Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Wrz 2019, 14:23
Temat postu:

1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


witam, w samochodzie mam błąd 01771 - moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów (J431). Skasowanie nic nie daje. Zatem usterka mechaniczna. Proszę o informacje, gdzie zlokalizowany jest ten moduł w samochodzie. Czy po przetłumaczeniu komunikatu chodzi o ten błąd: 01771 - Control Module for Headlight Range (J431) ?

Czy chodzi o ten moduł według etki: 5M0907357C ?

Wyposażenie samochodu: 8Q6 Headlight range control: Dynamic headlight range control, with dynamic cornering light and cornering light (AFS 2). Doświetlanie zakrętów chyba tez mi nie działa więc wydaje się, że jestem coraz bliżej znalezienia przyczyny.

Czy moduł jest za schowkiem pasażera?
odp. moduł jest za schowkiem o takim samym nr jak podałem. Z prawej strony zdejmując osłonę przy drzwiach bardzo dobrze go widać ale żeby go wyciągnąć raczej trzeba demontować schowek...
Powrót do góry
bzykofm

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieniec/warszawa
Posiadane auto: seat leon 1P 1.9 TDI BLS 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 15 Wrz 2019, 22:50
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Rozumiem, że masz ksenony?
U siebie (Leon 1P lift 2010) mam dokładnie ten sam moduł - ale to moduł skrętu (AFS) i dotyczy ksenonów skrętnych. Może chodzi o czujnik poziomowania, w przedliftach były dwa, na przedniej i tylnej osi, ja w polifcie mam tylko jeden, na tylnej i ma nr 1K0941273L . Jeśli on będzie wadliwy to nawet nie próbuj kupować zamienników (około 150 zł). W tej cenie znajdziesz ori uzywkę.
Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Wrz 2019, 07:43
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


tak, mam oczywiście ksenony, jak nie biksenony. Wydaje mi się, że gdyby był problem z poziomowaniem to komunikat byłby inny i dotyczył innego modułu. Przy zapłonie słyszę jakieś ruchy silniczków. Mam pytanie, wiesz może czy w seacie powinna palić się kontrolka właśnie w przypadku takich awarii (światło mijania z taką strzałeczką na dole i górze). Wydaje mi się, że nie ma takiej kontrolki sygnalizującej ten błąd. Z tego co przeglądałem w internecie w audi jest. Dodatkowo w książce obsługi seata altea nie ma opisu takiej kontrolki...

według etki: 5M0907357C - to sterownik świateł kierowanych i regulacji zasięgu reflektorów
Powrót do góry
bzykofm

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieniec/warszawa
Posiadane auto: seat leon 1P 1.9 TDI BLS 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 19 Wrz 2019, 19:30
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Niestety nie kojarzę tej kontrolki w ogóle. Jeśli to ten moduł co piszesz to plus jest taki, że nie jest zbyt drogi, poniżej 100zł kupisz używkę. Znajduje się z boku deski rozdzielczej od strony pasażera. Jak światła były sprawne to przed odpaleniem ustawiały się tyko góra - dół czy również na boki?
Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Wrz 2019, 21:42
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Nie wiem jak światła działały przed kupieniem samochodu. Ale... po dzisiejszych oględzinach. Zauważyłem, że xenon po stronie pasażera nie ustawia się góra dół. Po stronie kierowcy na zapłonie światło ustawia się góra dół. Po stronie pasażera nie. Więc pewnie dla tego wywala błąd, o którym wspomniałem. Zatem pytanie, czy jak moduł uszkodzony to może przestać działać ustawianie światła tylko w jednym reflektorze? Wymieniać moduł, o którym wspomniałem? Dodam jeszcze, że w lewo prawo światła nie ustawiają się i przy włączonym kierunkowskazie i kręceniu kierownicą nie zapalają się halogeny (halogeny są sprawne) - nie działa doświetlanie zakrętów. Co wyklucza się z tym co wcześniej napisałem, że posiadam wyposażenie doświetlania zakrętów (według vin z raportu autodna).

Wydaje mi się, że przyczyną jest siłownik regulacji świateł znajdujący się w lampie. Ewentualnie wypnę i włożę ponownie kostkę.

Wypinałem wtyczkę reflektora - bez zmian. Następnie demontowałem osłonę światła i wypinałem kostkę od siłownika regulacji, przeczyściłem - bez zmian. Pytanie jak wyciągnąć silniczek regulacji: 1P0941295B. Jak jest on zamontowany? Czy trzeba demontować cały reflektor? Na zdjęciach nie widać jakby bym montowany na śruby. Czy jego demontaż może odbyć się przez jego wykręcenie? Czy ktoś może potwierdzić?

Wyciągałem sterownik regulacji reflektora. Bez demontażu reflektora udało się. Należy przekręcić go w lewo i wyciągnąć. Montaż w odwrotnej kolejności. Wkładamy i przekręcamy w prawo. Trzeba użyć trochę siły. Te ramie z kulką na końcu nie chodzi do przodu i do tyłu. Odpowiada to za podnoszenie i opuszczanie reflektora. Czyli za to, co nie działa. Generalnie rozebrałem ten sterownik i trochę było rdzy, jak i pod samym sterownikiem. Wyczyszczenie nic nie pomogło. Chciałem podpiąć na chwilę pod lewy sprawny reflektor, żeby wykluczyć problem z instalacją ale byłoby trzeba demontować obudowę filtra powietrza i trochę mało czasu. Czy po takiej operacji mogę jednoznacznie stwierdzić, że 1P0941295B należy wymienić? Dodam, że instalacja wygląda na "sprawną" (kostki całe, izolacje też ok).

1P0941295B - zamówiony
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Wrz 2019, 21:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Wrz 2019, 18:12
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Po wymianie silniczka błąd nadal występuje i w dalszym ciągu regulacja nie działa. Czy poniższe błędy w kierownicy mogą być przyczyną:
00576 - Terminal 15
00883 - Ignition Switch (D) Terminal S
00884 - Ignition Switch (D) Terminal X
00885 - terminal 50
01744 - Ignition Switch Terminal P (D)
Przyczyną może być kostka stacyjki, moduł kierownicy, przepalony bezpiecznik. Na chwilę obecną nie znam dokładnego powodu tych błędów.

Dodam, że nie mogą połączyć się skanerem z modułem xenonów. Czy po wymianie silniczka trzeba wykonać jakieś adaptacje, kodowanie?

Wyczytałem przy audi allroad takie zdanie:
[i]Ponieważ układ regulacji zasięgu świateł nie potrzebuje rozbiegu ani podtrzymania, w normalnej sytuacji sterownik J431 jest zasilany z zacisku 15 (czyli przy włączonym zapłonie).[/i]

Co wskazywałoby na powyższy błąd 00576

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00576

Odnośnie bezpieczników. Wyczytałem, na forum, że jest bezpiecznik: 3. Regulacja zasięgu świecenia, 5 A , jednak u mnie go nie ma i nie ma możliwości wsadzenia (nie ma metalowych zacisków w środku). Kolejną czynnością jaką wykonałem to wypiąłem kostkę zasilającą od modułu j431 za schowkiem. I pytanie, dlaczego po wypięcie kostki reguluje się wciąż reflektor sprawny, po stronie kierowcy? Nie powinien po wypięciu również przestać ustawiać się góra, dół?

Ktoś może coś jeszcze podpowiedzieć. Pod koniec października umówiłem się wstępnie do elektromechanika...
Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Paź 2019, 14:19
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Wyczytałem, na innych forach, że problemem może być: 4L0907391 - sterownik lamp wyładowczych (przetwornica). Czy wymiana wymaga demontażu zderzaka oraz wyjęcie całego reflektora? Czy można go wymienić od strony silnika ?
Powrót do góry
bzykofm

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieniec/warszawa
Posiadane auto: seat leon 1P 1.9 TDI BLS 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Paź 2019, 16:12
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Czy zderzaka to nie wiem, ale żeby wymienić przetwornice trzeba wyjąć lampę. Jest wciśnięta w lampę od dołu i raczej nie ma innego wyjścia. Sam nie wymieniałem przetwornicy, ale wymieniałem lampy na ksenony właśnie i widziałem jak jest wciśnięta.

https://nemigaparts.com/pl/cat_spares/etka/seat/le/703/941210/
Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Paź 2019, 21:13
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Dokładnie o to chodzi co wysłałeś. Z tego co poszukałem w internecie jest montowana na dwie śrubki od strony silnika. Mam małą grzechotkę. Wydaje mi się, że można byłoby je odkręcić. Potem złapać kombinerkami za sterownik i wyciągnąć w stronę silnika. Możesz mi tylko powiedzieć, jakby udało się wyjąć sterownik bez demontażu reflektora to nie byłoby problemu, żeby włożyć go z powrotem? W sensie bo od strony zderzaka jest przewód/wiązka i czy jest ten przewód długi, czy może jest tam kostka przykręcona? Żeby nie okazało się, że wyjmę a nie uda się włożyć bo przewód jest za krótki.
Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Paź 2019, 11:53
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Po 3 godzinach pracy udało zlokalizować się przyczynę. Przekładałem przetwornice, reflektory i silniczki stronami. Na koniec przełożyłem -> 7L6941329A - moduł mocy lampy wyładowczej. Moduł jest przyczyną problemu, który opisywałem. Zamawiam i w następnym tygodniu zabieram się za jego wymianę Smile
Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2019, 18:27
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Po wymianie 7L6941329A - moduł mocy lampy wyładowczej zablokował mi się silniczek regulacji: 1P0941295B Sad jak go odblokować? Kulka schowała się na maksa. Wcześniej wystawało kawałek druta i cała kulka. Teraz cała ta kulka jest ma maxa wciśnięta. Silniczek działa bo jest nowy i wibruje.

Zauważyłem, że nie ma bezpiecznika w komorze silnika nr 28, który właśnie dotyczy zapłonu - zacisk 15 w skrzynce bezpieczników, z tego wątku:
http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=179272
Czy on powinien być? Czy mogę sobie od tak wsadzić?

Proszę o pomoc bo już ręce opadają... Sad dodam, że błąd 01771 cały czas jest

czy nowy moduł: 7L6941329A wymaga kodowania ?
Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2019, 13:58
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Odblokowałem silniczek przekładając go do prawego reflektora. Czy to oznacza, że podłączając go pod nowy moduł, który nie jest przekodowany (jeżeli trzeba) wpada w jakiś tryb serwisowy i żeby światło nie oślepiało?
Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lis 2019, 18:37
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1771 moduł sterowania systemu pionowej regulacji reflektorów


Wymieniono: 5M0907357C oraz 7L6941329A, przekodowano moduły, przekalibrowano xenony oraz ustawiono na stacji diagnostycznej. Problem rozwiązany Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatAltea

24 900

2010r.

199 530 km

warmińsko-mazurskie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System