Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) "Telepotanie" przy odpalaniu auta



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KRIS17

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): PŁOCK
Posiadane auto: SEAT TOLEDO II 1.9TDI 110KM ASV rocz.2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 04 Maj 2015, 15:40
Temat postu:

"Telepotanie" przy odpalaniu auta


WITAM

Koledzy od około dwóch lat mam problem z nierówną pracą silnika po odpalaniu auta. Problem trwa ok. 2-3 sekund i towarzyszy temu dymek z tyłu. Sytuacja jest częstsza przy temp. otoczenia 5 st. (choć i przy 10 st. się zdarza) i całonocnym staniu. Czy są to świece – wymieniałem 7 lat temu (przejechałem 80 tys. km). Rok temu sprawdzane bez wykręcania przez mechanika grzały. Domyślam się że to może być przyczyna. Akumulator też wymieniany 7 lat temu (auto stoi pod chmurką). Auto odpala od pierwszego razu ale wkurza mnie to telepotanie i dymek. Dwumas, sprzęgło wymieniane rok temu. Poduszki przy wymianie rozrządu 1,5 roku rok temu sprawdzane i podobno Ok. Dynamiczny kąt wtrysku ustawiałem z mechanikiem po wymianie rozrządu i była duża poprawa. Niestety od kilku tygodni problem się nasilił. Pytanie czy świeca ma znaczenie przy odpalaniu auta w temp. 10 stopni. Piszecie w podobnych tematach o jakiś czujnikach temperatury. Proszę o porady.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Wto 05 Maj 2015, 09:36
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) "Telepotanie" przy odpalaniu auta


Swiece wg.manuala grzeja/dogrzewaja silnik od 9st., sprobuj vagiem wydluzyc czas grzania swiec w temp. w ktorej wystepuje problem.Moim zdaniem pomoze.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
KRIS17

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): PŁOCK
Posiadane auto: SEAT TOLEDO II 1.9TDI 110KM ASV rocz.2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 06 Maj 2015, 23:16
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) "Telepotanie" przy odpalaniu auta


WITAM

Zmieniłem dziś VAG-iem temp. grzania tzn. wartość Stored Value z 32768 (default) na 32700. Czyli wg. danych z ok. 1 sekundy powinno mi się zmienić na 2,5-3 sekundy. Temp. otoczenia jest na razie 14 st., więc ciężko stwierdzić czy coś zmieni. Dokonałem dziś pełnego skanowania vag-iem i wyskoczył mi błąd 01039 - Coolant Temperature Sensor (G2). Jest to czujnik temp. ale odpowiedzialny za wskazania na desce. Na desce jest OK - nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Proszę o porady
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 18:50
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) "Telepotanie" przy odpalaniu auta


Jak blad nie wroci to nie zawracaj sobie nim glowy.

Z przestawianiem czasu grzania swiec jest tak, ze zmieniasz czas tylko dla aktualnej temperatury plynu, czyli jezeli wydluzales przy 14st. to teoretycznie beda dluzej grzac, a raczej tylko dogrzewac, przy 14st.-wg.manuala od 9st. dopiero grzeja/dogrzewaja w starszych silnikach, przy nowszych chyba w ok.15st.-ogranicza sie w ten sposob emisje szkodliwych zwiazkow w spalinach.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Jimi30

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Irlandia
Posiadane auto: Seat Toledo 3 1.9 TDI 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Wrz 2015, 18:46
Temat postu:

Re: "Telepotanie" przy odpalaniu auta


Niedawno również nabyłem seata toledo i od razu przy kupnie kiedy go odpaliłem usłyszałem ten dzwięk.
Poprosiłem kolege, żeby wsiadł i odpalił, faktycznie silnik delikatnie mówiąc zateleptał. I tak się dzieje do dzis, powiem więcej słychać czasem nawet takie tępy dzwięk jakby silnik walił o ławę.
Byłem u mechanika jednego powiedział mi że pompowtryski, drugi że dwumasa a trzeci że krzyżakowa środkowa poduszka siedzi, i powiem Ci szczerze że ten trzeci ma chyba racje pokazał mi zozbujał silnik dwoma palcami Smile przymierzam się do wymiany tej części.

Jak wymianie dam znać.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Wrz 2015, 18:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

46 990

2017r.

195 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System