Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Problem z prawymi zamkami i pilotem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotekkom

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9TDI 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Kwi 2017, 20:33
Temat postu:

Problem z prawymi zamkami i pilotem


Witam serdecznie, bardzo przepraszam jeśli dubluje jakiś temat.

Od niedawna jestem posiadaczką Tolka, który mimo, że mi się podoba to niestety ciągle robi mi pod górkę..
Po zlikwidowaniu piszczenia i lania się spod niego pora zabrać się za zamki.

Problemem są dwa zamki, oba po prawej stronie.

Pierwszy - przedni prawy (strona pasażera), nie da rady przekręcić kluczyka w zamku i jak wkłada się klucz do wkładki to wkładka wychodzi na zewnątrz razem z kluczem. Zdejmowałam zaślepkę, śrubka jest dokręcona. Czy muszę wymieniać cały zamek czy jedynie wkładkę? Wkładki coś nie trzyma w środku coś się mogło ułamać.. Może wystarczy jakiś "zestaw naprawczy" (widziany na allegro za 30zł)? Jestem kobietą o słabych nerwach a naprawa byłaby w warunkach parkingowych. Chciałabym dodać, że zamek normalnie otwiera się i zamyka (kiedy robię to kluczykiem przy drzwiach kierowcy więc szkoda byłoby mi wymieniać całość, a z drugiej strony denerwuje mnie ta wkładka i brak możliwości otwierania z drugiej strony, od pasażera).
Problem ten występuje od chwili zakupu (5miesięcy) - nie przyszło do głowy sprawdzać, a "uczciwy sprzedawca" nic nie wspomniał.
Teoretycznie mogłabym również wyjąć po prostu wkłądkę i wstawić zaślepkę? Ale co będzie kiedy zepsuje się zamek od strony kierowcy? Jak wejdę do środka? No chyba że przez bagażnik.. a wolałabym tego uniknąć i mieć dwa sprawne zamki na klucz (dwa przednie mam na kluczyk, tylne nie są na kluczyk).

Drugi zamek - tylny prawy. Na początku było wszystko ok, a po mrozach (okolice marca) zaczął działać jak mu się chce. Nie chciał się zamykać / otwierać. Na tą chwilę otwieranie kluczykiem już w ogóle go nie rusza. Otworzyć go można jedynie klamką od wewnątrz, a zamknąć wciskając rygielek od środka a następnie zamykając samochód od strony kierowcy.. Chciałam podpytać mechanika, ale stwierdził że szczerze mówiąc nie zna się na zamkach i cały do wymiany, albo może coś z linkami (coś w stylu że się rozciągają, ale nie wiem o co mu chodziło i gdzie są te linki).

Problemem, chociaż mniej dla mnie uciążliwym niż zamki - jest nie działanie pilota. Mam kluczyk z pilotem, kluczyk mam tylko jeden. Jest na 2 guziki, naciskam i nic się nie dzieje. "Uczciwy sprzedawca" stwierdził, że to chyba bateria ale nie wydaje mi się. Nie wiem czy w ogóle on działa? Czy wysyłą jakieś fale? Jak można to sprawdzić? Czytałam o programowaniu kluczyków, ale mam tylko jeden. Jeden można zaprogramować chyba przez VAG? Polski Vag 4,9 sie nada?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatMii

25 900

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

33 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatLeon

46 990

2017r.

195 000 km

wielkopolskie

SeatAlhambra

14 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatMii

15 900

2013r.

208 463 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System