Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kociolek.pawel

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WROCŁAW
Posiadane auto: seat, ibiza, SC, 1.4TDI, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 12:54
Temat postu:

XENON zamiast zwykłych lamp!?


Witam Serdecznie
Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów ponieważ jestem laikiem... otóż mam zwykłe lampy a chciałbym zamontować XENONY, nie żarówki imitujące białe światło ale prawdziwe lampy.
Szukałem na allegro i komplet lamp to kwota około 1600zł ale wiem że nie wystarczy kupić samych lamp aby działały, tylko jakieś przetwornice i inne bajery stąd moje pytanie...
Jakie zakupy powinienem poczynić aby móc pojechać do warsztatu i zrobić kompletną przekładkę.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Idea
Powrót do góry
KruszynaSR

Auto Maniak



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 595
Skąd jesteś (miejscowość / region): zza rogu
Posiadane auto: Seat Leon 1M
Piwa: 24/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 14:30
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?


tak jak napisales, powinienes miec lampy przystosowane do zarnikow ksenonowych, same zarniki oraz przetwornice Wink
pewnie zaraz odezwie sie cala masa ludzi, ze powinienes miec jeszcze spryskiwacze i samopoziomowanie sie lamp, ale nimi sie nie przejmuj Smile
jak wsadzisz oryginalne lampy, to nie powinno byc tragedii Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 15:29
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?


KruszynaSR napisał:
powinienes miec jeszcze spryskiwacze i samopoziomowanie sie lamp, ale nimi sie nie przejmuj Smile


a nie powinien miec?
_________________
Powrót do góry
KruszynaSR

Auto Maniak



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 595
Skąd jesteś (miejscowość / region): zza rogu
Posiadane auto: Seat Leon 1M
Piwa: 24/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 15:42
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?


a Ty nie powinienes jezdzic przepisowo Very Happy Question

i chodzilo mi o piszacych ludzi, ktorzy jak tylko widza w temacie: Xenon + lampa, to wala odrazu wywody za kazdym razem te same i powielane, tu cos przeczytali, tu cos uslyszeli i sie madrza Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 15:47
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?


A skąd wiesz, że nie jeżdżę Wink

No dobra, ale tak na poważnie, zgodnie z przepisami to co powinien miec?
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 15:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KruszynaSR

Auto Maniak



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 595
Skąd jesteś (miejscowość / region): zza rogu
Posiadane auto: Seat Leon 1M
Piwa: 24/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 19:02
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?


no wiadomo, ze to co napisalem powyzej i co kazdy powtarza jak mantre :)nie neguje tego w ogole, bo takie sa przepisy niestety Neutral
Powrót do góry
gadu-gadu
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 20:07
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?


Radek73 napisał:


No dobra, ale tak na poważnie, zgodnie z przepisami to co powinien miec?

tak naprawde to musisz miec nowy samochod Wink samochod jest homologowany ze zwyklymi lampami (pomijam lampy tuningowe z atestem) i na takich tylko musisz jezdzic Wink pierwsza kontrola policyjna skonczy sie zabraniem dowodu rejestracyjnego i odcholowaniem auta (jako stwarzajacego zagrozenie dla innych uzytkownikow -oślepianie ) na policyjny parking. te zestawy na allegro o ktorych piszesz nie posiadaja homologacji europejskiej i dlatego nie moga byc uzywane Wink jezeli chcesz "polepszyc" swiatla lepiej kup światla tuningowe (wyglad + oswietlenie) np Helli i wstaw- bedziesz wiedzial ze jezdzisz zgodnie z prawem Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 04 Lis 2011, 10:07
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?


nadamus czytaj uważnie Wink , mnie nie interesuje zakładanie ksenonów i nie jestem zainteresowany "polepszaniem" świateł więc mnie nie uświadamiaj.
Czyli wg Ciebie jak kupię auto bez ksenonów to nie ma szans na legalną przeróbkę, tak?
_________________
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pią 04 Lis 2011, 20:19
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?


Napisalem bo chciales wiedziec co zrobic aby mieć legalnie ksenony w samochodzie Wink
Wszystko jest możliwe ale po spełnieniu odpowiednich warunków Wink zgodnie z prawem- możesz zamontować ksenony do samochodu ale musi to być komplet: homologowane reflektory (opatrzone symbolem E ), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania powierzchni reflektora (obowiązkowe do świateł mijania-zgodnie z regulacją ECE 48 i ECE 45 ONZ. Tak wiec nie we wszystkich samochodach jest możliwy montaż ksenonow Wink. Dodatkowo po zamontowaniu trzeba przejść dodatkowe badanie techniczne (zmiana „starej” homologacji) i konieczność wożenia zaświadczenia o badaniu.
Samodzielny montaż ksenonów nie posiadających homologacji stanowi utratę homologacji na samochód, a tym samym również dopuszczenie samochodu do ruchu drogowego. Policjant podczas ewentualnej kontroli drogowej, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że pojazd nie spełnia wymaganych prawem warunków, może zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu i skierować pojazd do stacji kontroli pojazdów a także wystawi mandat Wink (na podstawie art.132 ust.1 p.1 w zw.z art.66 ust. 4 Prawa o ruchu drogowym (t. j. z 2005 r. Dz. U. Nr 108, poz. 908 z póżn. zm.) Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Kevin19091994

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Seat Ibiza 6L
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 16 Sty 2014, 23:50
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) XENON zamiast zwykłych lamp!?


Szukałem ostatnio sposobu na jakieś ładniejsze i lepsze światła i rzeczywiście nie ma możliwości zamontowania ksenonów do fabrycznych lamp. Nawet wymiana kloszy nic nie da bo żeby uzyskać homologację na to badziewie trzeba mieć jeszcze spryskiwacze na owe lampy.
Ale...
Dokopałem się do czegoś takiego jak żarówki Osram Nightbraker plus i jestem mocno zadowolony- ładnie świecą białym światłem, a nie żółtawym jak większość reflektorów, mam też wrażenie że świecą lepiej i sporo dalej. Z trwałością zobaczymy jak to będzie bo tanie one nie są (coś koło 60zł komplet). Sprawdzałem też czy nie są za mocne i nie biją innych po oczach i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że nie.
Jeśli ktoś nie lubi oszczędzać na bezpieczeństwie i dużo jeździ nocą, to powinien być zadowolony. A jeśli żywotność okaże się krótka, to zawsze pozostaje inwestycja w światła dzienne
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Nadwozie


SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System