżdżącego auta i dalej nic. To samo, stukanie pod maską, centralka, i wszystko znika. A akumulator mam ten bez korkowy, tylko zielona taka jakby lampka. I tzn że jest dobry. Wiec to chyba nie akumulator.
Powrót do góry
gadu-gadu
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 09:41
Temat postu:

( Seat Leon ) Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


Masz problem z rozrusznikiem lub kostką stacyjki.
Arrow http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=153564&highlight=rozrusznik
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 09:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Lee76

Dyskutant



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp / Witnica
Posiadane auto: Audi 80
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 12:08
Temat postu:

Re: Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


Browar200V napisał:
Rozrusznik w ogóle nie kręci, nic nie słychac w silniku tylko takie stuknięcie jak próbuje odpalić, przekręcam kluczyć i gaśnie mi wszystko w aucie, kontrolki, lampka wewnątrz i w drzwiach też gasną, i do tego przy odpalaniu słychac centralny zamek, jakby sie zamykał i otwierał. (

Rozrusznik, kostka - OK
Ale nijak ma się do zgaszenia oświetlenia wew. a napewno do uruchomienia centralnego zamka, elektronika wariuje gdyż napięcia spada poniżej 9-10V - no chyba że rozrusznik robi takie zwarcie Smile
tak czy siak to gdybanie gdy się nie ma choćby miernika

Od takich spadków we francuzach notorycznie padają zawartości epromów w zegarach i BSM/BSI a zdarza się i w Niemcu, stąd też rozrusznik jest sterowany przez przekaźnik - gdy spadnie poniżej 10V nie pozwala na kręcenie do ostatnich sił jak to miało miejsce w starszych autach
Powrót do góry
gadu-gadu
Browar200V

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wądroże Wielkie
Posiadane auto: Seat Leon 2000r 1,6 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 15:09
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


A wiecie co mi sie wydaje, że to wina mechanika, bo właśnie od samego początku zastanawiał mnie ten centralny zamek. Bo dzień wcześniej zanim to się stało, byłem w mieście w celu zaprogramowania pilota do centralnego zamka, gościu wziął mój pilot sprawdzał na jakiejś maszynce i powiedział mi ze jest zepsuty, ale że ma podobny i ze spróbuje go zaprogramować, podpiął mi leona po komputer i próbował cos programowac i może to on coś tam namieszał że teraz mój immobilaizer odcina dopływ prądu i dlatego auto nie chce odpalić. Zaraz ma do mnie podjechać koleszka z komputerem, podepniemy i zobaczymy co pokaże.
Powrót do góry
gadu-gadu
andrewendrju

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Ibiza 1,2 2003r z gazem
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 15:57
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


immo nie odcina rozrusznika.
ja stawiam na przewód masowy do silnika
lub do karoserii.
Powrót do góry
Lee76

Dyskutant



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp / Witnica
Posiadane auto: Audi 80
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 23 Mar 2013, 01:13
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


Taaa... co ma immo z rozruchem i twoim kluczykiem - bynajmniej nie opisany początkowy symptom
To ino jakaś iluzja Wink
Teraz mechanik, wtedy częste odpalanie i gaszenie

A na koniec się okaże....."kurcze, zapomniałem wymienić olej i się wziął zablokował-co za bestia" Very Happy

Człowiek się męczy 2-3 dzień i nic nie wie bo nie jest w stanie nic poczynić ale gdyba.....ciekawe ja długo Wink ....a bez podstawowych pobieżnych analiz na odległość nic się nie da zdziałać
Powrót do góry
gadu-gadu
Browar200V

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wądroże Wielkie
Posiadane auto: Seat Leon 2000r 1,6 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Mar 2013, 13:19
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Problem z LEONEM 1.6 LPG nie chce zapalic


Przyczynom najprawdopodobnie był rozrusznik, zawiesił się. Bo po podłączeniu do komputera w silniku nie było żadnych błędów, sprawdzał VAGiem, tylko nie wiem czemu nie mógł sie połączyć z immobilaizerem no ale trudno. Przyjechał znajomy mechanik i stwierdził że rozrząd mógł się przestawić, zdjał obudowę i chciał go równo ustawić ale nie szło pchnac auta na wbitym np 3 biegu, cały czas go coś chamowało, po kilku próbach poruszania w przód i w tył coś przeskoczyło i auto na biegu można już było pchać. Mechanik mówił że rozrząd jest ustawiony idealnie, ze nic z nim sie nie dzieje i nie działo. Włożyłem akumulator ( rozładował sie przy próbie odpalania i zapalania auta na "popych" ) podłączyłęm go, przekręciłem kluczyk i dalej było słychać otwierający sie centralny zamek ale auto odpaliło. Chodziło tak jak powinno, cicho i równo. Po kilku odpalaniach centralki już nie słychac i auto jezdzi tak jak wcześniej. Czyli jest naprawione ale dalej nie mam pewności co mu sie stało i co było przyczyną tego że nie chciał zapalić.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System