Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Seat Toledo II - elektronika, moduł komfortu, zamki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
totek2008

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garwolin
Posiadane auto: Seat Toledo II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 18:37
Temat postu:

Seat Toledo II - elektronika, moduł komfortu, zamki


Otoż kupiłem jakis czas Seata Toledo, wszystko ładnie cacy ale po przyjezdzie do domu sie okazało że drzwi nie chcą sie zamekac kluczykiem. Prawopodobnie myslalem ze to moze wina zamków, jeden mechanik powiedział ze on może całe wymienic zamki u kierowcy i u pasażera z tyłu po prawej stronie bo nie bedzie sie bawił z elektroniką.

Gdy próbuje zamknąc lub otworzyc drzwi w samochodzie kluczykiem to tylko sie otwieraja u kierowcy. Kiedy próbuje za to zamknać to tez tylko u kierowcy, jednak jak probuje od pasazera otworzyc to sie wszytkie otwieraja ale przy próbie zamknięcia juz tylko także u pasażera sie zamykaja.

W kabinie jezeli przycisnę przycisk odpowiedzialny za zamkniecie to zamyka mi wszedzie oprocz kierwocy ( od razu odbija ) wczesniej także nie zamykało u pasażera z tyłu po prawej stronie. Przyciskiem otwierajacym otwiera mi wszytskie zamki.

Kluczykiem nie mogę otworzyć zamka w bagażniku, po prostu sie nie przekręca, nie wiem czemu.

Światło w samochodzie jest troszkę zfiksowane - kiedy nad kierownica ustawie swiatła na "zapalone przy otwartych drzwiach" to pala sie ciągle a gdy przełącze na ciągłe palenie to pala sie tylko przy otwartych drzwiach.

Teraz moje pytanie, czy ktoś z was miał podobne problemy? Czy to moduł komfortu cos jest pochrzaniony? Czy raczej cos innego? Jestem troche zielony w temacie, póki co wymieniłem tylko filtr pyłkowy samodzielnie, wiec przepraszam za błędy składniowe.
Powrót do góry
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 19:38
Temat postu:

Re: Seat Toledo II - elektronika, moduł komfortu, zamki


totek2008 napisał:
Otoż kupiłem jakis czas Seata Toledo,

A jak działało do tej pory ?
Powrót do góry
roman 18

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): brodnica kuj-pom.
Posiadane auto: alhambra1,9 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 20:27
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Seat Toledo II - elektronika, moduł komfortu, zamki


Witajcie, kolego sprawdż najpierw przewody w drzwiach w tych przelotkach prawdopodobnie masz popękane przewody, to bardzo częsta przyczyna takiego zachowania elektroniki. odnośnie zamka klapy to najpierw musisz spowodować aby kluczykiem obrócić zamek,najlepiej zapodaj jakiegoś odrdzewiacza aby wypłukać bród z tego zamka a następnie jakijś środek smarny.moduł komfortu zostaw na sam koniec.
Powrót do góry
totek2008

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garwolin
Posiadane auto: Seat Toledo II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 22:49
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Seat Toledo II - elektronika, moduł komfortu, zamki


Oczywiscie typ powiedział że panie to grało i hulało, nie wiem o co panu chodzi. Głupi człowiek, sprawdzi cały samochod a nie sprawdzi czy u sie zamki zamykaja kluczykiem ;/ No coż, sprawdze te kabelki bo naprawdę autko eleganckie ale ta elektronika cos pochrzaniona
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Sob 16 Sty 2016, 12:39
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Seat Toledo II - elektronika, moduł komfortu, zamki


Obawiam się, że masz problem z mikrostykami w zamkach. Robota dla cierpliwych, precyzyjnych i niestety cokolwiek znających się na rzeczy. Dziwi mnie natomiast to odwrotne działanie oświetlenia wnętrza. Coś mi tu nie pasuje, a skąd wiesz, że położenie przełącznika powinno być właśnie takie a nie inne?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Sty 2016, 12:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mariuszr562

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Toledo 2, 1999r, 1.6 AKL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Gru 2016, 10:24
Temat postu:

Problem z centralką


Witam Smile
Przyłączę się do tematu, gdyż mam podobny problem w moim Toledo 2. U mnie wygląda to tak. Kiedy chcę zamknąć drzwi pilotem, to najpierw zamyka, potem odbija spowrotem, a na koniec otwiera przednie szyby.
Ogólnie zaczęło się to tak. Kiedy kupiłem samochód, to podczas zamykania pilotem odbijał tylko klawisz prawych drzwi. Radziłem sobie w ten sposób, że podczas zamykania miałem prawe drzwi otwarte i zwyczajnie przytrzymywałem klawisz ręką.
Potem spotkał mnie jednak inny problem tolków, a mianowicie mokra podłoga. Myślałem, że to wina korków w podłodze, ale ich uzupełnienie nic ne pomogło. Jedyny efekt tego wszystkiego, to wiecznie zaparowane szyby i po pierwszym deszczu spowrotem mokra podłoga. Zdjąłem więc tapicerkę lewych drzwi, aby silikonem uszczelnić tą nieszczęsną płytę aluminiową. Nie uszczelniłem, gdyż miałem pękniętą klamkę i myślę sobie, że zrobię to wszystko porządnie jak ową klamkę kupię. Złożyłem więc tapicerkę spowrotem i od tamtej pory samochodu niezakluczam, gdyż otwiera się na nowo i spuszcza szyby. Dodam, że nie mogłem kluczykiem zamykać lewych drzwi. Sądziłem, że jest tam mechanizm, który się wyhaczył. Kiedy miałem zdjęta tapicerkę poruszyłem kluczykiem parę razy w lewo i prawo. Być może coś rozkodowałem. Nie wiem. Wiem tylko, ze zamiast naprawić samochód, to sobie go jeszcze bardziej popsułem Very Happy
Mam więc małe pytanie: spotkał się ktoś z was z takim problemem?
P.S. wybaczcie za taki długi opis, ale może ktoś inny też ma podobne problemy, choćby z mokrą podłogą, to jak to przeczyta to będzie miał jakąś podpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

49 900

2015r.

173 000 km

śląskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatIbiza

13 900

2007r.

198 000 km

małopolskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System