Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Exeo ) Pęknięta nagrzewnica



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Exeo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid N89

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz / Konin / Toruń
Posiadane auto: Seat EXEO ST 1.8T
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2019, 16:42
Temat postu:

Pęknięta nagrzewnica


Witam wszystkich,

posiadam niedawno zakupionego SEATA EXEO Kombi z silnikiem 1.8T do którego zainstalowałem LPG.
Mam problem z lecącym dymem z nawiewów, dodatkowo ucieka w bardzo szybkim tempie płyn chłodzący. Mój mechanik namierzył pękniętą nagrzewnice i będzie ją wymieniać licząc że reszta układu jest szczelna. Pytanie jest- od czego mogła pęknąć nagrzewnica w modelu z 2010r.? Słyszałem i czytałem że powinna ona wytrzymać zdecydowanie dłużej. Chciałbym uleczyć przyczynę a nie skutek, aby problem nie wracał.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 18:42
Temat postu:

Re: ( Seat Exeo ) Pęknięta nagrzewnica


może wyciek jest związany ze źle zrobionym lpg? gdzieś płyn sie leje po silniku lub kolektorze, i śmierdzi spalonym płynem spod maski, ja bym zaczął od oględzin wejścia i wyjścia węży doporwadzających płyn do parownika lpg, przy pękniętej nagrzewnicy płyn, przy włączonym ogrzewaniu lałby się do środka, ew smród byłby nie do wytrzymania a sam płyn skończyłby się w silniku w paręnaście minut
Powrót do góry
Dawid N89

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz / Konin / Toruń
Posiadane auto: Seat EXEO ST 1.8T
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Gru 2019, 15:16
Temat postu:

Re: ( Seat Exeo ) Pęknięta nagrzewnica


Mariolka1 napisał:
może wyciek jest związany ze źle zrobionym lpg? gdzieś płyn sie leje po silniku lub kolektorze, i śmierdzi spalonym płynem spod maski, ja bym zaczął od oględzin wejścia i wyjścia węży doporwadzających płyn do parownika lpg, przy pękniętej nagrzewnicy płyn, przy włączonym ogrzewaniu lałby się do środka, ew smród byłby nie do wytrzymania a sam płyn skończyłby się w silniku w paręnaście minut


Sprawdzone ale nie było smrodu spod maski czy w środku, jedynie para wodna i taki specyficzny zapach płynu chłodzącego ale nie było zapachu spalenizny. Mechanik też oglądał i nie widział problemów. Macie pomysł na coś innego?
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Wto 10 Gru 2019, 16:49
Temat postu:

Re: ( Seat Exeo ) Pęknięta nagrzewnica


Para wodna raczej nie jest efektem pęknięcia nagrzewnicy bo wtedy łał by się płyn do środka, jeśli para i zapach płynu to plyn ci wycieka ileje gdzieś po silniku a bardziej na niego kapie, sprawdź czy gdzieś delikatnie nie wycieka w tym na odpowietrzeniu zbiorniczka wejściu i wyjściu węży prowadzących do parownika, jak nastąiło to po montażu lpg ja bym tam szukał, a wymiana nagrzewnicy to rozbiórka połowy auta ja bym się wstzrymał i szukał gdzie indziej ew. dostał się do nagrzewnicy, obłożył papierem i sprawdził czy tam leje
Powrót do góry
Dawid N89

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz / Konin / Toruń
Posiadane auto: Seat EXEO ST 1.8T
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Gru 2019, 09:05
Temat postu:

Re: ( Seat Exeo ) Pęknięta nagrzewnica


Mariolka1 napisał:
Para wodna raczej nie jest efektem pęknięcia nagrzewnicy bo wtedy łał by się płyn do środka, jeśli para i zapach płynu to plyn ci wycieka ileje gdzieś po silniku a bardziej na niego kapie, sprawdź czy gdzieś delikatnie nie wycieka w tym na odpowietrzeniu zbiorniczka wejściu i wyjściu węży prowadzących do parownika, jak nastąiło to po montażu lpg ja bym tam szukał, a wymiana nagrzewnicy to rozbiórka połowy auta ja bym się wstzrymał i szukał gdzie indziej ew. dostał się do nagrzewnicy, obłożył papierem i sprawdził czy tam leje


Mechanik już mi wymienił nagrzewnice bo była pęknięta i to na pewno to było powodem pary z nawiewów- tak lał mi się do środka rożnowy płyn. Teraz jest już ok, moje pytanie dotyczy bardziej co mogło spowodować pęknięcie nagrzewnicy? Przecież sama z siebie nie powinno pęknąć.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 16 Gru 2019, 09:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 16 Gru 2019, 10:13
Temat postu:

Re: ( Seat Exeo ) Pęknięta nagrzewnica


Albo vwada materiałowa i sobie zgniła albo ktoś jej pomógł przy jakiejś robocie raczej od mrozu nie pękła bo płyn nie zamarza przy -5
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Exeo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Exeo »

Opinie o samochodach Seat Exeo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Exeo ) Porady, problemy techniczne


SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System