Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toka

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: Był Seat altea xl 2.0 tdi 170 KM 400 NM, jest Seat Exeo 2.0 TDI CR
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Paź 2009, 13:57
Temat postu:

Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


Witam wszystkich, znowu jakieś problemy z seat altea, dlatego zwracam się do Was. Tym razem chodzi o radio, mianowicie : mam duze zastrzezenia co do jego czulosci i jakosci odbieranego sygnalu.
W miastach dziala poprawnie,łapie fale i td., ale w jakiejkolwiek trasie radio gubi sygnał, dzwiek jest zaszumiony a czesto nawet przeszukanie calej skali konczy sie nie znalezieniem zadnej stacji. Mam drugiego seata altea 1.9 TDI i wiem jak tam radio odbiera, łapie zasięg idealnie, zrobiłem ostatnio test, dla przykładu radio rmf maxx w Ali 1.9 łapie idealnie i to w górach , funkcja AF znajduje odrazu sygnał mocniejszy, podczas przeszukiwania stacji znajduje ich naprawde bardzo dużo, natomiast w Ali 2.0 TDI w tym samym miejscu, ledwo co łapie rmf maxx, podczas przeszukiwania stacji w ogóle nieznajduje tych co znalazło radyjko w 1.9.. znajduje tylko te stacje co odbierają wszędzie i na każdym sprzęcie, tzn. rmf Fm i vox Fm. Byłem w serwisie i na kompie wyszedł błąd : 00856 011 , R11 – antena przy radu, przerwa w ciągłośći przewodu.
Wymienili wtyk antenowy i serwisant powiedział że już niema błędu i że zamontują mi jeszcze wzmacniacz sygnału ale po takim zamontowaniu dalej będzie wychodził błąd na komputerze ponieważ wzmacniacz sygnału podaje inne wartości niż ma antena ale dzięki temu wzmacniaczowi będę miał lepszy zasięg i w ogóle odbiór i td. Więc się zgodziłem. Po wymianie MINIMALNIE poprawiła się jakość, ale do odbioru takiego jak mam w 1.9 TDI jeszcze BARDZO DUŻO BRAKUJE.. Znów jest to samo, nie łapie dobrze fal i na pewno niepowinno tak chodzić. Kurzcze proszę Was o radę, może nie wymienili w ogóle wtyku antenowego tylko dali sam wzmacniacz ( a powiedzieli że wymienili) i dlatego dalej jest tak słabo.. Wydaje mi się że tak być niepowinno, bo nawet w byle jakim radiu w innym aucie łapie lepiej niż na moim w 2.0 TDI. Pozdrawiam i czekam na komentarze Smile
Powrót do góry
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Sob 10 Paź 2009, 21:57
Temat postu:

Re: Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


toka napisał:
Mam drugiego seata altea 1.9 TDI ...


zamień radia pomiędzy samochodami Smile i zoabacz co będzie.
Powrót do góry
Darhyd

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gdański
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1.6 E-Hdi
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 19:29
Temat postu:

Re: ( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


Dokładnie zamień radyjka i będziesz wszystko wiedział.Pozdrawiam.
Powrót do góry
toka

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: Był Seat altea xl 2.0 tdi 170 KM 400 NM, jest Seat Exeo 2.0 TDI CR
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 19:16
Temat postu:

Re: ( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


Zmieniłem radyjka i jest jeszcze gorzej.. Problem chyba tkwi w czymś innym..
Powrót do góry
1chomik1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 165
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Golf
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 21:29
Temat postu:

Re: ( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


przyczepil bym sie do wzmacniacza anteny (tego przy antenie) i do przerwanego przewodu pomiedzy radiem a antena
_________________
Forum ma pomagac, ale prosze liczyc sie z pomylkami.Pomoglem ? Postaw piwo! Zaszkodzilem ? Wybacz!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 21:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bocian1978

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: seat altea 2.0 tdi '07
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 16:03
Temat postu:

To antena!


Witam
Mam taki sam problem i został on zdiagnozowany - to jest uszkodzenie anteny dachowej. Po prostu woda i wilgoć spowodowała korozję anteny a konkretnie jej układu scalonego czy czegoś tam...

Ja mam antenę z GPS i komputer pokazał błąd - przerwa w antenie radiowej i GPS. Dodam również, że te przerwy nie nastąpiły jednocześnie.

Zatem wymień antenę na nową i po problemie.

Tak przy okazji może ktoś ma do sprzedania nową antenę z GPS? Przy podstawie ma taki gumowy dysk (podobny do krążka hokejowego ale mniejszy), w którym jest zamontowany gps.
Powrót do góry
aro121

Auto Maniak



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 535
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolodzieje
Posiadane auto: Altea Freetrack 2.0TDI 4X4
Piwa: 51/2
Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 16:52
Temat postu:

Re: ( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


Też tak miałem,

Antena do wymiany, felerne są wzmacniacze które mieszczą się w nasadzie anteny, po podłączeniu VAS-a powinni pokazać się błąd. Jak zmieniłem antenkę to zasmarowałem wnętrze wazeliną przemysłową aby elementy nie chłonęły wilgoci.


Pozdrawiam
Aro
Powrót do góry
diabloos

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Sata Altea 05
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 18:13
Temat postu:

Re: ( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


Witam,

Miałem podobny problem, radio traciło zasieg,
Wymieniłem bacik na nowy i pomogło,

Co prawda, wydaj mi się teraz że nie mam już takiego zasięgu co kiedyś wieć będe musiał zajrzec do mocowania na dachu.

Ale i tak jest znaczna poprawa. Wink
Powrót do góry
adziutom

Debiutant



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KONIN
Posiadane auto: SEAT TOLEDO II 1,9TDI 1999r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 23:43
Temat postu:

Re: ( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


Witam!
Ale czy wymienić należy tylko sam ten bacik czy tą podstawkę w którą wkręca się antenkę też? Jak to zdemontować?

Pozdrawiam
Powrót do góry
1chomik1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 165
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Golf
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 13:29
Temat postu:

Re: ( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


adziutom napisał:
Witam!
Ale czy wymienić należy tylko sam ten bacik czy tą podstawkę w którą wkręca się antenkę też? Jak to zdemontować?

Pozdrawiam

Podstawke, przykrecana nakretka nad podsufitka, dostaniesz sie od bagaznika , poprzez sciagniecie uszczelki i odchyleniu podsufitki, uwazaj na 2 zatrzaski ktore lubia sie odkleic
_________________
Forum ma pomagac, ale prosze liczyc sie z pomylkami.Pomoglem ? Postaw piwo! Zaszkodzilem ? Wybacz!
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 28 Maj 2012, 14:02
Temat postu:

problemy z antena


czesc. ostatnio zwrocilem uwage na zaklocenia fal radiowysh i slabszy odbior w niektorych miejscach w miescie i poza miastem . podjechalem do service i okazalo sie ze trzeba wymienic antene na nowa . ta ktora byla fabrycznie montowana ma wzmacniacz i po latach dostaje sie tam woda i uklad pada .fachowcy chcieli zalozyc antene bez wzmacniacza ale podczas proby byl slaby odbior .zamontowali antene ze wzmacniaczem tylko wzmacniacz jest w kablu w srodku samochodu i woda nie bedzie sie dostawac . koszt 170zl czas 2 godz. za pare dni jade w gory to przetestuje . pozdrawiam
Powrót do góry
adeaem

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: -
Piwa: 7/2
Wysłany: Pon 17 Gru 2012, 20:54
Temat postu:

Re: ( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


Wiecie może czy zamiast oryginalnej, seatowskiej anteny z GPSem można zamontować jakąś inną, np. od VW, również z odbiornikiem GPS?
Pytam, bo w serwisie cenią ją na niemal 600zł a na allegro można kupić podobną, dedykowaną do VW za ~200zł.
Ewentualnie, niech mi ktoś powie jakie tam są złącza to dalej już sobie poradzę.
Powrót do góry
clark590

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): lhr
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sty 2013, 09:38
Temat postu:

Re: ( Seat ) Radio Seat Altea XL - kiepsko odbiera


Dzięki za miły informacji w tym poście droga ...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery

14) kod »

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System