Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Chrobotaniepodczasjazdy po luku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Toledo III extreme

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Toledo III 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lip 2018, 16:18
Temat postu:

Chrobotaniepodczasjazdy po luku


Witam posiadam Seata toledo III 1.6 benzyna + LPG 2008 rok. od dłuższego już czasu borykam się z pewnym problemem i założyłem to swoje konto bo może ktoś z was mi pomoże mianowicie gdy jadę po łuku prawo na przykład wjeżdżam na autostradę lub także jak z niej zjeżdżam to słyszę chrobotanie z okolicy przedniego lewego koła. byłem już u bardzo dużej ilości mechaników ale każdy rozkłada ręce. jeden mówi że to być może łożysko ale łożysko nie chrobocze więc nie jest pewny drugi mówi że przegub ale gdyby był to przegub to z kolei było by słychać go na każdym nawet na zakręcie lub podczas manewrowania na parkingu no i przegub tyka a ja mam chrobotanie tylko podczas pokonywania łuku przy większej prędkości i auto jest pochylone ku lewej stronie i co Ważne jest to tylko i wyłącznie łuk w prawo i tylko wtedy kiedy mam wciśnięty gaz. gdy gaz puszczę lub Auto jest na luzie wtedy chrobotanie nie występuje. Ostatnio nawet słyszałem tezę że to być może mechanizm różnicowy i skrzynia daje o sobie znać. generalnie żaden mechanik nie chce mi nic wymienić gdyż nie jest to pewny swojej diagnozy A każdy z Mechaników prześwietla auto na warsztacie i żadna cześć nie ma żadnych Ale to absolutnie żadnych luzów dodatkowo auto przy bardzo małej prędkości rzędu 10 20 maksymalnie 30 na godzinę jedzie tak jakby jedno koło było owalne lub miało guza na kole. koła były wielokrotnie wyważone sprawdzane a nawet wymieniany był komplet całych kół oraz nowe opony i w każdym wypadku było tak samo natomiast podczas oględzin nic nie można nic nie mozna znalezc nieprawidlowego. kolejnym objawem są delikatne wibracje w przedziale prędkości między 60 a 100 na godzinę niezależnie od tego czy jeździ się na biegu czy na luzie. wiem że się rozpisałem ale chciałem rzeczowo opisać problem i szukam pomocy już od ponad pół roku płacę za sprawdzenie aut jak za zboże i diagnozy dalej żadnej nie ma już nie wiem czy to faktycznie łożysko czy to przegub zewnętrzny czy może wewnętrzny czy może układ różnicowy lub skrzynia biegów dają o sobie znać. już po prostu mam dość bardzo ale to bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc by jazda znów stała się przyjemna.
Powrót do góry
Toledo III extreme

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Toledo III 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lip 2018, 16:55
Temat postu:

Re: ( Seat ) Chrobotaniepodczasjazdy po luku


Dodam że nie ma luzów na przegub ach a półos nie wibruje. Nie ma luzów na lozyskach
Wymienione łożyska amortyzatorów i tuleje dolne wahacza przedniego. Tarcze ponoć nie biją a hamowanie nawet niweluje wibracje. Poduszki silnika i skrzyni ok. Wspomnę jeszcze ze odczuwalem nagle wibracje tylko przy prędkości 10 km na godzinę to wymieniłem opony na nowe i po jakim czasie znów zaczyna ledwo wyczuwalne wibrowalo przy tej prędkości ale z tym problemem się borykam ponad rok.
Powrót do góry
Petrez80

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Opel Meriva 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lip 2018, 20:56
Temat postu:

Re: ( Seat ) Chrobotaniepodczasjazdy po luku


Mam podobny problem w fiacie punto (samochód żony). Wymieniłem opony zimowe na nowe i przez pewien czas było ok. Niestety bicie wróciło. Przypuszczam, że to wina delikatnie skrzywionej felgi, która po czasie wypacza oponę.
Powrót do góry
Toledo III extreme

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Toledo III 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lip 2018, 21:48
Temat postu:

Re: ( Seat ) Chrobotaniepodczasjazdy po luku


Niestety to nie felgi. Był tes drogowy i pokazał że felgi prosciutkie. Były wymieniane całe koła z felgami i podobnie.
Powrót do góry
spartacus

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): OPOLSKIE
Posiadane auto: Toledo III 1.9TDI r08
Piwa: 6/4
Wysłany: Czw 19 Lip 2018, 21:49
Temat postu:

Re: Chrobotaniepodczasjazdy po luku


Toledo III extreme napisał:
Witam posiadam Seata toledo III 1.6 benzyna + LPG 2008 rok. od dłuższego już czasu borykam się z pewnym problemem i założyłem to swoje konto bo może ktoś z was mi pomoże mianowicie gdy jadę po łuku prawo na przykład wjeżdżam na autostradę lub także jak z niej zjeżdżam to słyszę chrobotanie z okolicy przedniego lewego koła..

to może być banalny powód, ja tak miałem :na zakręcie przy prędkości przycierały chlapacze przednie o asfalt , wywaliłem je i problem jak nożem uciął Very Happy
_________________
To mówiłem ja Jarząbek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Lip 2018, 21:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Toledo III extreme

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Toledo III 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lip 2018, 21:31
Temat postu:

Re: ( Seat ) Chrobotaniepodczasjazdy po luku


Niestety odpada bo dzieje mi się tak jak wciskamy gaz a jak puszczam to już nie. W dodatku jak auto pływa po autostradzie i auto siada to wtedy też chrobocze. Jak puszczam gaz to już nie. Proszę o pomoc bo jeżdżę z małymi dziećmi i nie mogę sobie pozwolić na jakikolwiek ryzyko unieruchomienia auta na drodze. Od kilkunastu miesięcy wydałem już na sama diagnostykę u kilkunastu mechaników kilka tys zł ale dalej nie wiadomo co to i jak poważne. Luzów auto nie ma żadnych. Ostatnio wymieniłem przegub ale wewnętrzny i lipa. Bez zmian. Może to np poduszki silnika? Dodatkowo kolejny obiad to jak skręcam w lewo i puszczam szybko sprzęgło by przyspieszyć będąc jeszcze na zakręcie to w momencie puszczania sprzegla słyszę z okolic skrzyni biegów jednorazowe głośne puknięcie. Już sam nie wiem co robić. Auto buja się na boki przez prędkości kilku km na godz jakby opona miała guza i dzieje się tak na różnych oponach i różnych całych kołach. Dochodzi to chrobotanie i te puki przy skrzyni. Na dodatek mimo napełnienia klimy jak ustawiam ja na q6 stopni to przez kilka minut jest ok a potem albo chlodzi ale na najniższym biegu i jest upał albo czasem leci ciepło. Już mam dość. Samochód moich marzeń a skarbonka bez dna i zadań mechanik nie potrafi zdiagnozować co mu jest. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Toledo III extreme

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Toledo III 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lip 2018, 21:33
Temat postu:

Re: ( Seat ) Chrobotaniepodczasjazdy po luku


16 stopni
Powrót do góry
Artq

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): KR
Posiadane auto: Seat, Toledo III, 1,6 BSE, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lip 2018, 12:12
Temat postu:

Re: ( Seat ) Chrobotaniepodczasjazdy po luku


Toledo III extreme napisał:
Auto buja się na boki przez prędkości kilku km na godz jakby opona miała guza i dzieje się tak na różnych oponach i różnych całych kołach.


Jeżeli koła i tarcze proste to może z piastą coś nie tak albo między tarcze a piastę coś wpadło, śruby do kół można sprawdzić. najpierw trzeba stwierdzić które to koło, można obserwować czy przy wolnej jeździe któreś z kół nie odchyla się na boki.
Powrót do góry
Toledo III extreme

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Toledo III 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lip 2018, 20:59
Temat postu:

Re: ( Seat ) Chrobotaniepodczasjazdy po luku


Tylko pytanie czy piasta chrobocze i to tylko na luku przy wciśniętym gazie. Ponoc mechanicy robili jakieś testy ale to było pewnie na podnośnik u więc bez obciążenia. W dodatku piasta nie ma źadnego luzu. Co prawda w styczniu miałem wymieniana osłonę przegubu lewego bo była lekko rozerwać ale nawet w zeszłym tygodniu mechanik sprawdzał że przegub zewnętrzny lewy jest ok. Zaglądał tam ponoć. Myślałem jeszcze o poduszce posiada silnikiem bo też może dawać podobne objawy. Mam oryginalne amortyzatory ale by chyba nie odzywał się przy malej predkosci.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Dyskusje ogólne


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System