Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krisu33

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): RABKA
Posiadane auto: TOLEDO II 1,9 TDI 90KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 22:32
Temat postu:

zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II


Witam.Jako że nie znalazlem dobrego opisu jak poradzić sobie z zaryglowanymi tylnimi drzwiami w TOLEDO II chciałem zrobić taki opis.W moim przypadku był jakiś fatalny przypadek,oboje drzwi zatrzasnęły mi się jednego dnia.Słyszał ktoś coś takiego?????Oczywiście nigdzie w serwisie słowa nie powiedzą jak ten problem rozwiązać.U mnie słychać było działanie silniczka tzn takie bzyczenie ale nic w zamku się nie działo.Jeżeli stukanie w okolicy zamka nie pomaga,moduł komfortu jest ok nie pozostaje nic innego jak dobrać się do zamka.Może nie zrobię tego fachowo ale nigdzie w necie nie ma takiego opisu (przynajmniej ja nie znalazłem a długo szukałem) od razu powiem że trzeba zamówić sobie zamek ,bo ten niestety musimy zniszczyć,no ale rady nie ma.Zaczynamy od zdemontowania tapicerki która jest na zatrzaskach.Uprzednio odkręcamy dwie śrubki od rączki


zdejmujemy gumową osłonę aby można było "uwolnić" szybę, kręcimy korbką aby opuścić szybę aż pokaże sie nam takie cos jak na zdjęciu poniżej

widać dwie tuleje,tę mniejszą wbijemy najlepiej wkrętakiem krzyżakowym,tuleja wpadnie nam do środka drzwi,ale wyciągniemy ją po zdemontowaniu reszty.Nastepnie wbijamy większą tuleje i szybe mamu uwolnioną.Podnosimy ją rękami do góry i najlepiej zabezpieczyć ja naklejająć taśmę ,klejąc ją do dachu żeby nie przeszkadzała.Oczywiście rozpinamy elektrykę pomiędzy drzwiami,odkręcamy wszystkie śrubki w koło kluczyk 10,następnie podobną metodą wybijamy 3 małe tulejki,


teraz odklejamy całość,uważając aby zbytno się nie pogieło.Jak juz uda się odkleić,trzeba rozpiąc wtyczkę od zamka.Oczywiście ktoś mądry zaprojektował zatrzask tak że nie widać go od wewnętrznej strony.Trzeba uży płaski wkrętak,nie wkładać go do środka tylko złapać za ten zaczep,podważyć go i próbować wyciągnąc wtyczkę.

I oto mamy nasz nieszczęsny zatrzaśnięty zamek którego nijak nie można odblokować.Jeżeli ktoś ma metodę to proszę dołączyć do tematu.Jako że nie jestem mechanikiem samochodowym zrobiłem to drastycznie ale skutecznie

Teraz trzeba rozłupać plastikową obudowe żeby dostać się do wnętrza.O rozkręceniu nie ma mowy,nie dostaniemy sie do śrubek z tyłu,można ewentualnie tylko te 2 widoczne od strony wtyczki.Ja użyłem zwykłej lutownicy i powoli "przecinałem "tak aby odciąć dość spory kawał tej obudowy.Niesety jest giętka i nie chce pękać,pozostaje ja jakoś wytopić aby odslonić te białą zembatkę za która na końcu musimy pociągnąć i w ten sposób odryglujemy zamek


Jeżeli nie mamy jeszcze zamka na wymianę ten będzie działał,tzn możemy go otwierać klamką z zewnątrz,od środka pociągając za linkę i blokować drutem od "cycka"W obydwuch zamkach było to samo uszkodzenie,stopiła się malunia plastikowa część która przenosi napęd z silniczka na resztę mechanizmu.Dlateo było słychać że silniki działają tylko nic w zamku sięnie działo.Używane zamki kupimy na allegro już od 40-50 zł tak że warto nawet się pomęczyć trochu i zrobić to samemu,bo u mechanika pewnie sporo trzeba zapłacić.Mam nadzieję że komuś ten opis się sprzyda,jeżeli tak proszę o pare słowek na mail.( w końcu trochę się poświeciłem robiąc ten opis Wink )
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 2 piw(a)
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 11:03
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II


No fakt, metoda bardzo inwazyjna, ale dobre i to. Jak do tej pory jesteś pierwszy na tym forum co nie pyta co zrobić tylko działa. Zazwyczaj posty kolegów z tym problemem kończyły się stwierdzeniem, że już drzwi otwarte, ale zrobił to mechanik lub serwis i niestety nie wiedzą jak to się odbyło.
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 17:39
Temat postu:

( Seat Toledo ) zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II


Faktycznie metoda dość drastyczna ale najważniejsze skuteczna i co najlepsze to kolega się postarał i opisał temat należy się mu browar jak nic.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
krisu33

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): RABKA
Posiadane auto: TOLEDO II 1,9 TDI 90KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 22:53
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II


Dziękuje za browarki Wink moze i metoda wydaje się drastyczna,ale cóż pozostaje jak mamy zamkniete drzwi i marny dostęp do obudowanego zamka. Oczywiste że wolałbym nie rozwalać zamka jak można by go jakoś otworzyć.Myślę że w serwisach robią to w podobny sposób,mówi się ze w internecie mozna wszystko znależc,a tu lipa,opis przednich drzwi ze zdjęciami jest a tylnich nie ma.Chyba że gdzieś w zagranicznych serwisach.Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
gadu-gadu
tdq

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): CYMRU
Posiadane auto: Toledo V5 RHD, AGZ, `99
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 17:14
Temat postu:

Re: zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II


Odgrzewam , bo temat zawsze aktualny.

Poniewaz czasami zdarza sie , ze nie moge otworzyc tynych drzwi bede musial zabrac sie za naprawe. Kompletuje potrzebna wiedze i narzedzia.
Pytanie: Czy w tylnych drzwiach tez trzeba poluzowac srube pod zaslepka aby wyjac to cos gdzie w przednich siedzi bebenek/wkladka zamka?
Jesli nie to jak zdjac ciegno z klamki?
Pytam , bo zdjalem dzisiaj zaslepke ale tam zadnej sruby nie widze.
3mta sie. tdq
_________________
Toledo V5 RHD, AGZ, `99
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 17:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
horst

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: SEAT TOLEDO 1.9 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2012, 09:03
Temat postu:

Zaryglowane tylne drzwi.Seat 2.


Witajcie.
Niedawno,tj.kilka miesięcy temu skorzystałem z opisu krisu33,ponieważ w moim Toledo tak samo zamknął się zamek i już nie otworzył,więc go wymieniłem w taki właśnie sposób.No i teraz mam z nim podobny problem,tzn.jak jest zimno w nocy to rano jeszcze zamek otwiera się normalnie,ale gdy zamknę go w cieplejszej porze dnia to już nie odemknę.Silniczek w zamku słychać,że pracuje,ale bez efektu.Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak się z tym uporać???
Powrót do góry
horst

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: SEAT TOLEDO 1.9 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2012, 09:22
Temat postu:

Re: zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II


Witaj tdg.
Dopiero teraz przeczytałem Twoje zapytanie.Ja już wyminę zamków zaliczyłem,więc podpowiem Ci,że pod tą zaślepką jest śruba,którą trzeba odkręcić kluczem "trock"tj."gwiazdkowym"potocznie mówiąc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
l0h-s

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 18:17
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II


Zrobiłem krok po kroku wszystko o czym mówi krisu33, dostałem się do tej zębatki ciągnę ją i dalej nic.. podobnie jak szarpanie klamki od wewnątrz i od zewnątrz.
Jest jeszcze jakiś sposób żeby te drzwi otworzyć, czy pozostaje jedynie cięcie drzwi? Sad

edit:
Udało mi się otworzyć zamek - okazało się, że część starego zamka odpowiedzialna za centralny całkowicie się rozleciała, stąd zablokowany zamek. A otworzyć się go sposobem z tego tematu nie dało, ponieważ blokadę stanowiła prowadnica widoczna na zdjęciu poniżej. Po dalszym masakrowaniu zamka wypadła i drzwi w końcu się otworzyły


Niemniej jednak wielkie podziękowania dla krisu33, bo bez tego tematu nie wiedziałbym nawet jak zacząć!!
Powrót do góry
bigrom

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 21:10
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II


Witam,
Mam przypadek z drzwiami kierowcy wymieniłem zamek, przed skręceniem sprawdziłem że działa można było kluczykiem i klamką otworzyć drzwi po zmontowaniu sprawdzam drzwi, zamknąłem i drzwi się nie chcą otworzyć. Co ciekawe z zamka kluczykiem zamykają się i otwierają wszystkie ale drzwi ale z klamki wewnętrznej i wewnętrznej się nie otworzą. Ma ktoś pomysł co to może być ? (auto: toledo II)
Powrót do góry
Artq

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): KR
Posiadane auto: Seat, Toledo III, 1,6 BSE, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Cze 2018, 11:57
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) zaryglowane tylne drzwi TOLEDO II


bigrom napisał:
Witam,
Mam przypadek z drzwiami kierowcy wymieniłem zamek, przed skręceniem sprawdziłem że działa można było kluczykiem i klamką otworzyć drzwi po zmontowaniu sprawdzam drzwi, zamknąłem i drzwi się nie chcą otworzyć. Co ciekawe z zamka kluczykiem zamykają się i otwierają wszystkie ale drzwi ale z klamki wewnętrznej i wewnętrznej się nie otworzą. Ma ktoś pomysł co to może być ? (auto: toledo II)


Prawdopodobnie na końcu przy składaniu boczka wypadła linka z klamki, trzeba rozebrać jeszcze raz i sprawdzić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Manuale


SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System