Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Pęknięta rurka?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magik22

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Seat Leon 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 08:05
Temat postu:

Pęknięta rurka?


Witam
Pisałem o tym problemie we wcześniejszym temacie, ale niestety został zamknięty gdyż nie potrafiłem podać dokładnej lokalizacji problemu. Ogólnie chodzi o to, że lał mi się z jakiegoś miejsca jakiś czarny płyn prawdopodobnie olej w okolicach koła. Myślałem najpierw, że to albo płyn hamulcowy, albo olej amortyzatora. Wczołgałem się pod auto, aby usilnie sprawdzić problem i znalazłem wyciek. Zrobiłem zdjęcie i wygląda on tak:
http://vpx.pl/i/2015/08/20/DSC02212f2f66.jpg
Czerwoną strzałką zaznaczyłem rurkę, z której cieknie chyba olej. Co to jest za część i za co odpowiada? Można chwilowo tak jeździć? Mam dziś do zrobienia 100 km i nie wiem co robić. Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie mam pojęcia co to jest.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 08:59
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Pęknięta rurka?


Nie zbyt dobrze to wróży dla Ciebie bo to wyciek z maglownicy. Fachowo-wspomaganie układu kierowniczego. W takim przypadku raczej nie podejmuje się prób naprawy tylko wymiana całej mglownicy na regenerowaną lub inną sprawną. O nowej nie wspominam za względu na poważne koszty. Jeździć można ale musisz się liczyć z tym że wspomaganie może przestać działać z powodu braku płynu wspomagania. Dolewanie i jeżdżenie przy takim wycieku trochę kłóci się z ekologią.
Powrót do góry
Magik22

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Seat Leon 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 11:03
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Pęknięta rurka?


http://allegro.pl/seat-leon-toledo-audi-a3-tt-przekladnia-maglownica-i5592702417.html
http://allegro.pl/przekladnia-maglownica-seat-leon-skoda-octavia-i-i5603430976.html
Czy to jest ta część opisana przez Ciebie?
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 12:41
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Pęknięta rurka?


Tak to jest ta część. Niech Cię nie zmyli, że nie widzisz tutaj tej "rurki" jak to nazwałeś. To osłony gumowe w kształcie harmonijki które nie występują w komplecie. Mógłbyś zapytać czy nie wystarczy sama wymiana tych osłon. Niestety one służą do ochrony przed brudem zewnętrznym a wyciek to sprawka nieszczelnej przekładni.
Powrót do góry
Magik22

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Seat Leon 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 13:37
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Pęknięta rurka?


Ehh no to niedobrze, bo z wymianą to koszt około 800 zł, ale co zrobić trzeba to zrobić bo dolewanie płynu nie ma sensu a i na przeglądzie technicznym jak zobaczy, że jest jakiś wyciek to będzie problem. W tej chwili już mi się ten olej nie leje, ale wymienić trzeba. Muszę tylko powiedzieć, aby płyn kierowniczy potem wlali zielony a nie czerwony bo ponoć z tym jest różnie z tego co czytam. Szkoda, że to maglownica, nie spodziewałem się aż takiego kosztu, ale co zrobić. Dzięki za odpowiedz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 13:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 14:43
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Pęknięta rurka?


Robocizna kosztuje bo jest z tym trochę [cenzura]. Nie chciałbym być jednak wyrocznią w tym diagnozowaniu. Poradź się może jeszcze kogoś naocznie ale raczej to jest to. Sory za złe wieści Sad
Powrót do góry
Magik22

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Seat Leon 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 18:46
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Pęknięta rurka?


Byłem dzisiaj u mechanika wymienić Przekaźnik 109(raz na ruski rok auto nie odpalało i odpalało np. za kilka godzin), oraz czujnik temperatury (pokazywało taki błąd na komputerze, dalej pokazuje, ale nie będę tego zachodził już), i od razu wziął go na kanał, aby popatrzeć skąd kapie olej. Najpierw obmył te zalane części a potem sprawdzał skąd jest wyciek. Mówił, że nie leje się nigdzie, tylko z turbo z IC wywaliło trochę oleju bo w każdej rurce IC jest trochę oleju po czasie go wywaliło go na rurkę. Od dwóch tygodni faktycznie nie zaobserwowałem już wycieku a stan oleju jest taki sam jak był. Przejechałem dla testu kilka km i faktycznie nie leje się teraz. A co dziwne nie wiem czy to za sprawką tej rury czy czujnika temperatury, ale gdy dodaje mocno gazu to z auta wydobywa się malutki z rury wydechowej dymek a wcześniej był 10 razy większy i potrafił nieźle zadymić drogę. Może to ta rura była zapchana jakoś sam nie wiem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System