Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Front Assist - Leon 2017



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyzxer5

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malmö
Posiadane auto: Seat Leon 5D 1.2 TSI 2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Sie 2017, 20:05
Temat postu:

Front Assist - Leon 2017


Witam wszystkich, od okolo tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem Seata Leona z 2017 roku.

Samochod posiada system Front Assist wraz z radarem ponizej tablicy rejestracyjnej, jednak nie posiada tempomatu adaptacyjnego.
Dzisiaj z racji tego, ze zostawilem samochod w salonie na przyciemnianie szyb i w zastepstwie dostalem takiego samego Leona jednak w wyzszej wersji wypoasazenia okazalo sie ze ten samochod rzeczywiscie potrafi sam hamowac! Co prawda na tempomacie adaptacyjnym wiec nie ma w tym nic dziwnego ale sam fakt ze hamuje!

Zastanawia mnie to, dlaczego w moim leonie ktory takiego tempomatu nie posiada, ale ktory posiada jednak system front assist nie dostaje zadnych informacji na ekranie, ze radar wykryl samochod a nawet zblizajac sie niebezpiecznie do innego samochodu odpala mi sie na ekranie czujnik parkowania zamiast dawac po hamulcach tak jak dzieje sie to w dzisiaj testowanym leonie.

Przez tydzien czasu w miare rozsadku probowalem doprowadzic do sytuacji w ktorych auto powinno samo zahamowac - nic takiego sie nie stalo.
Czy cos jest uszkodzone?

Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi Smile

Z gory dziekuje za pomoc

Patryk
Powrót do góry
jagi.pk

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Seat Leon eXellence 1.4 2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sie 2017, 14:04
Temat postu:

Front Assist - Leon 2017


Cześć,
ACC to zupełnie inna zasada działania niż Front Assist, chociaż wykorzystuje ten sam czujnik. Jednak tu logika jest inna, którą rzeczywiście trudno dostrzec:). Na początku też miałem z tym problem i zgłaszałem to w serwisie, ale zapewniano mnie, że wszystko jest OK. W praktyce miałem kilka sytuacji, gdy Front Assist ostrzegł mnie przed możliwością kolizji i muszę przyznać, że zareagował poprawnie. Najczęściej było to w sytuacji, gdy szybko zbliżałem się do pojazdu hamującego przede mną. Nigdy natomiast nie reagował, gdy próbowałem w testach zbliżyć się blisko do normalnie jadącego przede mną auta.

Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatIbiza

26 500

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

46 990

2017r.

195 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

33 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System