Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Exeo ) Exeo. Rdza na przednim prawym blotniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Exeo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alex0202

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Exeo ST Sport 2.0tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lip 2019, 20:47
Temat postu:

Exeo. Rdza na przednim prawym blotniku


Cześć. Jestem posiadaczem Seata Exeo ST 2011r. Auto sprowadziłem z Niemiec. Auto jest całe w fabrycznym lakierze, ale po miesiącu zauważyłem lekkie oznaki korozji na prawym przednim blotniku. Nie zauważyłem tego pod czas odbioru auta, gdyż jest to prawie niewidoczne. Obserwowałem ten błotnik przez miesiąc, nic się nie zmieniało.

Postanowiłem oddać auto do jednego z najlepszych lakierników we Wrocławiu (według opinii). Błotnik został pomalowany. Jednak po upływie tygodnia problem wrócił. Złożyłem reklamację, właściciel lakierni obiecywał że przypilnuje żeby wszystko było robione zgodnie ze sztuką. Odebrałem auto , wszystko sprawdziłem, wyglądało bardzo dobrze. Nie było widać że coś było malowane.

Za kilka tygodni jednak problem znów wrócił, ale serwis już odmówił i nie zechciał ponownie malować błotnika. W serwisie mówią żebym kupił nowy błotnik w ASO i oni go pomalują i będzie git, a ten mój błotnik niby ma jakiś problem z ocynkiem. Ale brzmi to bardzo dziwnie.

Moje pytanie czy miał ktoś podobny problem ze błotnik po fachowym malowaniu zaczynał korodować w ciągu 1-2 tygodni? Czy po prostu robią mnie w konia? Serwis który to robił maluje szczególnie auta premium (audi, BMW, Mercedes itd)

Boję się pójść do innego serwisu bo zapłacę jeszcze raz 600pln i może być to samo. Więc co myślicie?
Powrót do góry
joyanddis

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kostrzyn nad Odrą
Posiadane auto: SEAT EXEO 18T 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Wrz 2019, 20:38
Temat postu:

Re: ( Seat Exeo ) Exeo. Rdza na przednim prawym blotniku


Ja miałem takie cudo na nadkolu. Góra. Tam jest mocowanie nadkola. Podobno to standard w audi, seatach i innych golfach. Mój kumpel mi to ogarnął. Ale to naprawdę fachowiec. Jeżdżę już dwa miesiące i nic nie wychodzi na nowo i myślę że nie prędko znów wyjdzie. Cała tajemnica to oczywiście dobra robota człowieka co się zna. Wprawdzie nie widziałem jak kumpel to robił ale z tego co mi mówił to:
- oczywiście zdemontował cały błotnik
- porządnie oczyścił, czymś tam wytrawił i czymś co ma coś wspólnego z ocynkiem pociągnął
- dopiero na koniec polakierował i to było w sumie najmniej roboty.
Zatem myślę że Cię jednak w jajo chcą zrobić a znów błotnika im się nie chcę zrobić jak trzeba bo to sporo pracy.
Kumpel mi też jeśli chodzi o rudą ogarniał inne auta i po jego akcjach to już nigdy w takim miejscu ruda nie brała. Czyli da się zrobić.
Słyszałem też że można zamówić błotnik pod kolor auta. Z tyłu gdzie zapasówka powinieneś mieć taką naklejkę z numerem farby. Podajesz, zamawiasz i masz. Poszukaj na necie. Może to wyjdzie Ci taniej niż jeździć ciągle na poprawki do "fachowców".
A, jeden artysta, ale nie wiem ile w tym prawdy kiedyś mi sprzedał taki news że farba może odchodzić bo jak jest małe uszkodzenie to ocynk się utlenia. Ale tego to bym raczej na poważnie nie brałSmile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Exeo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Exeo »

Opinie o samochodach Seat Exeo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Exeo ) Porady, problemy techniczne


SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System