Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Polecane warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dry

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Altea XL
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 10:30
Temat postu:

Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.


Przestrzegam przed korzystaniem z usług serwisu Seat Szymański w Dąbrowie Górniczej.

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Pragnę przestrzec przed korzystaniem z usług serwisu Seat Szymański w Dąbrowie Górniczej na al. Piłsudskiego 2h. Mianowicie zleciłem danemu serwisowi usługę przeglądu stanu technicznego przed zakupem pojazdu Seat Altea. Autkiem zajęło się dwóch jegomości, którzy pooglądali pocmokali i nic konstruktywnego nie powiedzieli. Jedynie zwrócili uwagę na temperaturę krzepnięcia płynu chłodzącego i hamulcowego oraz sugerowali zużycie klocków hamulcowych, których jeszcze jest około 6mm i nadal są bezproblemowo eksploatowane. Coś wspomnieli o znikomym podcieku pod skrzynią biegów następnie oznajmiając że to normalne. Odczytali wydruk z komputera niewykazującego usterek i to wszystko. Pracownik przejechał się autkiem i nie potrafił wydać żadnej konkretnej opinii. Za przegląd zapłaciłem 250zł i miałem wrażenie, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Po powrocie do domu pojechałem do zaprzyjaźnionych mechaników aby ocenili mój zakup, odpalili autko i od razu usłyszeli nieprawidłową pracę koła dwumasowego, bardzo się zdziwili że serwis nie wskazał mi tej usterki. Teraz jestem 1900zł lżejszy, a przecież gdyby serwisanci rzetelnie podeszli do zagadnienia i prawidłowo ocenili stan techniczny pojazdu wynegocjował bym niżą cenę za zakup pojazdu. Reklamowałem usługę i od kierownika serwisu otrzymałem obietnicę zwrotu pieniążków za naprawę auta, w rzeczywistości na moje konto wpłynęła tylko kwota 250zł będąca zwrotem kosztu wykonania usługi przeglądu pojazdu, co między innymi świadczy o przyznaniu się serwisu do błędu. Teraz zastanawiam się czy założyć sprawę w sądzie bo przez nich straciłem dużo więcej niż 250zł. Zastanawiające jest tylko czy w serwisie Seat Szymański pracuje banda gamoni znających się tylko na wymianie klocków hamulcowych i wszelkich płynów, czy po prostu był zawarty cichy układ z osobą sprzedającą samochód w celu zatajenia poważnej usterki pojazdu. Tak czy inaczej ten serwis śmierdzi na odległość dlatego wszystkich przestrzegam by się nie dał wyrolować jak ja. Osobiście nigdy już nie zaufam przeglądowi w serwisie Seat-a, a co idzie w parze nigdy nie odważę się na serwisowanie pojazdu w autoryzowanym serwisie Seata. A Seat Szymański w Dąbrowie Górniczej będę omijał bardzo szerokim łukiem i polecam tę zasadę stosować innym.
Powrót do góry
spartacus

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): OPOLSKIE
Posiadane auto: Toledo III 1.9TDI r08
Piwa: 6/4
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 23:06
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.


Mocne słowa. Uważam że serwis zachował się dość honorowo zwracając kase, a co do oceny koła masowego a raczej jej brak ,to cóż ,mieli rozbierać wszystko w mak ?albo puszczać wodze fantazji słuchając silnika ?
_________________
To mówiłem ja Jarząbek
Powrót do góry
Dry

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Altea XL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2012, 02:02
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.


Podczas pracy silnika z okolic skrzyni biegów dobiegał metaliczny dzwięk, który cichł przy wciskaniu sprzęgła, typowy objaw padającej dwumasy. To jest mój pierwszy diesel więc ja nie zwróciłem na to uwagi dopóki nie wskazali mi tych objawów moi znajomi mechanicy, którym wychwycenie usterki na ucho zjeło jakieś pięć minut. A pracownicy Seat Szymański kompletnie nie wyczaili usterki tak bezproblemowo namacalnej dla mechanika z doświadczeniem. Podczas przeglądu pytałem serwisantów czy sprzęgło jest w porządku jak i o szereg innych istotnych spraw, stwierdzili że jest wszystko o.k. Prawda jest taka że zlecając usługę przeglądu stanu technicznego pojazdu oczekuje rzetelnej ekspertyzy na której opieram decyzję kupna pojazdu i negocjacji ceny. Usterka koła dwumsowego nie była wadą ukrytą ponieważ dla mechanika była słyszalna zaraz po odpaleniu auta. Zatem serwisanci dali ciała nie wywiązując się z umowy i narazili mnie na dodatkowe koszty. Moim zdaniem honorowo zachowali by się pertycypując w koszty naprawienia usterki. Natomiast zwracając koszt przeglądu jedynie umyli ręce od wszelkiej odpowiedzialności. Cały czas się zastanawiam czy z tych serwisantów są szelki, a nie mechanicy i potrafią tylko zmieniać olej i filtry czy poprostu kombinują na boku z handlarzami pojazdów.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Czw 06 Gru 2012, 15:02
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.


Dry napisał:
więc ja nie zwróciłem na to uwagi dopóki nie wskazali mi tych objawów moi znajomi mechanicy, którym wychwycenie usterki na ucho zjeło jakieś pięć minut.

Jeśli zależało Ci na przeglądzie przed kupnem to dlaczego pojechałeś do ASO zamiast od razu do znajomych mechaników? Jak znajomy to jeszcze na kosztach byś zaoszczędził.
Moim zdaniem sprawa w sądzie przegrana bo na potencjalny brak kompetencji zawodowych paragrafu nie ma a patrząc na to z drugiej strony Ty możesz miec sprawę o pomówienia, szaraganie opinii i potencjalne straty z powodu nieuzasadnionego odstraszania klientów.
A spisałeś umowę na wykonanie przeglądu i jego zakres? Bo jak nie to niby jakiej umowy nie dotrzymali? U nich było ok a Ty przecież mogłeś wyjechac z tego warsztatu, włożyc wadliwy dwumas i teraz póbujesz naciągnąc warsztat na zwrot kosztów wymiany Wink
_________________
Powrót do góry
Dry

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Altea XL
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Gru 2012, 17:18
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.


Nie pojechałem do znajomych mechaników ponieważ ich warsztat jest w Łodzi a auto było kupowane w okolicach Dąbrowy Górniczej. Jeżeli chodzi o założenie sprawy to na pewno nie z tytułu braku kompetencji a nieprawidłowo wykonanej usługi przeglądu technicznego pojazdu przed jego zakupem i odpowiedzialności za poniesione straty z tytułu nieprawidłowo wykonanej usługi. Nie sądzę i nie wierzę w coś takiego jak sprawa za pisanie komentarzy na forach internetowych, ponieważ jest wolność słowa a ja opisuję swoją historię, a w internecie jest multum portali zajmujących się wyłącznie opiniami na temat różnych podmiotów wszelakiej działalności. Oczywiście posiadam dokumentacje z wykonanego przeglądu i fakturę za jego opłacenie. Radku 73 śmiechu warte jest to co piszesz, zastanów się nad sensem wypowiedzi u nich było ok a ja wyjechałem z warsztatu i włożyłem wadliwy dwumas , niby po co miałbym wkładać wadliwy dwumas skoro był niby ok, po co miałbym naciągać na zwrot kosztów skoro było niby ok, kupy się to nie trzyma, powiem Ci tak, jak by było wszystko o.k to ja bym nie pisał ostrzeżeń dla innych potencjalnych klientów którzy oczekują fachowo przeprowadzonego przeglądu. Bo celem mojego komentarza jest ostrzeżenie forumowiczów a nie szarganie opinią. Jak to mawiają prawda w oczy kole, albo inaczej uderz w stół a nożyce się odezwą... Jeżeli uważasz że moje ostrzeżenie jest zbędne to serwisuj sobie autko w omawianym ASO a ja będę czekał na twoją negatywna opinię na forum...
Rzecznik praw konsumenta ma całkiem odmienne stanowisko od twojego na temat tej sprawy podtrzymując że zwrot kosztów wykonanego przeglądu przez serwis wskazuje na przyznanie się do winy. Tym czasem kompletnie nie polecam tego serwisu z przyczyn o których pisałem wcześniej...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 06 Gru 2012, 17:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 07 Gru 2012, 00:33
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.


Dry czytanie z zrozumieniem się kłania. Opisałem Ci tylko przykładową linie obrony serwisu, nie udowodnisz, że tak nie zrobiłeś.
Zakładaj zatem sprawę i czekamy na wynik postępowania.
P.S. 1 Rozpędzam się żeby jechać że Szczecina do Dąbrowy na serwis
P.S. 2 Jeśli myślisz, że mamy nieograniczona wolność słowa w sieci to dlaczego nie podajesz swoich danych pod zarzutami tylko jako anonim rozpisujesz się na kilku forach?
_________________
Powrót do góry
MiroTDI
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 1381
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: BMW E91 318D 2009
Piwa: 35/2
Wysłany: Pią 07 Gru 2012, 13:23
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.


To ja wtrące swoje trzy grosze Razz

Jak szukałem następcy A3 trafiłem na ogłoszenie tego serwisu,sprzedawali Exeo w podejrzanie niskiej cenie.
Auto fajnie wyposażone,niby niski przebieg itp.
Dzwonie więc z zapytaniem co jest z nim nie tak i nikt nie potrafi mi dokładnie opowiedzieć historii samochodu.
Dowiedziałem sie że auto sprowadzone z Belgii jako uszkodzone i naprawione niby przez nich.
Na pytanie o zdjęcia sprzed naprawy Pan zaczął coś kręcić i to mnie definitywnie zniechęciło do zakupu u nich.
To Exeo bardzo długo wisiało na otomoto,aż w końcu znaleźli frajera,który się skusił na nie.

Takie czasy,że nawet ASO kręcą jak mogą by się tylko utrzymać na rynku. Poza tym ja bym w życiu na sprawdzenie auta do ASO nie pojechał.
Powrót do góry
Dry

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Altea XL
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2012, 14:30
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.


Czyli jak widać moje ostrzeżenie nie jest bezpodstawne, jednak szemrane towarzystwo prezentuje ten serwis, zatem ja nadal podtrzymuje swoje stanowisko trzymać się lepiej od nich z dala.

Zapewne i ja już nigdy w ASO auta nie sprawdzę... a o serwisowaniu nawet nie wspomnę...

Radek 73 Oczywiście że czytam ze zrozumieniem, ponieważ dokładnie rozumiem że był to przykład lini obrony serwisu, ja tylko podkreśliłem że nie trzyma się ona kupy a w sądach raczej wykształceni ludzie pracują, którzy potrafią logicznie myśleć. Co do nieograniczonej wolności słowa to jeżeli swoje posty podpisywał bym imieniem i nazwiskiem to i tak nie ma pewności że nie pisze tego ktoś inny podszywając się pod moje dane osobowe, istotny jest tutaj adres IP z którego nadawane są posty chociaż można pisać z różnych miejsc na świecie z przeróżnych komputerków, więc jak jest z tą wolnością wypowiedzi na forach internetowych jak sądzisz... nie ma co debatować o głupotach bo odbiegamy od tematu jakim jest cwaniactwo lub nieudolność serwisantów Seat Szymański w Dąbrowie Górniczej.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 07 Gru 2012, 14:51
Temat postu:

Re: ( Seat ) Przestrzegam przed serwisem Seat Szymański w Dąbrowie Górn.


Dry napisał:
w sądach raczej wykształceni ludzie pracują, którzy potrafią logicznie myśleć.

Odbiegając od tematu też tak myślałem do czasu aż moja mama założyła sprawę spadkową Confused To co napisałem o linii obrony to jest nic w porównaniu do tego co opowiadają orzecznicy sądowi w kwestii spadków.
Wracając do tematu jeśli rzecznik tak Ci sugeruje i daje spore szanse na wygraną to zakładaj sprawę. Ale nie liczyłbym na wygraną, kasę Ci oddali za wykonaną usługę więc jest ok. A za brak kompetencji zawodowych wśród mechaników to jeszcze w tym kraju nikogo nie skazali.
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Polecane warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Polecane warsztaty


SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System