Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Opóźnione przyśpieszenie oraz drgania przy przyśpieszaniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2019, 12:12
Temat postu:

Opóźnione przyśpieszenie oraz drgania przy przyśpieszaniu


witam,

mam kilka pytań. Na dniach będę wymieniał komplet wszystkich tarcz i klocków ze względu na słabą skuteczność hamowania i dość duże ranty na brzegach tarcz. Wyglądają jakby, nie były wymieniane od wyjazdu z fabryki. Zestaw ATE zakupiony. Przebieg 180 000 km. Na poprzednim przeglądzie okazało się, że mam delikatny luz na tulei wahacza przedniego. Na chwilę obecną mechanik mówił, że można jeździć. Być może będę wymieniał przy okazji wymiany tarcz/klocków. Jeszcze pozostawiam do oceny mechanikom...

Po zakupie samochodu zostały wymienione wszystkie płyny (w tym hamulcowy), oleje, filtry, rozrząd, profilaktycznie panewki korbowodowe (dość zniszczone/wytarte były), sprężyny tył (jedna była pęknięta). Nowe opony.

A teraz opis problemów. Przy przyśpieszaniu czuć minimalne drgania samochodu. Mam wrażenie, że przyśpieszenie jest delikatnie opóźnione. Auto zbiera się dłużej niż drugie moje auto polo 1.4 tdi 75 km. Kolejna rzecz to taka, że przy przyśpieszaniu kilka razy słyszałem jakby metaliczne drgania sprężynek (tłumiki drgań ?). Jak rozpędzę auto na 1 biegu i na wyższych obrotach wcisnę sprzęgło, żeby zmienić bieg na 2 to odczuwam pod pedałem jakby przesuwała się do przodu skrzynia (łożysko oporowe ? poduszka skrzyni ?). Coś metalowego w gumie. Takie uderzenie do przodu. Dodatkowo zauważyłem, że na pedale sprzęgła jest jakby taki przeskok, pedał sprzęgła mogę wcisnąć bez żadnego oporu jakieś 2 cm a dopiero później jakby muszę użyć więcej siły aby wcisnąć sprzęgło. Jakby pedał taki luz miał te 2 cm. Mogę wcisnąć te 2 cm i pedał wraca do normalnego położenia. Nie ma takiej ciągłości przy wciskaniu sprzęgła. Biegi wchodzą bez problemu.

Czy tarcze lub wahacze mogą mieć wpływ na drgania ? czy wymienić te wahacze ? czy sprzęgło również do wymiany ?

dziękuję za podpowiedzi
Powrót do góry
wisior23

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Seat Alte XL 1.9 TDI 2008 BXE 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Lip 2019, 22:03
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Opóźnione przyśpieszenie oraz drgania przy przyśpieszaniu


Po wymianie przednich wahaczy, poduszki lewej silnika (skrzyni), tarcz, klocków oraz zestawu naprawczego zacisków tył wszystkie problemy ustały Smile samochód całkiem inaczej się prowadzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

37 900

2017r.

120 000 km

mazowieckie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System